ISBN

9788320054460: Wydawnictwo

Format

69: https://woblink.com/ebook/praktyczna-kosmetologia-jacek-michalski-ewa-sobolewska-renata-godlewska-31989u

Cena: Ewa Sobolews


Dziewczyna bez skóry

Autor: Mads Peder Nordbo

Mrożący krew w żyłach kryminał z Grenlandii

Bestialskie zabójstwo. samotny dziennikarz szukający prawdy. tajemnice z przeszłości

Do Nuuk nie prowadziły żadne drogi. Miasto było jedyne w swoim rodzaju. ze wszystkich stron otoczone górami. niebem i morzem.

Lód. wiatr. mróz. bezkresna. dzika przyroda i… okrutne morderstwa w małym grenlandzkim miasteczku.

Życie Matthew rozpadło się po tym. gdy w wypadku stracił żonę i nienarodzoną córeczkę. By uciec od wszystkiego. wyjeżdża na Grenlandię i zaczyna pracę jako dziennikarz lokalnej gazety w Nuuk. Wkrótce zostaje wysłany do zrelacjonowania niezwykłego odkrycia: na krańcu lądolodu znaleziono zmumifikowanego wikinga. Wszystko wskazuje na to. że to sensacja na skalę światową. więc niewielka społeczność w Nuuk wstrzymuje oddec

34.9: https://woblink.com/ebook/ekonomiczna-ekologiczna-kuchnia-monika-mrozowska-32296u

Cena:


Przeźroczysty chłopiec

Autor: Antonina Krzysztoń

Znakomity debiut literacki charyzmatycznej pieśniarki. kompozytorki. autorki tekstów Antoniny Krzysztoń.

Króciutkie. prosto i pięknie napisane oraz dowcipnie zilustrowane historie z życia współczesnego przedszkolaka. 

Opowiada nam je Franek. który we wrześniu zaczął ostatnią grupę przedszkola. Poznajemy jego grupę. przyjaciół. panie przedszkolanki. ale też obserwujemy trudne sytuacje. które mogą zdarzyć się każdemu dziecku: zazdrość o uczucia koleżanki. kłótnie w grupie (i dochodzenie do porozumienia; wybaczanie). rywalizacja. przechwalanie się… 

Mały czytelnik wraz z grupą przedszkolaków przeżyje cały rok przed-szkolny – od rozpoczęcia. przez mikołajki. Gwiazdkę. Wielkanoc. Dzień Dziecka. zakończenie roku. ale też wycieczki. spotkania z ciekawymi ludźmi. teatrzyki (to wszystko opisywane z dużym poczuciem humoru). 

A jednocześnie będzie spędzał  czas z Frankiem w jego domu. gdzie świat dorosłych czasami go przerasta. a mimo to próbuje go na swój sposób zrozumieć.

Krzysztoń z ogromną wrażliwością oddaje sposób patrzenia i rozumowania dziecka (także charakterystyczne dla tego wieku „myślenie magiczne”). Uczy. jak radzić sobie z kłopotami. pokazuje rozwiązania. 
„Przeźroczysty chłopiec” jest też ważną książką dla rodziców. Przeglądając się w oczach dziecka. uczymy się być… lepsi. 

Można by powiedzieć „Nieco młodszy i bardziej refleksyjny ‚Mikołajek’”. Albo „Współczesne ‚Dzieci z Bullerbyn’”. Ale ja życzę książce Antoniny Krzysztoń. by – jak jej piosenki – trafiła do serc wrażliwych ludzi – dzieci i dorosłych. I stała im się tak bliska. jak ‚Mały Książę’. Bo w pełni na to zasługuje.
Dorota Koman

Antonina Krzysztoń wydała 15 płyt. Zadebiutowała w 1981 roku na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii. W 1983 r. wygrała Krakowski Studencki Festiwal Piosenki. Pierwsze kasety wydała w wydawnictwach podziemnych (CDN. Nova. Solidarność Wielkopolska ). W tym czasie występowała w kabarecie Pod Egidą. w Muzeum Archidiecezji u Ks. Andrzeja Przekazińskiego i w sławnym z niezwykłych działań artystycznych kościele na Żytniej. Od lat występuje w teatrach. kościołach. filharmoniach. Na wielu festiwalach. koncertach związanych z piosenką poetycką i religijną. Współpracowała m.in. z Leszkiem Możdżerem. Michałem Lorentzem. Wojciechem  Konikiewiczem. Mateuszem Pospieszalskim. Wojciechem Waglewskim.  W 2006 r. za działalność artystyczną otrzymała Order Odrodzenia Polski.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 23.9


Raskoł i sekty w prawosławnej Rosji

Autor: Karol Dębiński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Ponieważ sekciarstwo stanowi jeden z przejawów życia religijnego w Rosji. dlatego sądzimy. że nie będzie od rzeczy podać choćby krótkie wiadomości o tak mało znanych u nas rosyjskich sektach i ruchach religijnych. W książce opisano: 1. Sekty rosyjskie do czasu Raskołu. są to: Adrian. Lasjiusz. Dymitr. Marcin. Strygolnicy. Żydowini. Subbotnicy i Bracia dnia niedzielnego. Kosoj. 2. Raskoł: Określenie Raskołu. jego charakter. przyczyny dalsze i bliższe jego powstania. Jego powstanie i rozwój aż do dnia ostatecznego wydzielenia się z Cerkwi w 1667 r.. Usiłowania Raskolników utrzymania jedności z Cerwkią. Rozruchy. Steń

51: https://woblink.com/ebook/smierc-w-obrzedach-i-zwyczajach-ludu-polskiego-henryk-biegeleisen-32144u

Cena:


Reifstein albo Podróż Trzech Króli

Autor: Michał Kruszona

Andrzej. pochodzący z małego miasteczka Reifstein. jak tysiące Wielkopolan trafia na front pierwszej wojny światowej. Chęć zysku okazuje się dla niego ważniejsza od narodowej solidarności i Andrzej staje się denuncjatorem jednego z polskich towarzyszy broni. W nagrodę za wzorową postawę pruskiego żołnierza zostaje zabrany z frontu i skierowany do Iłowej. do majątku księcia Hochberga. Stamtąd. poprzez Rumunię i Turcję. jedzie do Afryki. gdzie ma dbać o interesy Hochberga. Tak zaczyna się jego podróż…

Opowieść jest pretekstem do ukazania niełatwych relacji polsko-niemieckich. Jest też ważnym głosem przypominającym o poległych w czasie pierwszej wojny światowej Wielkopolanach i Ślązakach.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 34.9


ISBN

9788380644076: Wydawnictwo

Format

4: https://woblink.com/ebook/dagome

Cena:buddenbrookowie pdf, zabójcze pożądanie, matematyka dla 3 klasy, ten dzień ebook, leyko mechanika, klasyfikacja budżetowa 2018 paragrafy, istota pracy, jak postępować z kobietą, intj co to, dziady audiobook, ostracyzm, igor sikirycki, gazety online za darmo, głupia kobieta, assassin’s creed black flag mapy skarbów, małgorzata hendrykowska, dychtomia, turystyka pdf, wspomnienie bumeranga chwyty, słodkie życie online, polska piastów pdf…