Marzenia na miarę

Autor: Dr. Nikt

Czy Odyseusz miał szansę w starciu z cyklopem Polifemem. synem Posejdona? Każdy rozsądny człowiek wie. że nie miał. A jednak udało mu się uciec z jaskini olbrzyma. choć nie zdołał uciec przed jego zemstą. Ale nawet zemsta oślepionego cyklopa nie odwiodła Odysa od głównego celu. jakim był powrót do Itaki. Zrobił wszystko. by wrócić do domu. choć na rozkaz Posejdona wszystkie wiatry spychały go z obranego szlaku.

To nie jest kolejna książka o tym. że wystarczy chcieć. by móc. (Czy ktoś jeszcze w to wierzy?). To opowieść o marzeniach. które się spełniły. bo „marzyciel” zrobił wszystko. co mógł. by tak się stało. Jego historia pokazuje. że można i trzeba marzyć. ale potem trzeba ruszyć z miejsca i po prostu zrealizować swoje marzenia. nawet jeśli wszyscy mądrzejsi będą mówić. że to niemożliwe. szalone i nierealne. Bo brak realizmu i szaleństwo to punkt wyjścia równie dobry jak wszystkie inne. o ile wcześniej „z precyzją maniaka określimy cel naszej podróży. żeby później nie oskarżać taksówkarza. że zabrał nas nie tam. gdzie chcieliśmy”.

Marzenia na miarę to wciąż rozbudowywana historia. dedykowana wszystkim młodym ludziom. którzy. tak jak ja. próbują realizować swoje marzenia. ale słyszą „nie”. bez względu na to. o co proszą. A także tym. którzy zauważyli. że „tak” należy się tylko najlepszym. poleconym. ulubieńcom i wybrańcom. Dedykuję ją też tym. którzy nie cierpią napisu »Nieupoważnionym wstęp wzbroniony«. Tym. którzy nie mają odwagi dochodzić swojego prawa do szczęścia. Tym. którzy uważają się za nieudaczników. ostatnich. pozbawionych głosu”.

Nikos Sikloglou

(fragment Wstępu)

O AUTORZE

Doktor Nikos Sikloglou przyszedł na świat w 1951 roku w wiosce Lofos. u podnóża góry Olimp. Choć przeznaczony był mu los pasterza. od dziecka wiedział. że zrobi wszystko. by tego uniknąć. Po maturze trafił do wojska. Próbował zostać żandarmem. ale oblał egzamin. W wieku 23 lat wyruszył z rodzinnej wioski w świat. Mimo że jego świadectwo maturalne pozostawiało wiele do życzenia. marzył o tym. by zostać lekarzem. najlepiej w Rzymie.

Trafił do Nowego Jorku. miasta tysiąca pokus. a potem do Rzymu. o którym marzył od dzieciństwa. Tam rozpoczął studia medyczne na uniwersytecie La Sapienza. a szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił. że równolegle udało mu się uczęszczać na zajęcia pierwszych trzech lat Cornell University College w Nowym Jorku. Ostatni. czwarty rok amerykańskiego programu studiów medycznych ukończył w Harvard Medical School. Tam również przez dwa następne lata terminował w laboratorium pod kierunkiem Davida Nathana i Richarda Proppera. Udało mu się to. co innym się wcześniej nie udawało. odkrył sposób izolowania neocytów – młodych. najwyżej trzydziestopięciodniowych krwinek czerwonych. Odkrycie to doprowadziło do rewolucyjnych zmian w leczeniu talasemii i dało nadzieję na całkowite wyeliminowanie tej choroby.

W 1985 roku Nikos Sikloglou ukończył specjalizację z hematologii klinicznej. ale wkrótce zmuszony był obrać nową ścieżkę zawodową.

Pracując jako stomatolog. pisał swoją pierwszą książkę – o podstawach diagnostyki hematologicznej. Wstęp do niej. w którym nazwał ją „dziełem miłości”. napisał Ralph Nachman. ordynator Hematologii i Onkologii oraz dziekan wydziału medycznego w Cornell i New York Hospital. Ta wyjątkowa książka-instrukcja stała się punktem wyjścia do opracowania programu Teseo (Tezeusz). cyfrowej aplikacji. która – zdaniem autora – może zmienić sposób uczenia podstaw diagnostyki na studiach medycznych.

O tym wszystkim Nikos Sikloglou opowiada w Marzeniach na miarę.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Zatrudnianie pracowników niepełnosprawnych po zmianach przepisów

Autor: Sebastian Kryczka

Publikacja w kompleksowy sposób przedstawia jak zatrudniać pracowników niepełnosprawnych od sformułowania ogłoszenia o pracę do zakończenia stosunku pracy. Uwzględnia również najnowsze zmiany jakie zaczną obowiązywać od 1 października 2018 r. w zakresie dokonywania przez pracodawców wpłat na PFRON.

Można się z niej dowiedzieć jakie dodatkowe obowiązki ma pracodawca. który zatrudnia niepełnosprawnych oraz jakie przysługują mu z tego tytułu ulgi i przywileje. W publikacji znajdują się informacje dotyczące m.in.:

– zasad udzielania urlopu wypoczynkowego niepełnosprawnym.

– rozliczania czasu pracy pracowników niepełnosprawnych.

– dofinansowania wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.

:

Cena:


Chcę cię mieć na zawsze

Autor: Sarah M. Anderson

Daniel Lee. mający opinię człowieka bez skrupułów. skompromitował Christine. by wygrać kampanię polityczną przeciwko jej ojcu. Gdy dwa lata później ojciec Christine ponownie stara się o fotel senatora. media znów przypuszczają na nią atak. W Danielu niespodziewanie budzi się sumienie. Jest gotów zrobić wszystko. by Christine mu wybaczyła. I uświadamia sobie. że pożąda tej kobiety jak żadnej dotąd…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Latarnia czarnoxięzka

Autor: Józef Ignacy Kraszewski

‚Latarnia czarnoxięzka”. jak sam tytuł wskazuje. miała być w myśli autora wiernym obrazem Wołynia około roku 1842. Celem jej było typy wybitniejsze. stosunki miejscowe. życie i prądy odwzorować wiernie. nie schodząc nigdy do fotografii żywych wzorów i unikajac osobistości.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


ISBN

9788381320535: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/depresja-jedzenie-ktore-leczy-karolina-szacillo-maciej-szacillo-129813u

Cena: Maciej Szaciłło


Mutation. or evolution

Autor: Jack Burlay

Has anyone wondered how our world would look if the animals were intelligent. and what more could they say? Is what we do with our environment as a human. is correct? The collection of short stories contained in the book is not a response to these questions. I just wanted to signal to the readers that we are responsible for our world and other creatures. For my own needs. I defined these stories as a trend of ecological fantasy. A bit for a joke with a little contrariness. I have presented several versions of my SF world. the world of intelligent animals.

But what will happened. if you had to communicate with them …

Wydawnictwo: rozpisani.pl

Cena: 17barbara rybałtowska książki, wypracowanie katarynka, psychologia sprzedaży pdf, ostatni mochikanin, zona rozala, kodeksdrogowy, czterej jeźdźcy, potega podswiadomosci pdf, ostatnia dziewczyna, błądzą wszyscy ale nie ja pdf, w ułamku sekundy alex kava, sowieci piotr zychowicz, militarna space opera, powiastka filozoficzna woltera, borodino 1812, łuszczyca książka pdf…