Świat Dysku. (#38). W północ się odzieję

Autor: Terry Pratchett

Kiedy ludzie zwracają się przeciw czarownicom. cierpią niewinni.

Tiffany Obolała jest czarownicą. Bardzo się stara. pomagając mieszkańcom Kredy. Nawet jeśli jej praca obejmuje głównie bandażowanie nóg i ma niewiele wspólnego z… no… magią. I utrudnia sen.

Ale gdzieś. kiedyś istniał splątany kłąb zła i pogardy. nienawiści i wrogości. Teraz się przebudził. Budzi też dawne opowieści. te o złych. starych czarownicach. I nagle Tiffany nie jest już taka pewna. czy postępuje słusznie. A jej mali sprzymierzeńcy – waleczni Nac Mac Feeglowie – tylko wszystko komplikują. Sytuacja powinna się poprawić. kiedy Tiffany wreszcie porządnie się wyśpi. Ale wcale się nie poprawia. I wkrótce stanie się o wiele. wiele gorsza…

Pratchett jest bez wątpienia najbardziej dowcipnym pisarzem fantasy. Ale śmiech. który wywołuje. to nie rechot. ale uśmiech porozumiewawczy. Humor pojawia się wszędzie. w dialogach. monologach wewnętrznych. a nawet tak nudnych z natury rzeczy fragmentach. jak opisy przyrody. Piotr Sarzyński. „Polityka”

Błyskotliwe. zabawne dialogi! Autor zdobywa szczyty wyobraźni. „The Times”

Pasja dla języka. słownych gierek i żartów aż tryska ze stron. „Daily Telegraph”

Terry Pratchett (ur. 1948) – jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 15 lat. w 1971 r. wydana została jego pierwsza powieść „Dywan”. a potem kolejne – „Ciemna strona Słońca” i „Strata”. W 1983 r. ukazała się pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – „Kolor magii”. W 1998 r. został uhonorowany przez królową Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 24.9


ISBN

9788375164602: Wydawnictwo

Format

26.99: https://woblink.com/ebook/zycie-duchowe-wedlug-regul-klasztornych-peter-dyckhoff-marta-borowczyk-8970u

Cena:


Samo Sedno – Kłótliwy poradnik partnerski. Jak się kłócić. żeby się pogodzić

Autor: Ewa Żeromska

Napisany lekko i ciekawie poradnik udowadnia. że mimo iż kłótnia ma wiele odcieni. to wszyscy tak naprawdę spieramy się o to samo i prawie zawsze tak samo. Autorka w zabawny. czasem prześmiewczy sposób opisuje różne tematy kłótni: wychowanie dzieci. wyjazd na wakacje. pieniądze. seks. zazdrość czy relacje z teściami. Każdy rodzaj sporu ilustrują humorystyczne rysunki. W przykładowych dialogach i scenkach opatrzonych trafnymi komentarzami możesz ujrzeć siebie lub swoich znajomych w krzywym zwierciadle.

Kłótnia jest sztuką i ma swoje zasady. Ich znajomość przyda się na pewno parom. które dopiero zaczynają wspólne życie – pomoże przewidzieć niektóre kom

30.9: https://woblink.com/ebook/samo-sedno-jak-wspierac-rozwoj-dziecka-w-wieku-6-13-lat-natalia-minge-krzysztof-minge-8876u

Cena: Krzysztof Minge


Uczeń czarownicy

Autor: Adrian Antosik

„Uczeń Czarownicy”. pozornie jest to. książka zawierająca zbiór opowiadań. Przyjemne historie wyrwane z linii życia Rodu Dwóch Dłoni. opowiadają o losach niczym nie wyróżniającej się rodziny… Ale czy na pewno? Pozwólmy porwać się autorowi w podróż poprzez pokolenia rodziny noszącej piętno dwóch dłoni. Ludzi. którym nie obcy jest świat dawnych. mistycznych bóstw czy czarów. Poznajmy historie istot. którymi się stali. po zetknięciu się ze światem czyhającym tuż za zamkniętymi powiekami. Przypatrzmy się uważnie… Czy te historie. różnych osób w różnym czasie. na pewno nie są ze sobą powiązane?Adrian K. AntosikSzczecinianin. urodzony w 1988 roku. Jako gimnazjalista podjął pierwsze próby w świecie literackim. które po latach ukazały się w zbiorowym tomiku wierszy i jako elektroniczna ks

36: https://woblink.com/ebook/uwodzenie-w-dzien-frywolny-frywolny-9838u

Cena:


: Beata Andrzejczuk

To był trudny rok. trudny. ale i…piękny. Za mną są już mozolne przygotowania do matury. rozwiązywanie testów próby wstrzelenia się w klucz odpowiedzi. za mną przygotowywanie prezentacji i Za mną – chyba mogę tak powiedzieć – młodość. a już na pewno nastoletniość. Fakt. jestem coraz bardziej dorosła. nie tylko w słowach. ale także w działaniu. A co w sprawach sercowych? Oj. działo się. działo… Uczucia to też trudna sprawa. Ale jedno mogę Wam. powiedzieć: miłość. ta prawdziwa. istnieje i nigdy istnieć nie przestanie! To jedyne. czego jestem absolutnie pewna.

Wydawnictwo: Rafael

Cena: 19.9kodeks drogowy książka, lawa konwicki, katarzyna miller instrukcja obsługi faceta pdf, jerzy dzik, confiteor przybyszewski, audiobook remigiusz mróz, indicatif, mariusz świder, chłopcy z placu broni streszczenie audiobook, demoralizacja, problem trzech ciał pdf, www kekusz pl, etymologii…