Ostatni obraz Sary de Vos

Autor: Dominic Smith

Sztuka. piękno. oszustwo w prowokująco inteligentnej i doskonale opowiedzianej historii!

Holandia. XVII wiek. Sara de Vos. pierwsza malarka przyjęta do amsterdamskiej Gildii Świętego Łukasza. pod wpływem śmierci córki tworzy pejzaż – Na skraju lasu.

Nowy Jork. 1957. Marty de Groot. spadkobierca starej holenderskiej fortuny. pewnej nocy orientuje się. że w jego sypialni zamiast oryginału Na skraju lasu wisi falsyfikat. Co więcej. poznaje autorkę fałszywego obrazu – Australijkę Ellie. klepiącą biedę studentkę historii sztuki.

Sydney. 2000. Ellie. teraz już uznana historyczka sztuki. organizuje wystawę poświęconą malarkom holenderskiego złotego wieku. I na tej wystawie spotykają się oryginał i wykonana przez nią przed laty kopia Na skraju lasu.

Bestseller Dominica Smitha. opowiadający o zagadkach przeszłości oddziałujących na teraźniejszość i o tajemnicach. jakie skrywają ludzkie serca. to frapująca powieść nie tylko dla miłośników sztuki i suspensu.

Piękna opowieść o miłości. stracie i sztuce. lśniąca jak dzieła Vermeera. -„People”

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 31.9


Nowe Teorie Wszystkiego. W poszukiwaniu ostatecznego wyjaśnienia

Autor: John D. Barrow

Czy kiedykolwiek uda nam się odkryć jedną teorię naukową. która będzie w stanie wyjaśnić wszystko co już się wydarzyło i wszystko co dopiero się wydarzy. na każdym poziomie Wszechświata?

Poszukiwania Teorii Wszystkiego – klucza do poznania wszelkich tajemnic Wszechświata stało celem najbardziej ekscytujących projektów badawczych. Jak może wyglądać taka teoria? Co oznaczałoby jej odkrycie? I jak blisko jej znalezienia jesteśmy?

W Nowych teoriach wszystkiego. John D. Barrow opisuje pomysły i kontrowersje dotyczące ostatecznego wyjaśnienia. Prowadzi nas przez najnowsze koncepcje od M-teorii superstrun. multiwersu. czy spekulacji opisujących świat jako program komputerowy. po nowatorskie podejście do obliczeń i złożoności. Pozwala nam spojrzeć na problemy stojące przed naukowcami poszukującymi Teorii Wszystkiego od strony fizyki. astronomii. kosmologii. filozofii. matematyki. logiki. biologii. historii czy religii. dzięki czemu otrzymujemy pełen obraz. dowiadując się dlaczego dotąd nie udało nam się dotrzeć do ostatecznego rozwiązania.

To pasjonująca lektura. która niezmiennie wstrząsa naszym rozumieniem otaczającej rzeczywistości. wykazując powszechnie występujące luki w naszej wiedzy o tym czego częścią sami jesteśmy.

Rewelacyjna lektura. – „The Independent”

Fascynująca podróż… Barrow dociera do fundamentalnych kwestii dotyczących tej kluczowej zagadki współczesnej nauki. – „Kirkus Reviews”

John D. Barrow kosmolog. matematyk i fizyk teoretyczny na Uniwersytecie Cambridge. Laureat Nagrody Templetona. Autor ponad 400 publikacji naukowych i kilkunastu książek. m.in. Książka o Niczym (CCPress 2015). Początek Wszechświata (CCPress 2016). Stałe natury. O liczbach skrywających najgłębsze tajemnice Wszechświata (2017).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 60.9ja inkwizytor. wieże do nieba, jagiellonowie dynastia, charlie i szklana winda, pocalunek francuski, katriona, diduszko memy, paradyplomacja, teoria rewolucji, anna fornalczyk, podręcznik do hiszpańskiego pdf, immunitet pdf, z czapla w wierszu, might and magic 7 poradnik, zwiastuny udaru, wyrażenia algebraiczne klasa 6 zadania pdf, przedpiekle, technologia transportu kolejowego pdf, zawód dziennikarz śledczy, zakazane wrota, historia polski pdf, skup automatyki, podstawy zarządzania organizacjami pdf…