Twarz Grety di Biase

Autor: Magdalena Knedler

Opowieść o miłości. pasji i sztuce.

I o zagadce zaszyfrowanej w kilku obrazach.

Adam Dancer. właściciel niewielkiej galerii na wrocławskim Rynku. kupuje od tajemniczej włoskiej malarki dwa portrety. Twarz na nich ukazana wydaje się nie tylko piękna. ale przede wszystkim zagadkowa. Obrazy przedstawiają tę samą osobę. ale w skrajnie odmienny sposób. Dlaczego?

Zagadki nie rozwiązuje coraz bardziej intymna korespondencja. jaka zawiązuje się między Adamem a Gretą di Biase – autorką obydwu portretów. Wreszcie Adam. zdeterminowany. by poznać prawdę. i coraz bardziej zaangażowany w relację z Gretą. wyrusza do Włoch. aby ją odnaleźć. Podróż ta zmusi go do stawienia czoła własnym ograniczeniom – silnej nerwicy i stanom lękowym. których doświadcza

27.99: https://woblink.com/ebook/w-cieniu-magnolii-plowiec-anna-124317u

Cena:


Złote lata polskiej chuliganerii 1950-1960

Autor: Piotr Ambroziewicz

Jaki jest rodowód chuligana?

Dlaczego chuligan stał się problemem politycznym?

Jak mucha zwalczała chuliganerię?

Co wspólnego z polskim chuliganem miał bagnet w brzuchu Koreanki?

Czy chuligan i bikiniarz byli przyrodnimi braćmi?

To tylko niektóre z wielu ciekawych pytań. które autor stawia w zakrojonej na szeroką skalę opowieści o pladze. jaka nawiedziła Polskę Ludową w latach pięćdziesiątych minionego stulecia – chuligaństwie. Szeroką. bo przedstawiającą rozmaite aspekty tego zjawiska w okresie jego złotych lat. gdy chuligaństwo kwitło na potęgę – wskutek niemocy władz. nieudolności fatalnie wyszkolonej milicji. braku narzędzi prawnych. a także z powod

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


https://woblink.com/product-publication/download/126973/epub

1:

:

Cena:


Od Banjo Patersona do Meliny Marchetty. Adaptacje literatury australijskiej

Autor: Opracowanie zbiorowe

Od Banjo Patersona do Meliny Marchetty to kolejny tom w serii poświęconej adaptacjom filmowym literatur narodowych. Autorzy niniejszego zbioru analizują wybrane utwory literatury australijskiej – zarówno klasycznej. z przełomu XIX i XX wieku. jak i tej bardziej współczesnej – oraz ich filmowe lub telewizyjne adaptacje. Znalazło się tu miejsce zarówno dla powieści Oko cyklonu noblisty Patricka White’a. jak i dla Ptaków ciernistych krzewów Colleen McCullough. największego sukcesu komercyjnego literatury australijskiej. dla wybitnych dzieł filmowych. takich jak Piknik pod wiszącą skałą Petera Weira. a także dla najważniejszych bohaterów tamtejszej historii i mitologii. Wiele opisanych adaptacji filmowych zreal

32: https://woblink.com/ebook/warszawskie-pasaze-krzysztof-rutkowski-125703u

Cena:


ISBN

9788380871946: Wydaw

PRZETŁUMACZONA NA 9 JĘZYKÓW

WYKORZYSTYWANA W PONAD 30 UNIWERSYTETACH

W tej wciągającej. fascynującej i zaskakująco przystępnej książce Eric Siegel. wiodący ekspert w dziedzinie analizy prognostycznej. pokazuje. w jaki sposób to działa i jak codziennie wpływa na życie każdego z nas.

Takie kształtujące trendy organizacje jak Chase. Facebook. Google. Hillary for America. HP. IBM. Match.com. Netflix. NSA. Pfizer. Target i Uber wykorzystują potencjał wielkich zbiorów danych. by prognozować ludzkie zachowania; także i twoje.

Dlaczego? Dlatego. że analiza prognostyczna przekształca branże i w znaczący sposób wpływa na to. co dzieje się na świecie. Przeczytaj tę książkę. aby się dowiedzieć. jak ograniczać ryzyko. zwiększać

44.9: https://woblink.com/ebook/po-pierwsze-zysk-mike-michalowicz-124539u

Cena:ojciec chrzestny ksiazka, któż jest jak bóg, kolejne 365 dni książka, wakacyjna lista, bez skrupułów pdf, robale rządzą światem, gliniarz laurelin paige pdf, remigiusz mróz recenzje, olga tokarczuk bieguni fragment, olga rudnicka granat poproszę, krysicki włodarski rozwiązania zadań tom 1, pierwsza encyklopedia dinozaury, pielęgniarstwo pediatryczne pdf, atlantyk i pacyfik, szewczyk dratewka pdf za darmo, audiobook ojciec chrzestny, sanditon online, dariusz makiłła, scooby doo bajka po polsku, kuracja witaminą d3 w wysokich dawkach chomikuj, magnus chase młot thora pdf, bitwa wśród gwiazd, trzech panów w łódce nie licząc psa pdf, panny z wilka iwaszkiewicz, niccolo machiavelli książe pdf, książki o szejkach, niewolnicy w usa…