Słowoteka

Autor: Andrzej Popielski

Ponad 90 różnotematycznych wierszy. fotowierszy i fotografii. To treści ‚Słowoteki’. które napisał i sfotografował Andrzej Popielski. dziennikarz prasowy i fotograf piszący wiersze i opowiadania.

Autor szuka w poezji różnych wrażeń. W pisaniu sięga po humor. satyrę. groteskę. ironię. szyderstwo. prowokację – lubi zabawę słowną i piosenkę. Nie stroni od prób z nowymi środkami wyrazu. Np. fotowiersze to syntezy wierszy z obrazami. wzajemnie wpływającymi na swoje treści. Tak mówi o swojej twórczości:

– ‚Zwykle nie buduję pisarskiego świata wokół wewnętrznych rozterek ani relacji uczuciowych bliskich osób. Wiersze o miłości – pewnie jestem dziwny – są dla mnie trochę podobne do fotografii zachodów słońca. Powstały ich miliony – niektóre piękne – większość pod sztandarem banału.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 50


Dom parowy

Autor: Juliusz Verne

Angielski rząd zostaje wstrząśnięty informacją o ponownym pojawieniu się Nany Sahiba. dzikiego nababa odpowiedzialnego za masakrę w Cawnpore dziesięć lat wcześniej podczas powstania spahisów. Wiadomość przywraca bolesne wspomnienia pułkownika Munro. którego żona została bezlitośnie zabita dokładnie w tym mieście. a złość i nienawiść. którą odczuwa do Nany Sahiba zmusza go do nieustannych poszukiwań tego łotra.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Ucieczka do Meksyku

Autor: Jennie Lucas

Lena Carlisle zakochała się w hiszpańskim księciu Alejandrze. Sądziła. że ze wzajemnością. lecz gdy zaszła w ciążę. odkryła. że Alejandro ją oszukiwał. Uwiódł ją. bo chciał mieć dziecko. które potem wychowywałby z inną. Lena nie zamierza oddać nikomu syna i ucieka do Meksyku. Alejandro szuka jej ponad rok. aż pewnego dnia staje w drzwiach jej domu. Może jednak ten dzień nie okaże się najgorszym w jej życiu…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Łowcy burz. Roar

Autor: Cora Carmack

1. tom cyklu ŁOWCY BURZ

Aurora. jako jedyna dziedziczka królewskiego rodu Stormlingów. od dziecka jest przygotowywana do roli potężnej królowej. Inteligentna. odważna i uczciwa. nie ma jednak w sobie magii niezbędnej. by chronić królestwo Pavanu i poddanych. Aby zachować sekret córki i ocalić kraj. matka Aurory aranżuje małżeństwo z księciem z innego królestwa. Początkowo Cassius wydaje się idealnym rozwiązaniem wszystkich problemów. jednak gdy Aurora poznaje kolejne tajemnice księcia. przyszłość u jego boku zaczyna ją przerażać… Pewnej nocy. gdy wymyka się z pałacu. aby śledzić swego wybranka. trafia na czarny rynek. gdzie nielegalnie handluje się magią burzy – tym. czego jej brakuje.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 30.6


Ocalić Isabel cz 1

Autor: Diana Palmer

Według mieszkańców Jacobsville Isabel Grayling wiedzie szczęśliwe życie. Ma ojca milionera. troskliwą opiekunkę. Mandy. i prywatnego ochroniarza. Paula. Nikt nie wie jednak. jak jest naprawdę. Isabel żyje pod dyktando ojca. który zabrania jej spotkań ze znajomymi i surowo karze za nieposłuszeństwo. Kiedy Paul zakochuje się w Isabel. postanawia odejść. Wie. że Darwin Grayling nigdy nie pozwoliłby córce na ten związek. Po trzech latach Paul wraca do Jacobsville jako agent FBI. Ma za zadanie odnaleźć sprawców morderstwa. w które być może zamieszany jest ojciec Isabel…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 10.99grzegorz markiewicz, państwo platona, scenariusze teatralne dla dorosłych, poezja religijna, książka rozmowy z bogiem, dzieci po niemiecku, problemy osób starszych, dolina niesamowitosci, ambiwalencja emocjonalna, baldur’s gate ii: tron bhaala, erhard cziomer, podróże z filozofią w tle, szwolezerowie, mara dyer tajemnica pdf, łowcy nazistów, brian moore, przykład wypracowania, receptura apteczna jachowicz pdf, bolesław ii mazowiecki, jaką naukę zawiera baśń o rybaku i rybce, igor bajka…