Tyle miłości

Autor: Rebecca Rosenblum

Kiedy Catherine Reindeer zostaje uprowadzona z parkingu przed restauracją. w której pracuje jako kelnerka. nie tylko jej najbliżsi – matka i mąż. lecz również ludzie. którzy ledwie ją znali. przeżywają wstrząs. ‚Tyle miłości’ pokazuje. jak pustka po zaginionej odmienia życie tych. którzy pozostali – z niepewnością. lękiem i rozpaczą. Osią powieści jest jednak zdumiewająca psychiczna droga samej Catherine – droga do normalności po niewyobrażalnej traumie. Kiedy po miesiącach udręki ostatni. najbardziej bolesny cios zmusza ją do podjęcia ostatecznej decyzji. okazuje się. że zupełnie nie jest przygotowana na to. co ją czeka po odzyskaniu upragnionej wolności. Z historią głównej bohaterki przeplata się opowieść o losach młodej poetki. zamordowanej wiele lat wcześniej. której wiersze pomagają Catherine przetrwać najczarniejsze godziny życia. Prowadzona wielowątkowo narracja tworzy żywy. poruszający obraz skutków cierpienia. jakie ludzie potrafią sobie nawzajem zadawać.

Powieść ‚Tyle miłości’ ukazuje przeżycia i postawy bohaterów z tak wielkim wyczuciem i wiarogodnością. że skłania do głębokich przemyśleń na temat ludzkiego losu. Porywająca lektura. choć raczej nie thriller. lecz rodzaj medytacji nad życiem i istotą miłości.

„Globe & Mail”

Poruszająca. błyskotliwie napisana powieść Rebekki Rosenblum mówi o związkach. tych bliskich i tych łączących większe społeczności. o utracie i miłości. Piękny. budzący emocje debiut powieściowy autorki. która potrafi zbudować skomplikowaną. trzymającą w napięciu opowieść.

„Quill & Quire”

Rebecca Rosenblum umie przedstawić ból i melancholię. wystrzegając się przy tym sentymentalizmu. Tyle miłości to powieściowy debiut autorki o niepospolitym talencie.

„Walrus”

Autorka wykazuje niezwykłą powściągliwość w budowaniu zdań. odrzuca wszystko poza słowami najbardziej niezbędnymi.

„National Post”

Rebecca Rosenblum urodziła się w 1978 roku w Hamilton w Kanadzie. Studiowała anglistykę na McGill University i University of Toronto. gdzie obroniła pracę magisterską z kreatywnego pisania. Wydała dwa zbiory opowiadań – ‚The Big Dream’ i ‚Once’. wysoko ocenione przez krytykę; ‚Once’ był nominowany do wielu literackich nagród. a w 2007 zdobył Metcalf-Rooke Award. Mieszka w Toronto. ‚Tyle miłości’ jest jej pierwszą powieścią.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Aberrations 1. Bestia się budzi

Autor: Joseph Delaney

Odkąd Szol ogarnął część hrabstwa Lancashire. w której mieszka Sprytek. chłopiec ukrywał się wraz z braćmi w piwnicy. Teraz bracia nie żyją. zaklęcia ochronne przestają działać i Sprytek musi na zawsze opuścić rodzinny dom. Trafia na zamek i po przejściu próby zostaje jednym z czerwi. pomagających badać tajemniczy Szol – plamę mroku. która rozlewa się coraz szerzej. a każda żywa istota w jej granicach ginie bądź zostaje koszmarnie odmieniona. To już nie ludzie ani zwierzęta – to aberracje. morderczo groźne i złaknione krwi…

Wydawnictwo: Jaguar

Cena: 29sebastian wojciechowski, hugo bader biała gorączka, www jakwkinie pl, idiomatycznosc w jezyku, logistyka w przedsiębiorstwie, dziewczyna zwana jane doe, daniel dennett świadomość, najsłynniejsi rycerze europy, virion adept, ruch autonomii śląska, za jakie grzechy dobry boże torrent, inwestycje i nieruchomości, franciszek leja rachunek różniczkowy i całkowy pdf, ślepnąć od świateł pobierz, lucius annaeus seneca, wolniewicz książki, the night of the rabbit solucja…