Rabaty. premie i zwroty towarów – w podatkach i rachunkowości

Autor: INFOR PL SA

Publikacja kompleksowo przedstawia rozliczenie podatkowe i ewidencję księgową. zdarzeń z którymi każdy przedsiębiorca spotyka się w swojej działalności gospodarczej. tj. rabatów. premii. reklamacji. zwrotów towarów. Skutki w VAT i w podatku dochodowym oraz zapisy w księgach zostały opisane zarówno po stronie sprzedawcy jak i kupującego. W publikacja zawiera również liczne wzory faktur korygujących. wymaganych ewidencji kasowych. najnowsze interpretacje organów podatkowych i orzeczenia sądów.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 42.4


Dziesięciu Irańczyków i trup w Warszawie

Autor: Kaweh Pur Rahnama

Tuż przed wizytą szacha Iranu w Polsce w 1966 roku młody oficer Wydziału Zabójstw otrzymuje zadanie znalezienia sprawcy morderstwa. którego ofiarą padł pracownik ambasady irańskiej w Warszawie. W ręce oficera wpada dziennik jednego z irańskich emigrantów. Już z pierwszej części diariusza wynika. że jego autor mógł popełnić tę zbrodnię. Żeby to udowodnić. należy przetłumaczyć dziennik aż do miejsca. w którym zostaje ona opisana. Śledczy codziennie dostaje tylko część tłumaczenia. a czas nagli… Te przeplatające się wzajemnie fabuły: przedstawiony w dzienniku refleksyjny opis życia i uczuć emigrantów oraz dynamiczna relacja z przebiegu śledztwa. tworzą dwa odrębne nurty powieści. Jest ona tym ciekawsza. że odwołuje się do autentycznych doświadczeń i przeżyć Autora. Kaweh Pur Rahnama. ur. w 1937 r. w Teheranie. jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi i autorem pełnometrażowego filmu fabularnego pt. ‚Nie ma powrotu. Johny’. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. napisał wiele artykułów o Iranie i podręczniki do języka perskiego. Dotychczas wydał drukiem dwie powieści. Pierwsza. ‚Mitra’. powstała na bazie 14-odcinkowego serialu telewizyjnego poświęconego walce o naftę w Iranie tuż przed II wojną światową; druga. ‚Miłości na imię Sufi’. opowiada o losie kobiet itańskich pod rządami Chomejniego.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 21


Dramat w Meksyku. Un drame au Mexique

Autor: Jules Verne

Książka w dwóch wersjach językowych: polskiej i francuskiej. Version bilingue: polonaise et française. Dramat w Meksyku. Un drame au Mexique. Pierwsze okręty marynarki meksykańskiej. Les Premiers Navires de la marine mexicaine. / Książka opowiada o tym w jaki sposób. w sposób pełen dramatyzmu. powstał zalążek floty wojennej Meksyku. który wybił się na niepodległość i wypowiedział posłuszeństwo Hiszpanii. Było to wydarzenie bardzo dramatyczne. a główni aktorzy tegoż wydarzenia nie osiągnęli celu. jaki im przyświecał. kiedy zdradzili Hiszpanię i popłynęli do Meksyku. / En octobre 1825. une mutinerie éclate à bord de deux navires espagnols. Elle est menée par le lieutenant Martinez et le gabier José. Leur but est de livrer ces navires au gouvernement mexicain. qui n’en possède encor

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 29.9


1

:

:

Cena:prawo rzymskie u podstaw prawa prywatnego, pięć języków miłości pdf, nauka rysowania książka pdf, ul. daimlera 2, ramię perseusza, grycman magdalena, mirosław bochenek umk, alberto angela, przyroda ozywiona, www miau pl, drugi brzeg joanna jax, dekada edwarda gierka, rozmowy o śmierci i umieraniu pdf, anna legeżyńska, wygląd słowian, z quito, czas ucieka…