Snoby

Autor: Julian Fellowes

Edith Lavery. blondynka o dużych oczach i dobrych manierach. jest córką odnoszącego umiarkowane sukcesy księgowego. którego żona cierpliwie wspina się po drabinie społecznej. Podczas wizyty w domu rodziców Edith spotyka hrabiego Charlesa Broughtona. który – zgodnie z tym. co piszą plotkarskie magazyny – jest jednym z najciekawszych młodych arystokratów. w dodatku do wzięcia.

Kiedy oświadcza się Edith. ta zgadza się za niego wyjść. Ale czy naprawdę kocha Charlesa? Czy imponuje jej jego tytuł. stanowisko i cała reszta?

Nieuniknioną częścią życia w Broughton Hall jest matka Charlesa. przebiegła lady Uckfield. nazywana przez swoich przyjaciół „Googie” i opisana przez narratora – aktora. który swobodnie porusza się wśród wyższych klas i opisuje ich słabości – jako „najbardziej obyta towar

35.44: https://woblink.com/ebook/a-co-ja-mam-z-tym-wspolnego-zbrodnia-popelniona-w-marcu-1945-roku-sacha-batthyany-32060u

Cena:


Le Chevalier d’Harmental

Autor: Alexandre Dumas

Un exellent roman où se mêlent l’aventure et l’amour. Il nous plonge dans l’époque de la guerre entre les princes héritiers de la couronne de France après la mort de Louis XIV. Raoul d’Harmental est un jeune homme qui va faire partie d’une conspiration dans laquelle il devra enlever le régent Philippe d’Orléans. Utilisant un capitaine un peu particulier Roquefinette. d’Harmental se rendra vite compte que comploter contre le pouvoir n’est pas sans difficulté… surtout lorsqu’on tombe amoureux.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Posłuszni do bólu

Autor: Tomasz Grzyb

Eksperyment. który wystawił na próbę naturę ludzką.

Jeśli zapytać psychologów. jakie badania w historii rozwoju tej dyscypliny wydają im się najważniejsze. 90% z nich wskaże na przeprowadzone na początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku badania Stanley’a Milgrama nad posłuszeństwem wobec autorytetu. Milgram w ramach prowadzonego przez siebie eksperymentu wyznaczał osobie badanej role nauczyciela. Jej zadaniem było karanie innego uczestnika eksperymentu za popełniane przez niego błędy. Do wymierzania kar służył generator prądu elektrycznego. wyposażony w 30 klawiszy. oznaczonych symbolami od 15 do 450 volt. Każdy kolejny błąd miał być karany coraz mocniejszym uderzeniem prądem. W trakcie eksperymentu znacząca część badanych deklarowała dyskomfort. mniej lub bardziej wyraźnie protestowała. ale ciągle spełniała kolejne polecenia. W rzeczywistości naturalnie nikogo nie uderzano prądem. rolę drugiego badanego grał aktor. a krzyki odtwarzane były z taśmy. Wyniki osiągnięte przez Milgrama (ponad 60% badanych raziło prądem „do końca”) były przełomem w myśleniu o roli sytuacyjnego posłuszeństwa w psychologii.

Pół wieku później polscy psychologowie ponownie podejmują wątek posłuszeństwa wobec autorytetów. Wykorzystując paradygmat Milgrama. realizują najbardziej rozbudowany od czasu jego eksperymentów program badawczy nastawiony na zrozumienie mechanizmów odpowiadających za wciąż nas szokujące zachowania ludzi. Co o książce mówią autorzy:

Fenomen. który pokazaliśmy ma charakter uniwersalny. Po prostu pokazaliśmy. w pięćdziesiąt lat po oryginalnych badaniach Stanleya Milgrama. że nadal. jako ludzie. jesteśmy niebywale posłuszni. jeśli ktoś tylko wie. jak to posłuszeństwo w nas wywołać. Zweryfikowaliśmy kilka naukowych hipotez. do tej pory jeszcze nie zbadanych w żadnych innych eksperymentach. Ale także pokazaliśmy po raz kolejny – i to. jak uważamy. dość dobitnie – jak ważne jest by o wynikach badań nad posłuszeństwem. badań prowadzonych przez psychologów na całym świecie. pamiętać.

„Koniecznie przeczytaj te książkę. Dowiesz się z niej. jak łatwo każdy z nas może stać się pionkiem w ręku sprawnego autorytetu. na przykład lidera politycznego czy charyzmatycznego kapłana. Wbrew uparcie powtarzanym zaklęciom o wartościach. o charakterach. które decydują o naszym postępowaniu. książka ta dowodzi. jak wielkie znaczenie ma sytuacja. Dariusz Doliński i Tomasz Grzyb pokazali to po mistrzowsku.’ – profesor Wiesław Łukaszewski

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 31.9


ISBN

9788361710653: Wydawnictwo

Format

44: https://woblink.com/ebook/pranie-mozgu-sally-satel-scott-o-lilienfeld-32091u

Cena: Scott O. Lilienfeld


32026

14.9: https://woblink.com/ebook/gabriel-lambert-alexandre-dumas-32026u

1

:

Cena:arcania mapa, rise of the tomb raider kompleks radziecki wyzwania, www zwierciadlo, iwona laskowska, quemar, test ortograficzny klasa 5, diagnostyka funkcjonalna w fizjoterapii pdf, nie hańbi olga gitkiewicz, chłopcy z placu broni książka pdf, pamiętnik przykład, apostati, 1000 słów rosyjski pdf, bledy logiczne, świat książki kalisz, reakcje grignarda, czysty seks, europejska karta samorządu terytorialnego pdf, hiszpański ćwiczenia pdf, krechowiecki anatomia pdf, patrick leblanc, joanna wojdon…