ISBN

9788301195151: Wydawnictwo

Księga cytatów to zbiór około 1500 najważniejszych cytatów z blisko 500 utworów prozatorskich. poetyckich i dramatycznych. powstałych od starożytności (VIII w. p.n.e.) do czasów współczesnych (XXI w. n.e.) oraz 250 sentencji łacińskich wraz z tłumaczeniem. pochodzących z dzieł Cycerona. Horacego. Owidiusza. Seneki. Wergiliusza i innych. Książka zawiera też zwięzłe noty biograficzne. zawierające najważniejsze informacje na temat życia i twórczości cytowanych w niej 100 najwybitniejszych autorów literatury polskiej i obcej. Dodatkowo zamieszczone są kalendaria i indeksy. a wśród nich indeks motywów literackich. zawierający 500 typowych wątków. tematów. postaci. miejsc. przedmiotów. symboli i zagadnień. przewijających się w utworach przez wszystkie epoki literackie i kalendarium

11.5: https://woblink.com/ebook/angielski-u-lekarza-katarzyna-fratczak-31419u

Cena:


Harper Collins Polska

Format: EPUB.MOBI

19.99

1:

Cena:


Zulejka otwiera oczy

Autor: Guzel Jachina

Powieść ta należy do tego rodzaju literatury. który. jak się zdawało. zniknął całkowicie wraz z rozpadem Związku Radzieckiego. Istniała wspaniała plejada pisarzy dwóch kultur. którzy należeli do jednego z narodów imperium. ale pisali w języku rosyjskim. Fazil Iskander. Jurij Rytcheu. Anatolij Kim. Ołżas Sulejmenow. Czingiz Ajtmatow… Tradycje owej szkoły to głęboka znajomość materiału narodowego. miłość do własnego narodu. pełen godności i szacunku stosunek do ludzi innych kultur. subtelne korzystanie z folkloru. Wydawało się. że ów kierunek nie będzie miał kontynuacji. że to zaginiony ląd. Zdarzyło się jednak coś rzadkiego i radosnego – pojawił się nowy prozaik. młoda Tatarka Guzel Jachina. która w sposób naturalny zajęła miejsce w szeregu tamtych mistrzów.

Powieść Zulejka otwiera oczy to debiut wybitny. Posiada najważniejszą cechę prawdziwej literatury – trafia prosto do serca. Opowieść o losach głównej bohaterki. tatarskiej chłopki z czasów rozkułaczania. tchnie takimi autentyzmem. wiarygodnością i urokiem. jakie w ogromnym zalewie prozy ostatnich dziesięcioleci nie zdarzały się zbyt często.

Nieco filmowy styl narracji wzmacnia dramatyzm akcji i wyrazistość obrazów. a nalot publicystyczny nie tylko nie zakłóca toku opowieści. ale przeciwnie. okazuje się zaletą utworu. Autorka przywraca czytelnikowi literaturę precyzyjnej obserwacji. subtelnej psychologii i. co najistotniejsze. miłości. bez której nawet najbardziej utalentowani pisarze zamieniają się w chłodnych rejestratorów chorób naszych czasów. Utarte wyrażenie „literatura kobieca” zawiera w sobie – w dużym stopniu dzięki męskiej części krytyki – ton lekceważenia. Tymczasem kobiety dopiero w dwudziestym wieku wkroczyły do zawodów. które do tego czasu uważane były za męskie: lekarzy. nauczycieli. uczonych. pisarzy. Od kiedy istnieje ten gatunek. mężczyźni napisali złych powieści setki razy więcej niż kobiety. takie są fakty. Powieść Guzel Jachiny to bez wątpienia utwór kobiecy. O kobiecej sile i kobiecej słabości. o świętym macierzyństwie nie na tle angielskiego pokoju dziecinnego. ale na tle obozu pracy. piekielnego rezerwatu. wymyślonego przez jednego z największych złoczyńców ludzkości. Pozostaje zagadką. jak młodej pisarce udało się stworzyć tak przejmujący utwór. który opisuje miłość i czułość w piekle… To błyskotliwy start.   

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 30


ISBN

9788301195786: Wydawnictwo

Format

69: https://woblink.com/ebook/co-robi-jezyk-za-zebami-agata-hacia-31578u

Cena:


Obietnica Następcy

Autor: Trudi Canavan

Od konfrontacji buntowników z Raenem minęło pięć lat. W tym czasie Qall. chłopiec ocalony przez Rielle. bezpiecznie dorósł wśród Podróżników. a Tyen znalazł sobie nowy dom i ukrył się przed ludźmi. którzy okrzyknęli go zdrajcą i nazwali Szpiegiem.

Pięć lat chaosu. nad którym Baluka i Odnowiciele ledwie byli w stanie zapanować. Wszędzie toczą się wojny. niektóre światy zostały opanowane przez machiny wojenne. inne pozbawili mocy magowie pragnący nieśmiertelności.

W czasach gdy wojna zagraża z trudem wypracowanemu przez Rielle i Tyena pokojowi. a Qall wkracza w dorosłość. lojalność zostanie poddana próbie. Złożone obietnice mogą wszystko zmienić. Zależy od nich życie Qalla.

Dahli ma bowiem możliwość przywrócenia władzy Raenowi i nie cofnie się przed niczym. by osiągn

29.9: https://woblink.com/ebook/jest-zycie-po-koncu-swiata-joanna-kos-krauze-aleksandra-pawlicka-31862u

Cena: Aleksandra Pawlicka


Rzut oka na dzieje orfiki w starożytności i w nowszych czasach

Autor: Stanisław Schneider

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Z wprowadzenia: „Był czas. niepowrotnie miniony. kiedy to greckość starano się estetycznie pojmować i dopatrywać się w kulturze helleńskiej. zwłaszcza w sztuce. harmonii życia i piękna. która zapewne była udziałem nielicznych poszczególnych jednostek i gościła na szczytach społeczeństwa. nie potrafiła jednak przeniknąć do dolin. by uszczęśliwić powszechność. Taki to świat pogodny i jasny. ale sztucznie wzniesiony ponad warstwę ludową. stworzyli homerowi poeci. nadworni piewcy wielmożów. W porównaniu z poprzednią tak nazwaną mykeńską epoką. pieśni Homera stanowią postęp

:

Cena:uczenie maszynowe książka, postmodernizm filmowy, podstawy przedsiębiorczości podręcznik pdf, gavin menzies, bibliografia w eseju, diagnoza w socjoterapii, juliusz verne podróż do wnętrza ziemi, turystyka kurek pdf, michel de montaigne próby, leśna szkoła dla każdego, małe eksperymenty ze szczęściem, gry heloł nejbor, www burdamedia pl, szubrawcy, drukowany alfabet, handel międzynarodowy pdf…