Sztuka radości

Autor: Goliarda Sapienza

Powieść przeklęta.

Z jej powodu Goliarda Sapienza niemal straciła zmysły. wpadła w ubóstwo a nawet trafiła do więzienia. Odrzucona przez największych włoskich wydawców. Przeleżała w skrzyni dwadzieścia lat czekając na lepsze czasy. aż do śmierci autorki.

Historia opowiada losy Modesty. kobiety urodzonej na Sycylii w 1900 r.. której seksualna wolność i intelektualna niezależność były obrazą dla ówczesnej moralności. Libertynki przesiąkniętej ogromnym pragnieniem życia. która nigdy nie przestała uwodzić kobiet ani mężczyzn. Wychowana w ubóstwie Modesta wierzy. że pisane jest jej lepsze życie. Dzięki swoim wdziękom i inteligencji przechodzi drogę z biednej wiejskiej rodziny. przez pobyt w klasztorze aż do pełnego uciech życia u boku arystokraty w królewskim zamku.

To wnikliwe

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Domino śmierci

Autor: Jonas Moström

Ordynator Erik Jensen w niewyjaśniony sposób znika w podziemnym przejściu szpitala Sundsvall w czasie nocnego dyżuru. Komisarz Johan Axberg szybko łączy to ze sprawą psychiatry Thomasa Hoffmana. który zniknął bez śladu w tym samym miejscu trzy dni wcześniej. Kiedy zmasakrowane ciało Hoffmana zostaje znalezione w lesie. wszystko wskazuje na to. że był więziony. a potem brutalnie zamordowany. Zarówno w przypadku Hoffmana. jak i Jensena morderca pozostawił kostkę domina. Policja z Sundsvall prosi o pomoc grupę profilerów z Krajowej Policji Kryminalnej. ale psychiatra Nathalie Svensson się waha. Ma za sobą wiele traumatycznych przeżyć i przede wszystkim potrzebuje ciszy i spokoju w domu w Uppsali.

Kiedy jednak wychodzi na jaw. że jej siostra jako ostatnia widziała Erika Jensena żywego. Nathalie postanawia przyjąć zlecenie. Rozpoczyna się polowanie na człowieka odczuwającego przymus zabijania. Należy znaleźć Erika Jensena zanim będzie za późno. Czy w kolejce czeka więcej ofiar? I przede wszystkim: co oznaczają kostki domina?

‚Domino śmierci’ to druga książka z serii o Nathalie Svensson.

Proza Jonasa Moströma jest energiczna. inteligentna. trafia w punkt i nigdy nie traci intensywności. Zmusza czytelnika do zarwania nocy. a świt. który nastaje potem nie ma już tego światła. którego się spodziewaliśmy.

Arne Dahl

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99


Rynek książki w Polsce 2017. Targi. instytucje. media

Autor: Daria Dobrołęcka

Tom zawiera zestawienie najważniejszych instytucji i organizacji związanych z książką. a także wykaz mediów branżowych. W tomie podsumowujemy sytuację w sektorze targów książki. zamieszczamy również szczegółowy przegląd wszystkich najważniejszych imprez targowych w Polsce.

Spis treści:

Wprowadzenie

Rozdział pierwszy. Targi książki

Rozdział drugi. Festiwale

Rozdział trzeci. Instytucje kultury

Rozdział czwarty. Organizacje

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz

Cena: 15


https://woblink.com/product-publication/download/138286/epub

1:

:

Cena:


Tajemnica światła – istnienie Boga

Autor: Radosław Gawlik

Efekt kilkuletnich poszukiwań i łączenia elementów wielkiej układanki. Nie ostatnia publikacja w tym zakresie.

Książka nie jest odpowiedzią na wszystkie pytania. Ukazuje fakty. wzory i prawa. rządzące naszym światem – prawa o których się nie mówi i nie uczy. Droga wskazana w publikacji nie jest drogą zamkniętą.

Częścią wielkiej tajemnicy jesteś ty sam.

Spis treści

PROLOG

ROZDZIAŁ 1: PRZEBUDZENIE

ROZDZIAŁ 2: CIĄG FIBONACCIEGO

ROZDZIAŁ 3: KWESTIA 440 H z .

ROZDZIAŁ 4: LICZBA 2160

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10medaliony tytuł, nie mam po co żyć, majesty poradnik, test karolcia, gnidy sennik, karolina słowik, piramida zwierząt katarzyna kozyra, krysicki włodarski tom 2 pdf, o pochodzeniu człowieka, marian banaś opus dei, dziurki w nosie, na tabliczkę sposób nowy sama wchodzi ci do głowy, anna legeżyńska, jak zostać czołgistą…