Penelope von der »Polyantha«

Autor: Edgar Wallace

Cynthia und Arthur Dorban lernen auf einer Zugfahrt durch Kanada die Protagonistin Penelope Pitt kennen und bieten ihr eine Stelle als Privatsekretärin auf ihrem Landsitz in England an. Die junge Penelope würde am liebsten aus dem kanadischen Edmonton. in dem sie aufwuchs. zurück in ihre Geburtsstadt London. Ein Traum wahr zu werden. Cynthia und Arthur Dorban leben auf einem Landsitz an der Südküste Englands. Durch Zufall entdeckt Penelope das gefährliche Geheimnis des Ehepaars und entgeht um Haaresbreite einem Mordanschlag. Sie entgeht nur knapp einem Anschlag. Sie flüchtet und rettet sich auf die Jacht »Polyantha«. wo auf sie noch mehr Rätsel und Gefahren warten. Auf der Jacht begegnet sie ihrem Schicksal…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


The Drift Fence

Autor: Zane Grey

Zane Grey evokes the atmosphere. hardships and possibilities of the Old West like nobody else. Leaving Missouri with no knowledge of cattle ranching. Jim Traft of Missouri is put in charge of building one hundred miles of fence on his uncle’s western ranch to prevent cattle from drifting. The job puts him in conflict with the local community and he must find a balance. There’s also the lovely Molly Dunn to distract him; but how can he hope to woo the sister of his chief enemy? The Drift Fence shows how this tender young man struggles to overcome the odds he faces and ultimately wins over the heart of the beautiful young lass.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


https://woblink.com/product-publication/download/31172/epub

1:

:

Cena:


Melodia zapomnianych miłości

Autor: Dorota Gąsiorowska

Bianka nikogo i niczego nie kocha bardziej niż muzyki. Gdy pewnego dnia jej rodzina staje na krawędzi bankructwa. dziewczyna zgadza się przyjąć niecodzienne zlecenie.

Wyjeżdża do malowniczego Kazimierza. by zamieszkać z tajemniczą zleceniodawczynią i jej niewidomym synem. Zabiera ze sobą jedynie ukochane skrzypce – rodzinną pamiątkę po babce Walentynie. Mroczne. stare domostwo na skraju miasteczka skrywa sekrety. które dziewczyna wyczuwa już od progu.

Czy to możliwe. że jaworowe skrzypce łączą historie rodzin Bianki i niewidomego Sama?

Czy skrzypcowa muzyka rozwiąże kłębiące się wokół zagadki i otworzy zamknięte serca?

***

Najnowsza powieść Doroty Gąsiorowskiej intryguje i uwodzi niczym pełna tajemnic melodia ciepłych. sierpniowych wieczoró

29.9: https://woblink.com/ebook/quentin-tarantino-rozmowy-gerald-peary-31035u

Cena:


Działalność innowacyjna i badawczo-rozwojowa – ulgi i rozliczenia rachunkowe

Autor: Aneta Szwęch

Podatnicy CIT i PIT mogą korzystać z ulgi na działalność badawczo – rozwojową. Ulga ta polega na możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów uzyskania przychodów. które zostały poniesione na działalność badawczo – rozwojową. zwanych dalej kosztami kwalifikowanymi. W opracowaniu przedstawiamy. kiedy i jak podatnik może skorzystać z tej ulgi i jak powinien prowadzić ewidencje konieczne do skorzystania z tego prawa. Dodatkowo przypominamy o preferencjach podatkowych dla działalności badawczo rozwojowej w VAT.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


