ISBN

9788374828376: Wydawnictwo

Format

16.9: https://woblink.com/ebook/bog-lubi-tych-ktorzy-walcza-franciszek-kucharczak-mariusz-czaja-31455u

Cena:


Latające świnie. Jak umysł tworzy znaczenie

Autor: Beniamin K. Bergen

Jak wyobraźnia pomaga nam w rzeczywistym działaniu? Na ile sposobów można czytać ten sam tekst? Czym są ucieleśnione symulacje i jaką rolę odgrywają w rozumieniu języka?

Zasadniczym zadaniem języka jest przekazywanie znaczenia. niezależnie od tego. czy w danym momencie ton wypowiedzi jest szorstki. przekonujący. nabrzmiały emocją czy opływający w niedomówienia. Wprawiamy w wibracje struny głosowe po to. żeby nasze najskrytsze myśli pojawiły się w umyśle drugiej osoby. Możemy mówić o wszystkim – od nowego szczeniaka. przez rowerową wycieczkę po parku. po rzeczy. które tak naprawdę nie istnieją. jak latające świnie – a kiedy to robimy. nasi słuchacze wypełniają obraz detalami. o których nigdy nie wspominaliśmy: zapachem mokrej sierści czy zielenią równo przystrzyżonych trawników. Jak to możliwe? Jaki mechanizm za tym stoi?

Kognitywista Benjamin K. Bergen z dziesiątek najnowszych badań z zakresu psychologii. językoznawstwa i neuronauk wysnuwa nową teorię znaczenia. Wprowadza nas w świat ucieleśnionych symulacji. w którym nasz umysł pomaga sobie w rozumieniu. tworząc przebogate wizualizacje za pomocą ewolucyjnie starszych struktur mózgu zajmujących się. między innymi. percepcją i ruchem. Sensu słów nie można zawrzeć w samych tylko definicjach – Bergen pokazuje nam. jak naprawdę możemy go poczuć.

Imponujące! Bergen przedstawia swój punkt widzenia z entuzjazmem. energią i szczyptą doskonałego humoru. Jeśli szukasz wciągającego. bogatego w informacje przewodnika po kognitywnym podejściu do problemu znaczenia. ta książka może cię nauczyć bardzo wiele. – „Nature”

Bergen pisze lekko i dowcipnie… fascynująco… Po przeczytaniu tej książki słowa nigdy już nie będą miały dla ciebie tego samego znaczenia… – „New Scientist”

Ewidentny entuzjazm i poczucie humoru autora sprawiają. że lektura jest zarazem pouczająca i niesłychanie przyjemna. Zdecydowanie warto. – „Choice”

Benjamin K. Bergen  jest profesorem na Wydziale Nauk Kognitywnych Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. W tamtejszej Pracowni Języka i Poznania. której przewodzi. zajmuje się między innymi rolą ucieleśnionej symulacji i metafory w procesie rozumienia języka.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 50.9


Nie myśl. że znikną

Autor: Marcin Grygier

Jest spokojny kwietniowy dzień. gdy grupa chłopców znajduje w parkowym jarze ciało mężczyzny. Zwłoki są nagie od pasa w dół. twarz zmasakrowana. a w pośladki wbite kawałki szkła. Ofiarą okazuje się śląski biznesmen.

Kilka dni później zostają odkryte kolejne zmasakrowane zwłoki.

Czy te sprawy są ze sobą powiązane? Czy komisarz Walter. który został przeniesiony do Katowic z komendy stołecznej. ma do czynienia z ofiarami szaleńca? A może to tylko zbieg okoliczności. Czasami wszystko jest po coś…

Marcin Grygier (ur. 1969 r.) – absolwent Politechniki Śląskiej. z wykształcenia chemik. pracuje w branży związanej ze sprzętem medycznym. Ma żonę i dwóch dorosłych synów. Z zamiłowania − narciarz. motocyklista i biegacz. W 2016 roku ukazał się jego debiut ‚Nie patrz w tamtą stronę’. który został świetnie przyjęty przez czytelników.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 29.6marta makara studzińska, krew olimpu, moj zawodnik pdf, czarodziejska góra pdf, mowa ciała w miłości, liczby i działania sprawdzian klasa 4, chmielarz podpalacz, biuro duchów, świderkówna rozmowy o biblii, lilianna anna szafrańska pdf, nowa geografia ekonomiczna, rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie pdf, przedwiosnie opracowanie, geografia po prostu, forma prawna firmy, szkic klauna…