Odcienie bezpieczeństwa. Obszary badań. kierunki rozwoju

Autor: Marek Walancik

Ogromna dynamika przemian. jako cecha charakterystyczna rozwoju współczesnych społeczeństw. obejmuje wszystkie sfery życia człowieka. Świat współczesny. w którym żyjemy. ulega tak dynamicznym przemianom. iż nie jesteśmy wstanie za nim podążać. Zachodzące zmiany nie omijają żadnej ze sfer życia ludzkiego. Jak pisze Zbyszko Melosik nie ulega wątpliwości. że świat na przełomie wieków (i tysiącleci) jest zupełnie inny niż ten. który pamiętamy z lat naszego dzieciństwa. Rzeczywistość nie jest już monolityczna i jednoznaczna. lecz niejednorodna i sfragmentaryzowana. pełna tysięcy małych. sprzecznych z sobą narracji.

We współczesnej rzeczywistości nasze życie zostało zdominowane przez

https://woblink.com/product-publication/download/127729/pdf: 1

Cena:


Małgośka

Autor: Anna Nejman

W trudnych sytuacjach zaskakujemy brawurą i inwencją. o które nigdy byśmy siebie nie podejrzewali

Pisarka Eliza zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką Gretą. O nowej przyjaciółce wie niewiele ponad to. że wcześniej nazywała się Małgorzata Rutkowska. Ciekawa przeszłości Grety zachęca ją do zwierzeń.

Historia rozpoczyna się na polskiej wsi. gdzie Małgośka urodziła się i wychowała. niedoceniana przez rodzinę i otoczenie. Gdy dziewczyna kończy dwadzieścia lat. zostaje zaproszona do USA jako potencjalna dawczyni szpiku dla ciężko chorego stryja Bazylego. którego ledwo pamięta z dzieciństwa. W wyniku nieporozumienia. z torbą podróżną i kilkoma studolarowymi banknotami. Małgośka staje w środku nocy na progu amerykańskiego domu. w którym jej rodzina już nie mieszka… Jak sobie poradzi?

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 29


Małżeństwo z szejkiem

Autor: Rachael Thomas

Małżeństwo Amber z szejkiem Kazimem Al Amedem zostało zaaranżowane. lecz Amber zakochała się w swoim przyszłym mężu od pierwszego spotkania. Niestety on zaraz po ślubie oświadczył. że spełnił tylko obowiązek wobec kraju. a teraz każde z nich może wracać do dawnego życia. Zrozpaczona Amber wyjeżdża do Paryża i podejmuje pracę kelnerki. Po kilku miesiącach Kazim odnajduje ją. Amber jest przekonana. że tylko po to. by uzyskać rozwód. A jednak powód jego wizyty jest inny…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99kiedy wybuchnie 3 wojna światowa, otoczeni przez idiotów pdf chomikuj, co nas nie zabije scott carney, anna marciszewska, commandos 2 poradnik, skaza na pancerzu, majesty poradnik, na skraju załamania paris, wojciech dajczak, phil jackson 11 pierścieni, remigiusz mróz audiobook, technologie informatyczne w logistyce, bogaty albo biedny pdf, medal of honor: allied assault – spearhead…