Opowieści lokomocyjne

Autor: Wiesław Sędzicki

Zbiór opowiadań. w których przeplatają się wątki historyczne. fantastyczne i obyczajowe.

Autor niejednokrotnie zadał sobie trud gruntownego zgłębienia wiedzy historycznej. opisując zdarzenia. rozbudowując je. niekiedy do granic możliwości. o sferę magiczną i niewidzialną.

Dla napisania jednego z opowiadań odwiedzał miejsca związane z akcją. korespondował z ludźmi. którzy posiadali wiedzę na temat interesujących go zdarzeń. Zapoznał się ze znaczną częścią monografii dotyczących bohaterki opowiadania.

Niektóre dialogi zawarte w opowiadaniach – z zachowaniem stosownej anonimowości – pochodzą również z autentycznych rozmów np. z pacjentami szpitali. czy osób śmiertelnie chorych. Zasłyszanych od osób

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 14.9


Dom parowy

Autor: Juliusz Verne

Angielski rząd zostaje wstrząśnięty informacją o ponownym pojawieniu się Nany Sahiba. dzikiego nababa odpowiedzialnego za masakrę w Cawnpore dziesięć lat wcześniej podczas powstania spahisów. Wiadomość przywraca bolesne wspomnienia pułkownika Munro. którego żona została bezlitośnie zabita dokładnie w tym mieście. a złość i nienawiść. którą odczuwa do Nany Sahiba zmusza go do nieustannych poszukiwań tego łotra.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Jacek Wojciechowicz. Kulisy warszawskiego ratusza

Autor: Magdalena Rigamonti

Jacek Wojciechowicz. były wiceprezydent Warszawy w rozmowie z Magdaleną Rigamonti o kulisach warszawskiego ratusza.

Wydawnictwo: Od deski do deski

Cena: 25.01


Władza wyobraźni Edukacja innowacje i demokracja

Autor: Agnieszka Rothert

Celem książki jest pokazanie znaczenia przestrzeni wyobraźni i kreatywności. Do rozwoju potrzebne jest otoczenie sprzyjające kreatywności i innowacjom. Nie ma oczywiście środowiska idealnego. lecz można stwarzać żyzne warunki dla generowania nowych form. idei. wynalazków. Myśl kształtuje naszą przestrzeń. która to z kolei wpływa na nasz mózg i myślenie. Wobec tego proponuję mały spacer po labiryncie kompilacyjnego i generatywnego myślenia. eksperyment eksploracji i eksploatacji wyobraźni. kreatywności i morfingu.

Dodatkowo towarzyszyła mi chęć przełamania dominującego obecnie myślenia o edukacji. że jest to proces produkcyjny. mierzony oraz liczony. i którego efektem jest produkt końcowy. czytaj absolwent/absol

28.35: https://woblink.com/ebook/ksztaltowanie-sie-zachowan-komunikacyjnych-u-dzieci-z-uszkodzeniami-i-lub-dysfunkcjami-osrodkowego-ukladu-nerwowego-marlena-kurowska-128043u

Cena:jak zmienic siebie, szalal, świat jako wola i przedstawienie pdf, bogusław wołoszanski, test z władcy lewawu, grywalizacja tkaczyk, charakterystyka epoki oświecenia, historia gospodarcza polski pdf, alfie kohn, ziemia obiecana autor, szczelina karika, cień zwycięstwa, trofea watch dogs 2, jan łos, pytania sep 1kv, czarnobul, zagubiona dusza, kuba chmielarski instagram, podstawy immunologii, tajemnicza wyspa verne…