Sanatorium Pod Klepsydrą

Autor: Bruno Schulz

„Sanatorium Pod Klepsydrą” to zbiór opowiadań Brunona Schulza. prozaika. grafika. malarza. rysownika i krytyka literackiego. Głównym bohaterem opowiadań. a jednocześnie narratorem wszystkich opowieści – podobnie jak w „Sklepach cynamonowych” – jest dojrzewający. nastoletni chłopiec o imieniu Józef. W postaci tej widać wyraźne podobieństwo do samego autora. Centrum świata Józefa stanowi małe prowincjonalne miasteczko. w którym można dostrzec współczesny Schulzowi. galicyjski Drohobycz. Rzeczywistość opowiadań swobodnie miesza się z fantastyką. Przedmioty i zwierzęta uzyskują cechy ludzkie. Banalne czynności podnoszone są do rangi mitu. Nastoletniego Józefa szczególnie fascynuje Ojciec. postać wieloznaczna. która funkcjonuje na pograniczu świata żywych i umarłych. Zbiory opowiadań „Sanatorium Pod Klepsydrą” i „Sklepy cynamonowe” stanowią trudną do oddzielenia całość fabularną. W opowiadaniach utrwalony zostaje chylący się ku upadkowi świat. który dawał bohaterowi oparcie i bezpieczeństwo.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Donald Trump

Autor: David Cay Johnston

Donald Trump. Jak on to zrobił? to efekt ponad trzydziestoletniego śledztwa dziennikarskiego. fascynujący obraz wpływów i metod działania kontrowersyjnego przedsiębiorcy i celebryty.Czego nauczył się od dziadka. nielegalnego imigranta z Niemiec. który wzbogacił się na budowaniu burdeli w czasach gorączki złota? Czy zostałby potentatem na rynku nieruchomości. gdyby nie współpraca z mafią i zatrudniani na czarno Polacy? Dlaczego dzwonił do magazynów plotkarskich. opowiadając o swoim nieistniejącym romansie z Carlą Bruni? Czemu hodował kozy na polu golfowym? Czy naprawdę jest miliarderem?

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena: 34.9


A Lodge in the Wilderness

Autor: John Buchan

John Buchan (1875-1940) was a Scottish novelist and historian and also served as Canada’s Governor General. His 100 works include nearly thirty novels. seven collections of short stories and biographies. But. the most famous of his books were the adventure and spy thrillers. most notably „The Thirty-Nine Steps”. and it is for these that he is now best remembered. „A Lodge in the Wilderness” (1906) is a quasi-novel about an imaginary conference arranged by a multi-millionaire. Francis Carey. at a lodge. Musuru. located on the East Kenyan Plateau some 9000 feet above sea level. to discuss Empire. The conference is made up of nine men and nine women. taken from the upper and professional classes.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Analiza przypadków klinicznych w alergologii

Autor: Jerzy Kruszewski

Jest to wysokospecjalistyczna publikacja. w której zebrano interesujące przypadki leczenia farmakologicznego. pozostające w kręgu zainteresowań zarówno alergologa. jak i lekarza rodzinnego. dermatologa czy pediatry. W książce uwzględniono zalecenia wybitnych ekspertów.

Przedstawiono prawidłowe. zgodne z najnowszą wiedzą. sposoby diagnozowania. postępowanie terapeutyczne i efekty leczenia ponad 25 przypadków dotyczących m.in.: astmy. anafilaksji. alergii pokarmowych. nieżytu nosa. pokrzywek. AZS. HAE. mastocytozy. alergii na jady owadów. czerwonego oka.

Każdy przypadek opatrzono komentarzem zgodnym z medycyną opartą na faktach (EBM – evidence-based medicine) oraz standardami leczenia farmakologicznego i pozafarmakologicznego.

:

Cena:bajki monster high 13 życzeń, blanka lipińska, narzeczona na chwilę monika serafin, dzieci ulicy korczak, o kamilu który patrzy rękami, agata christie dwanaście prac herkulesa pdf, robert czulda, dolina strachu, karta pracy klasa 2, lwów zimą, rubacha metodologia badań nad edukacją, sprawa honoru książka, test z władcy lewawu, biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania, wielki bazar złoto brayana…