Substancja

Autor: Klaudia Kloc-Muniak

Julia Przybysz ma talent do nauki i… wpadania w tarapaty. Świetnie zapowiadająca się studentka biotechnologii dołącza do koła naukowego. którego odkrycie ma zrewolucjonizować świat medycyny i stać się innowacyjnym lekiem. Tymczasem życie sześciorga ambitnych studentów zostaje przewrócone do góry nogami… Kiedy pojawiają się pierwsze ofiary. Julia przestaje wierzyć w przypadek. Dziewczyna będzie musiała rozpocząć grę. w której stawką okaże się jej własne życie.

Klaudia Kloc-Muniak powraca w świetnym stylu. Jej druga powieść łączy trzymającą w napięciu fabułę i dopracowane portrety psychologiczne bohaterów z przerażającą wizją badań naukowych. które – gdy raz wymkną się spod kontroli – mogą stać się śmiertelną pułapką dla ich twórców.

Wydawnictwo: Psychoskok

9788320823134: Wydawnictwo

48.7: https://woblink.com/ebook/organizacja-systemow-produkcyjnych-jerzy-lewandowski-bozena-skolud-dariusz-plinta-140318u

Cena: Bożena Skołud

Sztuka czy biznes?

Autor: Dorota Żaglewska

Rynek antykwaryczny jest bogaty w osobliwości: zarówno ludzi. jak i przedmioty. Pracownicy galerii. antykwariusze. marszandzi. kolekcjonerzy czy eksperci to prawdziwi gawędziarze. specjaliści w czarowaniu słowem. Z mówienia o sztuce i pieniądzach uczynili swój zawód lub życiową pasję. Doskonale też rozumieją. że najcenniejszym kapitałem jest praktyczna wiedza o rynku. która z czasem przeradza się w intuicję.

W ciągu kilkuletniej pracy w galerii sztuki. w trakcie pracy związanej z popularyzacją wiedzy o sztuce oraz podczas pracy naukowej Dorota Żaglewska przeprowadziła indywidualne wywiady z licznymi profesjonalistami rynku sztuki i jego otoczenia. Ich sposób mówienia o obiektach. transakcjach czy relacjach rynkowych okazał się niezwykle atrakcyjny. Z

1: Autor

39.9: https://woblink.com/ebook/sztuka-radosci-goliarda-sapienza-137645u

Wyzwolenie zwierząt

Autor: Singer Peter

Książka. która rozpoczęła rewolucję i zainicjowała powstanie ruchu obrońców praw zwierząt.

W 1975 roku. wraz z ukazaniem się Wyzwolenia zwierząt w Stanach Zjednoczonych. miliony ludzi poznało szokującą skalę wykorzystywania zwierząt – na fermach przemysłowych i w laboratoriach. Peter Singer. analizując ludzkie okrucieństwo. wskazywał na rodzaj „etycznej ślepoty” i wzywał do działania. Dowodził. że wszystkie istoty zdolne do cierpienia zasługują na równe traktowanie i że jedynym sensownym traktowaniem zwierząt – w tym i ludzi – jest takie. które maksymalizuje dobro i minimalizuje cierpienie.

Dziś nastawienie do zwierząt w dużej mierze się zmieniło. ale ciągłe znęcanie się nad nimi w fabrykach mięsa i używanie ich jako narzędzi do badań pokazują. że podstawowe idee Singe

20: https://woblink.com/ebook/sport-i-czas-wolny-w-perspektywie-interdyscyplinarnej-dorota-nowalska-kapuscik-red-grzegorz-libor-praca-zbiorowa-136772u

9788381192415: Wydawnictwo

9.9: https://woblink.com/ebook/poradniki-oraz-inne-opowiadania-z-humorem-ludwik-koczjark-137456u

Kordecki

Autor: Józef Ignacy Kraszewski

Klemens Augustyn Kordecki – zakonnik. prezbiter. paulin. przeor klasztoru paulinów na Jasnej Górze i dowódca obrony klasztoru podczas jego oblężenia w czasie potopu szwedzkiego. prowincjał. wikariusz generalny oraz definitor prowincji zakonu paulinów w Polsce.

Podczas potopu szwedzkiego w 1655 za cel postawił sobie uchronienie Jasnej Góry przed rabunkami i dewastacją ze strony wojsk szwedzkich. W tym celu ukrył obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. a w kaplicy umieścił jego kopię. Wysłał do króla Karola X Gustawa list – przechowywany obecnie w archiwum w Sztokholmie. w którym zgadzał się poddać twierdzę w zamian za gwarancję nienaruszalności sanktuarium. Kiedy jej nie otrzymał. zdecydował się zbrojnie bronić Jasnej Góry. Dowodził obroną twierdzy jasnogórskiej przez cały okres oblężenia:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

ostatni patrol, zadanie pl historia, seksi kobiety, płomień i krzyż tom 2 ebook, chemia nowej ery klasa 7 testy pdf, niemiecki dla dzieci, zmysłowe dziewczyny, joanna mizielińska, blackout elsberg, dama paxtona pdf, im starszy tym lepszy, seksolatki, wieża milczenia mróz, bransoletka norwid, cixin liu koniec śmierci, intp praca, degresywna proporcjonalność, dieta antyhistaminowa książka, olejki eteryczne pdf…