ISBN

9788379007493: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/wyrok-nocy-z-serii-petla-czasu–28245u

Cena:


Pustynia zagłady

Autor: Karol May

„Pustynia zagłady” to cykl opowiadań. których głównym bohaterem jest Old Shatterhand. czyli Kara Ben Nemzi. Tym razem jego przygody rozgrywają się w Afryce Północnej. Czytelnicy mogą obserwować współistnienie kultury chrześcijańskiej oraz islamu. a także podziwiać pięknie wykreowane. bajeczne afrykańskie krajobrazy: pustyni. puszczy. rozrzuconych wśród pustkowi ludzkich osad…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Dom Hitlera

Autor: Despina Stratigakos

Nikt do tej pory nie sportretował Adolfa Hitlera w ten sposób. 

Autorka Domu Hitlera jako pierwsza opisała mieszkania. domy i siedziby Führera. dotarła do projektów mebli. dokumentacji architektonicznej. a nawet zachowanych próbników materiałów. które przedstawiano dyktatorowi. Odwiedziła do dziś zachowane wnętrza. niegdyś projektowane dla Hitlera i pod jego nadzorem.

Despina Stratigakos poprzez fascynującą wędrówkę po siedzibach dyktatora opowiada jak kreowany był jego wizerunek. jak Hitler świadomie używał architektury do propagandy. oddziaływania nie tylko na obywateli Niemiec. ale też innych państw.

Ta książka to również opowieść o Gerdy Troost – architektce. projektantce wnętrz. reżyserce. artystce. przyjaciółce Hitlera. która pozostała nazistką do końca swych

49: https://woblink.com/ebook/homo-nobilis-urszula-swiderska-wlodarczyk-28525u

Cena:


Ostatni pilot myśliwca

Autor: Jerzy Główczewski

Burzliwe dzieje Jerzego Główczewskiego. przedwojennego polskiego inteligenta. ostatniego żyjącego pilota myśliwca. jego rodziny. przyjaciół oraz kolegów składają się na barwną. napiętnowaną dramatami sagę. obejmującą czas od dwudziestolecia międzywojennego do współczesności. Wartka. nasycona szczegółem i humorem narracja sprawia. że książkę czyta się jak powieść przygodową.

Książka przypomina między innymi historię polskich pilotów w lotnictwie na Zachodzie. Relacjonuje wydarzenia. które coraz bardziej zacierają się w świadomości Polaków. a tym młodszym są zupełnie nieznane.

Cała nasza współczesność jest wynikiem naszej wspólnej przeszłości. osobistej i zbiorowej. Żyję od ponad pół wieku za granicą. na stałe

22.5: https://woblink.com/ebook/kto-to-widzial-milosz-waligorski-28643u

Cena:


Записки на манжетах (Notatki na mankietach)

Autor: Michaił Bułhakow

«Записки на манжетах» – частично автобиографическая повесть Михаила Булгакова. Основным мотивом «Записок на манжетах» стала проблема отношений автора с властью. В повести достаточно подробно описана жизнь Булгакова на Кавказе и первые месяцы его пребывания в Москве.В этой книге объединены лучшие рассказы М.А.Булгакова. среди которых «Красная корона». «Китайская история». «Спиритический сеанс» и другие. а также знаменитый автобиографический цикл «Записки на манжетах». Именно в этих произведениях впервые появляются темы и сюжетные линии. которые писатель будет развивать далее в своих романах и пьесах. «Записки на манжетах» местами перекликаются с «Запискам сумасшедшего» Гоголя. а действительность как грань между реальностью и фантазией станет излюбленным художественным стилем Булгакова.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9


Tam gdzie ty

Autor: Tammara Webber

Graham Douglasbył oczarowany. gdy poznał Emmę Pierce na planie filmowym. ale była wtedy obiektem uczuć Reida Alexandra. Chociaż z całych sił starał się nie zakochać. przypadkowe spotkanie w Nowym Jorku dało mu drugą szansę – i tym razem ją wykorzystał.Emma Pierce rezygnuje z kariery w Hollywood. by prowadzić zwyczajne życie. Wydawało jej się. że poradziła sobie ze swoimi uczuciami do dwóch chłopaków. różnych jak dzień i noc. jednak zrządzeniem losu trafia do kawiarni na Manhattanie i spotyka tam tego. o którym nie potrafiła zapomnieć.Brooke Cameronprzetrwała trzy miesiące na planie filmowym ze swoim byłym – aroganckim i pięknym złotym chłopcem Hollywood. Starsza i mądrzejsza. woli teraz swojego przyjaciela. Grahama. ale na jej drodze stoi Emma. o której on nie potrafi z

69: https://woblink.com/ebook/ostatni-pilot-mysliwca-jerzy-glowczewski-28574u

Cena:piekielny układ sivar doci, stany nagłe u dzieci, abonamencie, położna nauka i praktyka, dom hitlera, ania z zielonego wzgórza test pdf, idealny pracownik, są tematy trudne, katarzyna bosacka zofia bosacka, ronja córka zbójnika pdf, hydrologia, mężczyzna bez winy i wstydu, podstawy biotechnologii przemysłowej, piotr żurek, kępiński schizofrenia pdf, gry legocity, pielęgniarstwo geriatryczne książka pdf chomikuj, michał piróg wzrost, pilipiuk oko jelenia, sprawdzian z biologii, paulina wilk pojutrze, gawęcki żywienie człowieka pdf…