Droga Smoczych Źródeł

Autor: Janie Chang

Tamtej nocy śniłam. że samotnie błąkam się po Drodze Smoczych Źródeł ogarnięta przerażającą pewnością. iż matka odeszła na zawsze.

W 1908 roku siedmioletnią Jialing matka porzuca na dziedzińcu niegdyś wspaniałej posiadłości pod Szanghajem. Jialing jest zazhong. Euroazjatką. i musi stawić czoło życiu w pogardzie – zarówno ze strony Chińczyków. jak i Europejczyków. Bez opieki matki przetrwa tylko wtedy. gdy nowi właściciele nieruchomości. rodzina Yangów. przyjmie ją do siebie.

Jialing znajduje sojuszniczki w Anjuin. najstarszej córce Yangów. oraz w Lisicy. zwierzęcym duchu. który od stuleci zamieszkuje nawiedzony dziedziniec. Jej życie jako niewolnicy Yangów zmienia się nieoczekiwanie. kiedy zaprzyjaźnia się z angielską dziewczynką. która potem w tajemniczych okolicznościach znika.

Nigdy nie tracąc nadziei na odszukanie matki. Jialing dorasta podczas burzliwych pierwszych lat republiki chińskiej. prowadzona przez Lisicę i własną siłę duchową. z dala od cieni przeszłości. Wplątuje się jednak w morderstwo na obrzeżach intrygi politycznej. wchodzi w związek. który naraża na szwank jej przyjaźń z Anjuin. i nawiązuje zakazany romans zagrażający ukochanemu mężczyźnie.

To niezwykła lektura. przepełniona magią. a zarazem realizmem… Tą powieścią Chang zapewnia sobie pozycję interesującej. budzącej emocje narratorki… która każe nam na nowo przemyśleć nasze związki z miejscem. tożsamością i przodkami.
‚Quill & Quire’

Pięknie opowiedziana… fascynująca… rewelacyjny wybór dla klubów książki.
‚Huffington Post’

Chang snuje intrygującą opowieść. precyzyjnie osadzoną na tle chaotycznych wydarzeń targających Chinami na początku dwudziestego wieku. Bogata w szczegóły. z fascynującym przeplataniem się dziedzin duchowych i ziemskich. druga powieść Janie Chang próbuje odpowiedzieć na pytanie. czy możliwe jest przezwyciężenie własnej przeszłości.
‚Booklist’

Liryczna i magiczna… Cudownie skomponowana powieść Janie Chang pozostanie z czytelnikiem na długo po zakończonej lekturze.
‚Rt Book Reviews’

Janie Chang ma bystre oko do szczegółów i nasyca nimi tę magiczną opowieść mistrzowsko osadzoną w pierwszych latach republiki chińskiej. z bohaterkami. dzięki którym prezentuje ograniczenia pętające dziewczęta. i mistycznym dobrym duchem. Rezultat jest czarujący.
Shilpi Somaya Gowda. autorka ‚Sekretnej córki’ i ‚Ukochanego syna’

‚Droga Smoczych Źrodeł’ to po prostu jedna z najlepszych powieści. jakie od długiego czasu czytałam. Z lirycznym. serdecznym portretem świata. który już nie istnieje… Janie Chang stworzyła czarującą. wbijającą się w pamięć książkę. Polecam ją bez zastrzeżeń.
Jennifer Robson. bestsellerowa autorka ‚Francuskiego romansu’

Janie Chang to kanadyjska powieściopisarka. w swojej twórczości czerpiąca z historii rodzinnych. Dorastała. słuchając opowieści o przodkach. którzy spotkali smoki. duchy i nieśmiertelnych. a także o życiu rodzinnym w małym chińskim miasteczku przed II wojną światową. Jest absolwentką Writer’s Studio na Simon Fraser University.
Urodzona na Tajwanie. Janie mieszkała na Filipinach. w Iranie. Tajlandii i Nowej Zelandii. Obecnie mieszka w pięknym Vancouver w Kanadzie z mężem i Mischą. uratowanym kotem. który sądzi. że personel mógłby lepiej się starać.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Edycja genów

Autor: Jennifer A. Doudna

Od czasów bomby atomowej nie było technologii. która zaalarmowałaby wynalazców do tego stopnia. że zdecydowali się ostrzec świat przed jej wykorzystaniem. Nie było aż do wiosny 2015 roku. kiedy biolożka Jennifer Doudna wezwała do ogłoszenia światowego moratorium na stosowanie CRISPR. nowego narzędzia do edycji genów – rewolucyjnej technologii. którą sama pomagała stworzyć. umożliwiającej wprowadzanie dziedzicznych zmian w ludzkich zarodkach. Dzięki CRISPR. najtańszemu. najprostszemu. najskuteczniejszemu sposobowi manipulowania DNA. jaki kiedykolwiek opracowano. możemy uzyskać lek na choroby genetyczne i niektóre nowotwory. a także HIV. CRISPR może też pomóc nam uporać się z kryzysem głodu na świecie. Jednakże nawet najmniejsze zmiany w DNA mogą pociągnąć za sobą nieprzewidziane konsekwencje – nie wspominając już o etycznych i społecznych reperkusjach rozmyślnego wywoływania mutacji zarodków w celu stworzenia „lepszych” ludzi.

