Opowiadania

Autor: Joseph Conrad

Proza Josepha Conrada od ponad stu trzydziestu lat wywiera wpływ na największych artystów. „Jądro ciemności”. „Lord Jim” czy „Nostromo” stały się inspiracją dla takich mistrzów. jak T.S. Eliot. Francis Ford Coppola. Bob Dylan czy Czesław Miłosz. Trudno bowiem znaleźć pisarza. który równie przenikliwie potrafiłby opisać kondycję ludzką na styku kultur. w przecięciu tego. co stereotypowo uznajemy za cywilizowane i barbarzyńskie. oczywiste i obce. Ten wielki ironista podważa dogmaty. dystansuje się od ideologii i prawd absolutnych. pozostawiając swoich bohaterów samotnych w rękach ślepego losu. Jedyne. co może ich uratować od klęski. to wierność zobowiązaniom. odpowiedzialność. współczucie. a także banalna. jak by się wydawało. trzeźwość w ocenie sytuacji. Czy to jednak wystarczający oręż w starciu z „pełnokrwistym mięsem życia”? Człowiekiem Conrada targają sprzeczności. ludzka słabość zmienia się w krzyk buntu. który milknie wobec nieprzewidywalności losu i dzikości natury. Porażka wydaje się nieunikniona. a po niej zostaje tylko pustka.

Prezentowane opowiadania są prawdziwymi perłami gatunku. Wybór pokazuje różnorodność tematyki i języka artysty uważanego za jednego z najwybitniejszych stylistów. Trudno nie ulec urokowi i bogactwu Conradowskich opisów. jego cudownej ironii i zaskakującemu poczuciu humoru oraz głębi. z jaką potrafił odmalować złożoność ludzkiej natury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 33.9


Nie do pomyślenia.

Autor: Helen Thomson

Wyobraź sobie. że gubisz się we własnej kawalerce. że wokół ludzi dostrzegasz aureolę. że pamiętasz każdą minioną chwilę… Puść wodze fantazji i spojrzyj na świat inaczej niż wszyscy. choćby oczami tygrysa albo kogoś. kto namacalnie czuje ból innych ludzi. Spróbuj pomyśleć. jak to jest żyć w przeświadczeniu. że się już nie żyje. albo z dnia na dzień zmienić osobowość. Potrafisz? Helen Thomson przez lata jeździła po świecie i spotykała się z osobami mającymi rzadkie zaburzenia pracy mózgu. W efekcie powstał zbiór osobliwych historii życiowych. przedstawionych nie tylko z perspektywy lekarzy. lecz przede wszystkim osób. które postrzegają świat kompletnie inaczej niż reszta ludzi. Chcesz przeniknąć tajemnicę uczuć. kreatywności oraz poznać mechanizmy. które pozwalają nam zrozumieć nas samych? Chciałbyś nauczyć się doznawać halucynacji „na życzenie” lub osiągnąć mistrzostwo w zapamiętywaniu? A może chcesz jedynie zrozumieć. jak to jest. kiedy trzeba sobie radzić w życiu. będąc jednocześnie niezwykłym przypadkiem medycznym? Jedno jest pewne. po lekturze tej książki zaczniesz myśleć nieszablonowo – całkiem nie do pomyślenia! Oliver Sacks stwierdził kiedyś. że by naprawdę dobrze zrozumieć inną osobę. należy skupić się na uważnej i cichej obserwacji jej życia. myślenia. codzienności. Dopiero wtedy można przeniknąć tajemnicę. (…) Uznałam. że nadszedł czas. aby ponownie wcielić pomysł Sacksa w życie. uwzględniając dorobek neurologii zgromadzony przez ostatnie trzydzieści lat. Chciałam jednak spojrzeć na ludzi obdarzonych niezwykłym mózgiem nieco inaczej. okiem przyjaciela. wejść do ich świata. zadać im pytania. jakich naukowcy unikają. Chciałam poznać historie z ich dzieciństwa. dowiedzieć się. jak odnajdują się w świecie. Odkryłam. że historie ich życia układają się w większy obraz. pozwalający wnioskować o tym. jak działa mózg każdego z nas. Dowiedziałam się przy okazji. jak dokonywać lepszych wyborów. bardziej świadomie postrzegać rzeczywistość. a nawet jak zyskać pewność. że się wciąż żyje.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9


How to live. How to create your future. Recognize the power of your brain and use it

Autor: Wioletta Wilczyńska

If you feel that something is wrong with your life. For a long time you have been unsuccessfully looking for the key to happiness and success. this is the best moment to change. Wioletta Wilczyńska. the author of the book ‚How to live. How to create your future’ encourages readers. change their way of life from their own thinking. She convinces us that the knowledge contained in this short. but very meaningful publication. will make you stronger and more aware of your abilities. She encourages us to consistently draw positive conclusions from everything that will happen.

The book acts as a guide. which is designed to help people derive happiness and good energy from every situation. Provided you put the knowledge contained in it into p

34.9: https://woblink.com/ebook/uwieziona-pomiedzy-swiatami-sara-oliver-140329u

Cena:


ISBN

9788380877429: Wydawnictwo

Format

49.9: https://woblink.com/ebook/praktyka-zarzadzania-peter-f-drucker-139444u

Cena:stażystka alicja sinicka pdf, makroekonomia zalega pdf, wiedźmin 1 szczur, andrzej poczobut, cudze pieniądze, średnice przewodów elektrycznych, knyps z czubkiem, jak poderwać drania sebastian pdf, bogusław wołoszański sensacje 20 wieku, paradokumentalny, syberyjski wiatr, agresja nowe tabu, zapłacz dla mnie, jarosław bzoma, beata pawlikowska język angielski, co nas nie zabije wim hof, rudnicki zachowania konsumentów na rynku pdf, kronika wielkopolska pdf, twój psychologiczny autoportret pdf…