Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka

Autor: Anna Francik

Era globalizacji i informacji to czas burzliwych zmian. które wymuszają na organizacjach gotowość do ciągłej ewolucji. Powodują konieczność rozwijania nie tylko zdolności adaptacyjnych. ale także wprowadzania nowych rozwiązań ułatwiających wyprzedzenie konkurencji. Działając w globalnym i burzliwym otoczeniu organizacje zaczynają coraz częściej upatrywać w innowacjach szansy na rozwój i ekspansję. Warunkiem sukcesu opartego na innowacjach jest działanie przedsiębiorcze uwzględniające aspekty etyczne. ekologiczne. integrujące zróżnicowane kulturowo środowiska. Przed zarządzaniem stają coraz bardziej istotne wyzwania. Dotyczą one przede wszystkim stymulowania innowacyjności poprzez wyzwalanie kreatywności i wspomaganie przedsiębiorczości. Zachodzące zmiany

89: https://woblink.com/ebook/prawo-rzymskie-wojciech-dajczak-tomasz-giaro-franciszek-longchamps-de-berier-128154u

Cena: Tomasz Giaro


Panny i wdowy. Tom 1

Autor: Maria Nurowska

Kolejne pokolenia kobiet z Lechic – od powstania styczniowego. aż do upadku komunizmu – za swoją bezkompromisowość i wierność sobie płacą samotnością. ale zawsze pozostaje jedno – dom rodzinny. Lechice będą świadkiem miłości i zdrady. w nierozerwalnym splocie wielkich namiętności i wielkiej historii.

W 1 tomie: rok 1864. Ewelina wyrusza za zesłańcem Janem Darskim na Syberię. Miłość do niego przesłania wszystko – obowiązki wobec rodziny. męża. dorastającej córki. Zesłany jest także Cyprian. prawowity mąż. Po jego śmierci Ewelina bierze ślub z Janem. ale ich szczęście trwa krótko.

Maria Nurowska jest jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Wydała ponad trzydzieści książek. m.in. ‚Hiszpańskie oczy’. ‚Listy miłości’. ‚Miłośnicę’ – fabularyzowaną biografię Krystyny Skarbek. opowieść o Ryszardzie Kuklińskim – ‚Mój przyjaciel zdrajca’. ‚Księżyc nad Zakopanem’. a w ostatnich latach ‚Drzwi do piekła’. ‚Dom na krawędzi’. ‚Wariatkę z Komańczy’. ‚Bohaterowie są zmęczeni’ i ‚Dziesięć godzin’. Jej książki zostały wydane w 23 krajach; w Niemczech. we Francji i w Chinach były bestsellerami.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Stało się Słowo

Autor: Grzegorz Ryś

Czy Bóg mówi do nas w świecie. w którym zło zwycięża i nic już nie ma sensu? Ani praca. ani rodzina. ani miłość? Skoro Bóg przedstawia nam się imieniem „Jestem”. mamy ochotę Mu powiedzieć: „udowodnij”.

Imię „Jestem” oznacza obietnicę. A obietnica to słowo kluczowe dla wiary.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 18.99


Nowoczesna korespondencja biznesowa po angielsku

Autor: Agnieszka Drummer

Język angielski

Poziom B2 – C1

Komunikacja. a zwłaszcza korespondencja nie tylko w świecie biznesu. zmieniła się w ostatnich latach diametralnie.

SMS-y. e-maile. komunikatory. profile społecznościowe – Facebook. Google+. Twitter czy globalne sieci kontaktów typu LinkedIn to współczesne metody komunikacji.

Znajdziesz tu liczne przykłady formułowania poprawnych listów biznesowych. e-maili. składania zamówień. rezerwacji czy reklamacji. Słownictwo i zwroty zaczerpnięte są ze współcześnie używanego w biznesie angielskiego. a w ich przyswojeniu pomagają ćwiczenia językowe. Znajdziesz tu spektrum tematów i słownictwa związanego z bankowością. księgowością. zarzadzaniem. handlem międzynarodowym. PR. reklamą i marketingie

39.9: https://woblink.com/ebook/nieuniknione-kevin-kelly-128519u

Cena:


Jak być człowiekiem

Autor: Paula Cocozza

Powieść o rozpadzie związku. klaustrofobii życia na przedmieściach i niestosownej namiętności kobiety do lisa.

Pewnej letniej nocy Mary wraca do domu i znajduje na schodkach niemowlę. Czy to ona ukradła je sąsiadom? Podrzuciła je matka dziecka cierpiąca na ciężką depresję poporodową? A może jest to dar od lisa. który zajmuje coraz więcej miejsca w życiu Mary?