Doudna wraz ze współautorem. naukowcem Samem Sternbergiem. dzieli się z czytelnikami frapującą historią swojego odkrycia i żarliwie argumentuje. że zdolność napisania na nowo kodu życia wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością. Dowodzi nam. że dzięki CRISPR praktycznie przejęliśmy kontrolę nad ewolucją. Co zrobimy z tą niezgłębioną władzą?

‚Edycja genów’ to naukowy dreszczowiec i porywająca lektura w formie osobistej relacji z życiowej podróży błyskotliwej badaczki. która odegrała główną rolę w opracowaniu technologii stanowiącej obecnie jedną z najbardziej obiecujących i potężnych metod edycji naszych genomów.

Venki Ramakrishnan. prezes Royal Society. laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii

Książka ‚Edycja genów‚ jest potężnym świadectwem roli ciekawości i nieustępliwości w badaniach naukowych. a także naglącym apelem słynnych biologów. których odkrycie umożliwiło nam napisanie na nowo kodu życia. Przyszłość spoczywa w naszych rękach jak nigdy przedtem. a ta książka wyjaśnia nam. o jaką stawkę toczy się gra.

George Lucas. reżyser filmowy

Dr Jennifer A. Doudna jest wykładowczynią na wydziałach chemii oraz biologii molekularnej i biologii komórki University of California w Berkeley. badaczką w Howard Hughes Medical Institute oraz naukowcem Molecular Biophysics and Integrated Bioimaging Division pod egidą Lawrence Berkeley National Laboratory. Jest uznaną na całym świecie. czołową specjalistką w dziedzinie biochemii RNA i białek. biologii CRISPR oraz inżynierii genomicznej.

Dr Samuel H. Sternberg jest biochemikiem. wielokrotnie nagradzanym autorem publikacji naukowych na temat CRISPR .

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 36


ISBN

9788364927126: Wydawnictwo

Format

40: https://woblink.com/ebook/edukacja-i-zdrowie-w-dobie-globalizacji-katarzyna-wojcik-eugenia-rostanska-wojciech-kojs-128141u

Cena: Eugenia Rostańska


Słowa Świętego Charbela

Autor: Hanna Skandar

Święty Charbel. właściwie Youssef Antoun Makhlouf (1828-1898) – duchowny katolickiego Kościoła maronickiego. mnich i pustelnik. beatyfikowany (1965) i kanonizowany (1977) przez papieża Pawła VI.

Słowa Świętego Charbela to świadectwo o życiu ubogim. pokornym. zatopionym w modlitwie. Blask świętości ukryty w prostym mniszym życiu. po śmierci ojca Charbela objawił się jasnym światłem nad jego grobem. dając początek kultowi zakonnika i kolejnym niezwykłym zjawiskom. Do niedawna w Polsce mało kto słyszał o świętym Charbelu. Dzisiaj liczne świadectwa nawróceń i uzdrowień są znakiem. że święty mnich skutecznie współdziała z tymi. którzy proszą go o wstawiennictwo.

Słowa Świętego Charbela to zachęta do mądrego wyboru prostej. radosnej świętości na co dzień – „Świętość to wybór. a nie szczęśliwy traf ”.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 14.99zywot czlowieka poczciwego, instrumenty polityki zagranicznej, rodzaje orzeczeń trybunału konstytucyjnego, potęga podświadomości mp3, podstawy nauki o przedsiębiorstwie lichtarski pdf, zbiór zadań fizyka rozszerzona pdf, roman sobiecki, retrotopia, kompendium farmakologii, człowiek istota społeczna aronson pdf, szkic pejzażu, giaur pdf, kierunki świata dla dzieci, krzysztof szamałek, adres nieznany, otoczeni przez idiotów pdf, witold wołodkiewicz, piotr szukalski, ostatnia wojna z zakonem krzyżackim, opieka nad kobietą ciężarną, norwegian wood pdf, resortowe dziecko, max czornyj klątwa…