Przemilczane

Autor: Ostrowska Joanna

Seksualność w trakcie zbrojnego konfliktu najczęściej sprowadza się do przemocy: masowych gwałtów. zniewolenia. naznaczania. Doświadczenie seksualnej pracy przymusowej w nazistowskim burdelu nadal pozostaje w sferze tabu. Przemilczany pozostaje sam fakt istnienia systemu kontrolowanego nierządu. przemilczane są jego ofiary. Przemilczany jest też okres powojenny – czas. w którym wojenny los kobiet równał się z grzechem kolaboracji. kobiet. którym publicznie golono głowy za intymne relacje z wrogiem. 

Historia seksualnych pracownic przymusowych w okresie wojny nigdy nie będzie klasyczną narracją. Prawdopodobnie nigdy nie stanie się też częścią polskiej pamięci zbiorowej. Jest już za późno. Mikrobiografie bohaterek tej książki pozostaną niedokończone. Rzadko zdarza się. żeby któraś z ofiar pozostawiła świ

32.9: https://woblink.com/ebook/jelito-drazliwe-leczenie-dieta-stolinska-fiedorowicz-hanna-134118u

Cena:


Kultura języka polskiego

Autor: Andrzej Markowski

Nowe. zaktualizowane i uzupełnione wydanie cenionego i nowoczesnego podręcznika akademickiego z dziedziny kultury języka. Profesor Andrzej Markowski omawia najważniejsze tendencje współczesnej polszczyzny. pokazuje żywe związki zachodzące pomiędzy językiem a kulturą. zapoznaje studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego. Objaśnia. jak zmieniły się warunki socjolingwistyczne i pragmalingwistyczne komunikacji językowej Polaków w ostatnich latach. analizuje aktualne tendencje leksykalne. zwraca uwagę na nowe wyrazy i związki wyrazowe.

Przedmiot Kultura języka polskiego służy zapoznaniu studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego oraz kształtowaniu umiejętności właściwego (tj. poprawnego oraz zgodnego z zasadami et

:

Cena:inny świat zapiski sowieckie, górski fizjologia, porozumienie bez przemocy ćwiczenia pdf, ks marek dziewiecki mp3, antoni sygietyński, dywizjon 303 audiobook, graf_ika, 450 ściegów na drutach, dziennikarstwo i świat mediów pdf, szybkie czytanie ćwiczenia pdf, optyka zadania gimnazjum pdf, kamienie na szaniec cena, audiobooki za darmo do słuchania, jej orgazm najpierw ksiazka, wojny krzyzowe, vogel preparatyka organiczna, krzysztof siwczyk dokąd bądź, w strone swanna, ostrze nocy…