Dziewczyna. która czytała w metrze

Autor: Christine Feret-Fleury

Bestsellerowa powieść ‚feel-good’ prosto z Paryża

Juliette codziennie o tej samej porze wsiada do wagonu metra i pokonuje tę samą drogę do pracy w agencji nieruchomości. Jej ulubionym zajęciem jest obserwowanie pasażerów zatopionych w lekturze: starszej pani. kolekcjonera białych kruków. studentki matematyki. dziewczyny. która płacze nad romansami. Przypatruje się im z zaciekawieniem i czułością. jakby ich lektury i pasje mogły ubarwić jej własne życie – monotonne i przewidywalne. Pewnego dnia Juliette postanawia wysiąść dwie stacje wcześniej i dalej iść piechotą. wybierając nieznaną uliczkę. Ten drobny kaprys odmieni jej los.

Wydawnictwo: Książnica

Cena: 24.9


Samoświadomość emocji i percepcja własna kompetencji społecznych a osiągnięcia szkolne uczniów z dysleksją w wieku dorastania

Autor: Izabella Kucharczyk

Podjęte przez Autorki badania miały na celu poszerzenie współczesnej wiedzy z zakresu emocjonalno-społecznego funkcjonowania uczniów z dysleksją oraz porównanie uzyskanych przez nich wyników z wynikami uczniów bez dysleksji. Uzyskane dane empiryczne dostarczyły wielu informacji dotyczących różnic w zakresie samoświadomości emocji i kompetencji społecznych w percepcji uczniów w okresie dorastania. Ukazanie deficytów w funkcjonowaniu emocjonalno-społecznym uczniów z dysleksją pozwoli ukierunkować wszystkie działania terapeutyczne na rozwijanie umiejętności interpersonalnych oraz na rozwijanie strategii radzenia sobie z emocjami. Lektura winna motywować pedag

:

Cena:


Wśród zatrutych noży. Zapiski z getta i okupowanej Warszawy

Autor: Agnieszka Haska

Tadeusz Obremski (ur. 1900) przed wojną był współwłaścicielem doskonale znanej ówczesnym warszawiakom firmy obuwniczej H. Obremski i S-wie. Jego notatki z okresu okupacji. pisane podczas ukrywania się po tzw. aryjskiej stronie. to dokument szczególny. przekazany rodzinie po wojnie przez ukrywającego ich Polaka – autor. jego żona i córka zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach w czerwcu 1944 r.

Obremski opisuje doświadczenia swoje oraz całej rodziny w getcie i poza nim okiem przedsiębiorcy. któremu wojna przerwała pasmo sukcesów zawodowych. Starał się przy tym przedstawić jak najpełniejszy obraz tragedii przeżywanej przez naród żydowski. traktując swoje zapiski jako dokument historyczny. Po wyjściu na aryjską

18: https://woblink.com/ebook/ocalony-z-zaglady-aaron-elster-125682u

Cena:


ISBN

9788379769216: Wydawnictwo

Format

47.9: https://woblink.com/ebook/dalekie-pawilony-tom-1-mary-margaret-kaye-125410u

Cena:


ISBN

9788380838697: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/bylem-bogiem-pawel-widomski-126491u

Cena:


Niesamowity Billy Wilde

Autor: Joanna Nadin

Billy ma trzy marzenia: mieć psa. być kimś wyjątkowym i żeby jego kolega ze szkoły po prostu zniknął.

Jego największe marzenie spełnia się. kiedy znajduje w ogrodowej szopie czworonoga. Billy jest pewny. że to cud. Chłopiec musi jednak ukrywać go przed Ojcem i poprzednim domem – okrutną farmą. na której trenowano go do wyścigów chartów. a potem zamknięto w klatce. To zadanie nie jest jednak łatwe. tym bardziej. że szkolna koleżanka Billy’ego zgłasza chłopca i jego czworonoga do lokalnego talent show!

Nadszedł czas. by Billy zrobił coś odważnego. szalonego i wyjątkowego…

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 17.9udar i przebudzenie, umysł szaleńca skyrim, sprawdzian z lektury syzyfowe prace pdf, bajki ebook, małgorzata strzałkowska wiersze pdf, dzieci z leszczynowej górki pdf, nicht nur sondern auch szyk, dietoterapia książka, immanuel kant książki, mózg autystyczny, anna matysek, detektyw pozytywka lektura pdf, wodz kozakow, krzysztof loska, zranione uczucia figaro, cechy indywidualne, idealna opiekunka, arystofanes chmury…