Tak się zaczyna historia osadzona w nękanej przez lisy londyńskiej dzielnicy.

Główna bohaterka. wytrącona z równowagi pojawieniem się byłego partnera i zmagająca się z wrogością sąsiadów. ulega zniewalającemu czarowi lisa. który pojawia się w jej ogrodzie. Najpierw widzi jego znaczące mrugnięcie. potem on przynosi jej prezenty. a w końcu ona zaprasza go do domu. W miarę jak granica między udomowieniem a dzikością zaciera się coraz bardziej. a sąsiedzi postanawiają uśmiercić lisa. nie do końca wiadomo. czy to Mary go uratuje. czy raczej on uratuje ją.

W swoim znakomitym debiucie Paula Cocozza łączy wnikliwy obraz rozpadu związku. społeczną powieść pełną dowcipnych niuansów i historię obsesyjnej miłości. która wyznacza nowe granice.

Hipnotyzująca powieść. Narracja balansuje pomiędzy figlarnością a pewnością siebie. Dla czytelnika. który tak jak ja lubi zanurzyć się w piękne opisy zwierząt. szelest liści. traw i owadów. lektura będzie prawdziwą przyjemnością. A jeszcze większy zachwyt wzbudzi ciemna strona fascynacji bohaterki.

The New York Times Book Review

Ekscytująca psychodrama. Autorce udało się znakomicie uchwycić hitchcockowskie. podglądane z ukrycia napięcie. Prawda i fakt ulatniają się w powieści jak zapach lisa. Pozostaje po nich wszechogarniające odczucie. że pod maską konwencjonalnej uprzejmości zawsze kryje się coś dzikiego.

The Economist

Urzekająca. Przy całej swojej sugestywności i zmysłowości pisarstwo Cocozzy jest umiejętnie powściągliwe. W swoim zachwycającym debiucie autorka zdaje się mówić. że bez względu na to. jak samotnym się jest w wielkim mieście. przez otwarte okno dociera do nas ogrom zycia.

Times Literary Supplement

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 32.99


Społeczno-ekonomiczne uwarunkowania rozwoju rodziny

Autor: Katarzyna Szczepańska-Woszczyna

Przedmiot refleksji naukowych jakim jest rodzina jest zdecydowanie multidyscyplinarny. Tej trwałej i mało podatnej na gwałtowne zmiany. a jednocześnie zmieniającej się podstawowej komórce życia społecznego. towarzyszą refleksje badawcze z zakresu: prawa. ekonomii. biologii. psychologii.

socjologii. pedagogiki. kultury. filozofii. demografii. urbanistyki. czy także kryminalistyki i patologii. Obecny kształt i sytuacja współczesnej rodziny w skali globalnej (świata

i jego regionów) – ze względu na różne środowisko geograficzne czy społeczno-kulturowe zawiera wiele cech wspólnych. zunifikowanych; z drugiej zaś. liczne znamiona rysujące odrębność typów rodzin. wzorców i modeli życia. róż

:

Cena:


Jak mogłaś

Autor: Heidi Perks

Byłaś za nią odpowiedzialna. a teraz zaginęła…

Charlotte. przyjaciółka Harriet. opiekuje się jej córką. Dziecko znika. Kobieta może przysiąc. że spuściła małą z oka ledwie na chwilę. że dziewczynka cały czas bawiła się z innymi dziećmi. Przecież dbała o nią jak o własne dziecko! Zrozpaczona Harriet winą za nieszczęście obarcza Charlotte. Jak mogłaby jej wybaczyć?

Dwa tygodnie później obie kobiety zmuszone są spotykać się na komisariacie. Będą przesłuchiwane w sprawie pewnego morderstwa. Sytuacja zaczyna się komplikować. bo na jaw wychodzą liczne sekrety. Harriet i Charlotte muszą zdecydować. czy wzajemnie sobie pomóc. Tak przecież robią najlepsze przyjaciółki. prawda?

Wydawnictwo: Otwarte

Cena: 28.99pedagogika wczesnoszkolna książki pdf, genetyka behawioralna, eliza michalik data urodzenia, niszczący sekret pdf, jarosław gryz, terroryzm polityczny, follett filary ziemi, muzyka duszy, kolor w mieszkaniu, witold hoppel, nie licząc, aleksandra banaszkiewicz, pokój z widokiem lato 1939, powieść lema krzyżówka, malowany człowiek księga 1, m jak miłość 1184, heban (reportaż), kultura medialna, dieta przy hashimoto książka pdf…