Zadziwiający Kościół

Autor: Mike Aquilina

• Jak Kościół przywrócił kobiecie prawo do swojego ciała?
  • W jaki sposób papież Leon uratował Rzym przed Atyllą?
  • Jak wczesnośredniowieczny duchowny z Yorku ocalił Arystotelesa i Platona?
  • Jak samotny ksiądz z Nowego Świata walczył z „oświeconymi” naukowcami o uznanie równości wszystkich ras?
  • W jaki sposób Jan Paweł II przyczynił się do upadku komunizmu?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tej porywającej książce. Dzięki niej dowiesz się. jak wiele z wartości. który uważamy za niezbywalne i fundamentalne dla naszej cywilizacji. zawdzięczamy nauce Chrystusa i Jego Kościołowi. Jej autor dobitnie i jasno udowadnia. że bez Kościoła nasz świat nie byłby taki. jakim go dziś znamy. Przypomina. że nawet tak podstawowe prawa. jak prawo d

Słowianie Zachodni: dzieje. obyczaje. wierzenia. tom trzeci. część pierwsza: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI do połowy XIII wieku. Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne od początku VI w. aż do upadku Wielkiej Morawy r. 907.

Autor: Wilhelm Bogusławski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Tom trzeci. część pierwsza dzieła „Słowianie Zachodni” omawia następujące tematy: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI. do XIII. w.: Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne od początku VI w. aż do upadku Wielkiej Morawy r. 907. Słowiańszczyzna Pomorska: 1. Wycieczki morskie. Osady słowiańskie na ziemiach Jutów. 2. Sagi północne o zajściach pomiędzy Danami a Słowianami. 3. Podania polskie. 4. Osady Wieletów w Brytanii i Batawii. 5.

17: https://woblink.com/ebook/slowianie-zachodni-dzieje-obyczaje-wierzenia-tom-trzeci-czesc-druga-slowianszczyzna-polnocno-zachodnia-od-vi-do-polowy-xiii-wieku-dzieje-polityczne-i-stosunki-zewnetrzne-w-x-w-wilhelm-boguslawski-31606u

29.9: https://woblink.com/ebook/film-noir-i-kino-braci-coen-kamila-zyto-32039u

Szkoła Pod Żaglami 1983/84. 3. ALBUM RODZINNY

Autor: Kazimierz Robak

Album opisujący i dokumentujący fotografiami pierwszą Szkołę Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego (1983/84).

Edycja wzbogacona o 51 fotografii i 12 rozdziałów.

Obejmuje:

– przygotowanie do rejsu (od kwalifikacyjnych zawodów sportowych w czerwcu 1983);

– trwający 278 dni rejs Pogorią z Gdyni przez Kanał Sueski do Indii i drogę powrotną wokół Afryki (7 września 1983 – 10 czerwca 1984);

– spotkania porejsowe.

Dowódcą Pogorii był twórca SzPŻ kpt. Krzysztof Baranowski. Na pokładzie płynęło trzydziestu 16-letnich uczniów.

Autor. Kazimierz Robak. był współorganizatorem rejsu. a na pokładzie – nauczycielem jęz. polskiego. historii i jęz. rosyjskiego oraz kierownikiem sekretariatu SzPŻ.

Wydawnictwo: eLit

4: https://woblink.com/ebook/rzut-oka-na-dzieje-orfiki-w-starozytnosci-i-w-nowszych-czasach-stanislaw-schneider-32323u

Jak wyobrażam sobie świat. Przemyślenia i opinie

Autor: Albert Einstein

Wkład Alberta Einsteina w dziedzinę nauki stanowi temat ogromnej liczby książek. Jednak niewiele dzieł przedstawia równie wszechstronny i osobisty portret tego niezwykłego człowieka. który jeszcze za życia stał się legendą.

Jak wyobrażam sobie świat. to najbardziej kompletny zbiór popularnych pism Alberta Einsteina. Ich tematyka obejmuje jego poglądy na kwestie religii. praw człowieka. ekonomii. zasad rządzenia państwem i wojny jądrowej. a także przystępne wyjaśnienie zagadnień dotyczących teorii względności. grawitacji oraz właściwości czasoprzestrzeni.

Książka zawiera eseje Einsteina. począwszy od początków jego kariery. a skończywszy na ostatnim tekście z 1954 roku. czyli na rok przed jego śmiercią. kiedy to Einstein był powszechnie uznawany za jeden z najbardziej twórczych intelektów w historii ludzkości.

W pierwszej części Einstein koncentruje się na problemach ludzkiej egzystencji. znajdujących się poza sferą zainteresowań świata czysto naukowego. prezentując przenikliwą świadomość znaczenia moralnych i intelektualnych aspektów natury ludzkiej – od zagadnień dotyczących równości i wolności do relacji osobistych i rozwoju duchowego. Druga część książki zawiera szczegółowy opis wkładu. jaki Einstein wniósł w naukę. opisanych przez niego samego w wielu listach i podczas rozmaitych przemówień.

Albert Einstein – jeden z największych fizyków-teoretyków XX wieku. autor ogólnej i szczególnej teorii względności. współtwórca korpuskularno-falowej teorii światła. odkrywca emisji wymuszonej. W 1921 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Opublikował ponad 450 prac. w tym ponad 300 naukowych.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

jak ludzie dobierają się w pary, e-biznes pdf, baldur’s gate 2 solucja, morrison boyd chemia organiczna, jednominutowy milioner pdf, histologia zabla, mapa ukrainy po rozpadzie, king martwa strefa, zły król holly black pdf, krzysztof sas, medinilla po przekwitnięciu, hiobowe, komedia fredry z lichwiarzem łatką, efemera, łagry rosja…