Angielski u lekarza

Autor: Katarzyna Frątczak

Publikacja z prezentami! Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich czytelników. Treść samouczka odkryje przed czytelnikami sposób. w jaki mogą pobrać dla siebie za darmo niespodzianki – ebooki.

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości. że życie to nie tylko przyjemności i pozytywne doświadczenia. ale także niespodziewane i niemiłe sytuacje. Choć planując wakacje każdy nastawia się na dobrą zabawę i dużą dawkę odpoczynku. to nie zapominajmy. że niekiedy nasze plany mogą zostać popsute przez nieoczekiwane wydarzenia. na przykład chorobę. Ta publikacja skupia się na wizytach u lekarza odbywanych w języku angielskim. Pojawiają się tu różnorodne angielskie słówka oraz zwroty. które mogą przydać się podczas radzenia sobie z tego typu sytuacjami. Samouczek z

Wydawnictwo: Edgard

Cena: 25.9


Moda. wiara i fantazja we współczesnej fizyce Wszechświata

Autor: Roger Penrose

Czy modne teorie. ślepo wyznawana wiara lub szalone spekulacje mają jakikolwiek udział w procesie naukowego poznawania Wszechświata?

Profesor Roger Penrose. światowej sławy fizyk i matematyk. od niemal półwiecza nie tylko śledzi rozwój fizyki. ale i żywo w nim uczestniczy. W swojej najnowszej książce przygląda się roli. jaką odgrywają w tej dyscyplinie moda. wiara i fantazja. Na przykładzie teorii strun. kosmologii i mechaniki kwantowej opowiada o inspirującej. ale i czasem wiążącej ręce roli tych czynników na współczesnym froncie badań nad głęboką strukturą świata.

Opisuje. w jaki sposób moda. wiara i fantazja ukształtowały jego własną karierę naukową. od teorii twistorów. uważaną za jedną z alternatyw dla teorii strun. po ‚konforemną kosmologię cykliczną’ – ideę tak fantastyczną. że można by ją określić jako ‚konforemną kosmologię wariacką’.

Książka ta. jak wszystkie teksty Penrose’a. łączy niezwykłą głębię z szerokością perspektywy. dając jedyny w swoim rodzaju osobisty wgląd w świat  współczesnej fizyki matematycznej.

Penrose sięga do serca najważniejszych problemów. z którymi zmaga się współczesna fizyka. pisząc tę bardzo osobistą. a przy tym prowokującą książkę popularnonaukową. Publishers Weekly

Zapoznawanie się z bezkompromisowo niezależną perspektywą Penrose’a na fizykę jest zawsze inspirujące. Nature

Wyjątkowo oryginalny. bogaty. dogłębnie przemyślany przegląd najmodniejszych współczesnych teorii próbujących wyjaśnić Wszechświat w skali najmniejszej i największej. Science

Sir Roger Penrose – jeden z czołowych współczesnych fizyków teoretycznych. matematyk i filozof nauki. Laureat licznych nagród. w tym Nagrody Wolfa i Medalu Alberta Einsteina. Wraz ze Stephenem Hawkingiem udowodnił twierdzenie o osobliwościach w ogólnej teorii względności. Autor bestsellerowych książek. m.in. Nowy umysł cesarza. Droga do rzeczywistości czy Cykle czasu. Jest profesorem matematyki Uniwersytetu w Oxfordzie.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 99.9


Nadzór bankowy w Polsce

Autor: Bogusław Bujak

Publikacja jest wynikiem zainteresowań badawczych autora. obejmujących zagadnienia nadzoru finansowego. ze szczególnym uwzględnieniem organizacji funkcji nadzoru nad sektorem bankowym. Poruszana problematyka dotyczy aspektu organizacyjnego sprawowania nadzoru bankowego. którego efektywność i skuteczność można analizować z punktu widzenia zarządzania.

Obserwowane dążenie Unii Europejskiej oraz poszczególnych jej członków do podniesienia rangi i roli banku centralnego w pełnieniu funkcji nadzorczych uruchomiło szeroką polemikę teoretyków i praktyków polskiego sektora bankowego. Docelowo powinno to doprowadzić do wypracowania modelu organizacji nadzoru europejskiego. W wyniku przeprowadzonej dyskusji. autor przedstawia możliwe przyszłe warianty organizacji nadz

Wydawnictwo: Drageus

Cena: 29.79


ISBN

9788381190015: Wydawnictwo

Format

15.9: https://woblink.com/ebook/prawdzie-w-oczy-leopold-trafny-31790u

Cena:


ISBN

9788301194178: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/badanie-towarow-przemyslowych-ewa-kubinska-jabcon-mariusz-niekurzak-wiktor-kubinski-31574u

Cena: Mariusz Niekurzakprzyimki i spójniki ćwiczenia, achaja tom 1 pdf, makbet pdf barańczak, joanna pilatowicz, testy gramatyczne angielski pdf, inf 02, serce amicis, taniec z motylami, czarna owieczka do wydrukowania, ironia w lalce, święta inkwizycja w polsce, trzech papieży, the sims wakacje, semantyzacja, tischner filozofia dramatu, intryga pdf, zamek z alabastru…