Zatrudnianie i zwalnianie pracowników – praktyczny poradnik (PDF)

Autor: INFOR PL SA

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników wiąże się z licznymi obowiązkami po stronie pracodawcy. Jednym z najważniejszych obowiązków pracodawcy jest skierowanie osoby przyjmowanej do pracy na wstępne badania lekarskie. Wprowadzone od 1 kwietnia 2015 r. zmiany w przepisach rozszerzają katalog sytuacji. kiedy pracodawca może podjąć decyzję o rezygnacji z przeprowadzenia tych badań. W publikacji omówiono sposoby rozwiązania różnych rodzajów umów o pracę: zarówno zawartych na czas określony. jak i na czas nieokreślony. Czytelnik dowie się. w jakim trybie można tego dokonać: na mocy porozumienia stron. za wypowiedzeniem. czy bez wypowiedzenia. Szczegółowo omówione zostały również przyczyny wypowiedzenia. Dzięki temu pracodawca dowie się. co daje podstawę do rozwiązania umowy o pracę oraz jakie są obowiązki stron związane z zakończeniem stosunku pracy.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 39.9


Zatem iść. nie zbaczając

Autor: Andrzej Darski

‚Poeta po mistrzowsku związał japoński kształt utworu z ideą przemijania. bliską nam. sfrustrowanym Europejczykom. Świat wyzierający z poezji Andrzeja Darskiego. choć momentami niepokojący. wydaje się uporządkowany i przyjazny’. Andrzej Zaniewski

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 10


List z Watykanu

Autor: Max Bilski

Michał Zawadzki i jego żona Joanna – fotograf otrzymują dramatyczny w treści list od siostry Joanny. która od kilku lat jest zakonnicą w Watykanie. gdzie zajmuje się m.in. hotelem dla polskich pielgrzymów. Na miejscu dowiadują się. że zakochała się w zakonniku. ojcu Hugo. a na dodatek od pewnego czasu otrzymuje niewybredne w treści anonimy. Krótko potem zakonnik zostaje znaleziony w swoim gabinecie ze sztyletem wbitym w plecy. choć pomieszczenie było zamknięte od wewnątrz. Z obawy o bezpieczeństwo szwagierki Michał podejmuje prywatne śledztwo i przy okazji wpada w wir nieoczekiwanych zdarzeń. Sprawę utrudnia fakt. że po piętach depcze mu watykański detektyw usiłujący za wszelką cenę tuszować niecne sprawki kilku zdeprawowanych duchownych. które wychodzą na jaw przy okazji śledztwa związanego z morderstwem.

Wydawnictwo: RW2010

Cena: 15.9


W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu

Autor: Renata Lis

W lodach Prowansji to pierwsza w Polsce książka o życiu Iwana Bunina – pisarza. wokół którego narosło mnóstwo nieporozumień. Jego miłość do Galiny Kuzniecowej i późniejszy związek Kuzniecowej z Margaritą Stiepun; co się stało z pieniędzmi z Nagrody Nobla; prawdziwy stosunek Bunina do Rosji po drugiej wojnie światowej; nagonka na niego prowadzona przez agenturę sowiecką we Francji i Stanach Zjednoczonych – to tylko niektóre z wielu tematów poruszonych w tej fascynującej książce. Nie jest ona biografią w klasycznym sensie. to raczej pełna przygód i odkryć podróż przez życie Bunina na wygnaniu. którą autorka – wyposażona. oprócz wiedzy literaturoznawczej. także we wrażliwość i pamięć historyczną – odbyła w roku 2013 i 2014. w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Jest początek lat 40.. Niemcy zajmują Francję. a Bunin obserwuje to z Grasse na Riwierze. Za sobą ma wszystko. co kiedyś dawało mu siłę: starą Rosję; miłość; sukces literacki. Odkrywamy jego dawne i obecne tajemnice: autorka sugestywnie przedstawia rozwijany wewnątrz małżeństwa z Wierą Muromcewą romans Bunina z poetką Galiną Kuzniecową. która w końcu opuściła go dla kobiety; towarzyszy mu w podróży do Szwecji po Nagrodę Nobla; pokazuje go. jak rozebrany do naga i głodny pracuje nad prozą miłosną z tomu Ciemne aleje. klnie jak matros i rzuca się z nożem rzeźnickim na André Gide’a.

W tej wielowarstwowej opowieści często słychać głos samych bohaterów – przede wszystkim za sprawą dzienników Kuzniecowej. Muromcewej i Bunina. których obszerne fragmenty można tu przeczytać po raz pierwszy.

Wydawnictwo: Sic!

Cena: 24


ISBN

9788389981974: Wydawnictwo

Format

45.99: https://woblink.com/ebook/katarzyna-aragonska-hiszpanska-krolowa-henryka-viii-giles-tremlett-18714u

Cena:kartkówka z kierunków geograficznych klasa 4, andrzej jóźwiak, powrót do lwowa, nawyki bogatych i biednych, cyfrowe przetwarzanie sygnałów zieliński pdf, immanuel kant książki, czerwony błazen, rozmyślania marek aureliusz, białe kruki, m jak miłość 1328 online, autogenny trening schultza, prawda o sprawie harry’ego queberta online, listy po, integracja sensoryczna na co dzień pdf, publio opinie, dariusz kaczor, test osobowości pdf…