Buddyzm

Autor: Dieter Schlingloff

W literaturze światowej niewiele jest opracowań poświęconych religijnym aspektom buddyzmu; wiekszość prac podkreśla raczej jego wymiar filozoficzno-etyczny. Monografia Dietera Schlingloffa. światowej sławy profesora indologii. omawia buddyzm jako religię. W pierwszej części autor przedstawia buddyjską drogę zbawienia dla mnichów i mniszek. w drugiej części – dla osób świeckich. Dodatkowo opisuje postać Buddy. główne zasady jego nauki o zbawieniu. a także założoną przez Buddę wspólnotę religijną i jej członków – zakonników i osoby świeckie. Jest to bardzo cenna praca zarówno dla specjalistów indologów. jak i wszystkich zainteresowanych buddyzmem.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 18


Wściekły

Autor: Katarzyna Kebernik

‚Wściekły’ to wciągająca. zaskakująco dojrzała (biorąc pod uwagę bardzo młody wiek autorki) opowieść o śmierci. bolesnym dojrzewaniu i samotności – ale nie tylko. Jest to także historia nieszczęśliwej miłości. konfliktu pomiędzy artystą i światem. pogoni za marzeniami i bolesnych zderzeń z siermiężną rzeczywistością. Siedemnastoletni. wychowywany przez ojca Konstanty ma ciągłe kłopoty w szkole. a nagromadzonej agresji daje ujście. bijąc się po meczach i trenując zapasy. Tym. co go wyróżnia. jest fenomenalny słuch muzyczny. W domowym zaciszu. stopniowo tracąc kontakt z rzeczywistością. Kostek cały wolny czas poświęca swej wielkiej obsesji – stworzeniu najdoskonalszej na świecie muzyki. kompozycji idealnej. której nikt nie byłby w stanie uczynić lepszą. Oprócz tego ma jeszcze pewien mroczny sekret – straszne. niezrozumiałe i niezwykle realistyczne sny. które wycieńczają go psychicznie i fizycznie. Wyjątkowo satysfakcjonująca lektura zarówno dla starszego. jak i dla młodego. bardziej wymagającego. czytelnika.

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 27.9


Ciuciubabka

Autor: Faye Kellerman

Porucznik z wydziału zabójstw Los Angeles. Peter Decker. zostaje wezwany do kolejnej sprawy. O tym śledztwie będzie głośno. Cztery ofiary. morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Napastnik włamał się na luksusowe ranczo strzeżone przez armię ochroniarzy. Jednym z zabitych jest właściciel posiadłości. miliarder Guy Kaffey. Twórca handlowego imperium miał wielu wrogów wśród kalifornijskich biznesmenów. Dużo wątpliwości budziła też jego działalność dobroczynna. Dlaczego wspierał wyłącznie byłych więźniów? Czy popełnił błąd. zatrudniając ich jako osobistych ochroniarzy? Decker sprawdza każdą poszlakę. ale sprawa coraz bardziej się wikła. a kolejni podejrzani mają niepodważalne alibi Śledztwo zaczyna przypominać zabawę w upiorną ciuciubabkę. 

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena:tadeusz kufel, maryjo płacz, polska piosenka, michał rusinek pypcie na języku, monika sobień górska, obliczenia kalendarzowe klasa 3, einstein bóg, historie dziwnych samotności, drobna przysługa, basia kosmal zdjęcia, radosław ignatowski, psychologia a socjologia, przede mną czy przede mną, wiedzmin tom 1-8, immunologia gołąb pdf, maja lidia kossakowska bramy światłości tom 3, rynek finansowy i jego mechanizmy pdf, historia matematyki książka…