Dzieje lisowczyków. W czterech tomach: tom I

Autor: Wojciech Dzieduszycki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

Dzieje lisowczyków. W czterech tomach. Lisowczycy. lisowczyki (początkowa nazwa straceńcy. również chorągiew elearska) – formacja lekkiej jazdy polskiej o charakterze utrzymującego się z łupów wojska najemnego. Oparta na wzorach ustrojowych konfederacji wojskowych. sformowana została w 1614 roku – pierwotnie jako konfederacja żołnierska pod wodzą pułkownika Aleksandra Józefa Lisowskiego herbu Jeż. Zawiązki tej formacji powstały już jednak w czasie służby Lisowskiego u Dymitra II Samozwańca w latach 1607–1611. Dwutysięczny oddział lisowczyków brał udział w wojnie polsko-rosyjskiej 1609–1618. Od śmierci Lisowskiego w

14: https://woblink.com/ebook/dzieje-rzeczypospolitej-polskiej-do-pietnastego-wieku-jedrzej-moraczewski-32135u

Cena:


Jedzenie. które leczy

Autor: Karolina i Maciej Szaciłło

Jesteś tym. co… jesz

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę. że to. co jemy wpływa zarówno na naszą witalność. wagę. stan naszej skóry czy włosów. ale również na kondycję naszego całego organizmu. w tym szczególnie na stan naszych narządów.

Z jakich produktów. ziół i przypraw powinniśmy komponować menu. aby mieć energię i cieszyć się zdrowiem? Odpowiedź znajdziesz w książce Jedzenie. które leczy.

Karolina i Maciej Szaciłło skorzystali z mądrości najstarszej znanej ludzkości medycyny – ajurwedy. Ten liczący 5 tysięcy lat system medyczny podchodzi do zdrowia w sposób holistyczny. Pomaga powrócić i utrzymać stan równowagi. Czy istnieje jedna. idealnie dobrana dieta dla każdego? Nie. Każdy z nas jest bowiem inny. Różnimy się nie tylko wid

31: https://woblink.com/ebook/dziewczyna-ze-zlotej-klatki-anna-szafranska-32543u

Cena:


ISBN

9788324053421: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/swieci-pierwszego-kontaktu-szymon-holownia-32879u

Cena:


Gdy słowa zawodzą

Autor: Julie Buxbaum

David nie potrafi rozmawiać z rówieśnikami. Kit zapomniała. jak to się robi.

Gdy śliczna i popularna Kit Lowell zaprzyjaźnia się z chorym na zespół Aspergera Davidem Druckerem. wszyscy są zszokowani – a najbardziej David i Kit. Tych dwoje – wydawałoby się niemających ze sobą nic wspólnego – świetnie się rozumie! Kit zmaga się z życiową tragedią – jej ojciec zginął w niejasnych okolicznościach. David angażuje się w prywatne śledztwo. ale żadne z nich nie jest w stanie przewidzieć. jak ono się skończy…

Urocza. zabawna i zarazem wzruszająca do głębi.

Nicola Yoon. autorka bestsellerów Ponad wszystko oraz Słońce też jest gwiazdą

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 27.4metodyka wychowania fizycznego pdf, kafir kontakt, wiedza i praktyka sp. z o.o., milne kubuś puchatek, call of cthulhu poradnik, badanie fizykalne książka, present perfect tabela, postanawia umrzeć, niezgodna książka pdf, rumień obrączkowaty brzeżny, remigusz mróz, the great gatsby, mgły avalonu pdf, święci i błogosławieni polscy, anna sowińska, nesbo pancerne serce, sen alicji, czyli jak działa mózg, józef szopiński, równoumagicznienie, rodowód słowian, olga tokarczuk opowiadania pdf, streszczenie rozdziałów ania z zielonego wzgórza…