Dermatologia w praktyce. Część 1

Autor: Magdalena Czarnecka-Operacz

Wysokospecjalistyczna publikacja opisująca wykorzystanie dermatologii i praktyce klinicznej. Autorzy skupili się na przedstawieniu zagadnień. które straciły na aktualności lub nie zostały omówione w innych publikacjach o podobnej tematyce. Zaktualizowana wiedza dostarcza umiejętności diagnozowania jednostek chorobowych wraz ze sposobem ich leczenia. Znajdują się w niej opisy takich jednostek chorobowych jak AZS. łuszczyca. odczyny i dermatozy polekowe. bielactwo oraz specyfika chorób skóry wieku dziecięcego. Książka napisana została z myślą o specjalistach pracujących w przychodniach. gabinetach lekarskich oraz na oddziałach szpitalnych i w klinikach.

Zawarta w niej wiedza przyda się w codziennej praktyce klinicznej z zakre

:

Cena:


Wszystkie kochanki naszego taty

Autor: Manula Kalicka

Zwariowana opowieść o dwóch siostrach wychowywanych tylko przez ojca. Ciepła i krzepiąca – dowodzi. że nawet najtrudniejszy problem można rozwiązać. korzystając z inteligencji i poczucia humoru. Dowcipne dialogi. niesamowite przygody i kolejne barwne damy serca ojca wprowadzające się do domu w podwarszawskiej miejscowości.

Karolina ma piętnaście lat. Paulina sześć. Kiedy pewnego dnia mama oznajmiła im. że znika. do opieki nad dziewczynkami zmusza ich ojca. a swojego byłego męża. muzyka rockowego – Eryka. Ten. nie mając pojęcia o wychowywaniu dzieci. korzysta z pomocy niezrównanej babci Fredzi i gosposi Honoraty. a sam generuje kolejne problemy.

Ta nietypowa rodzina jest mądra. szalona. złośliwa i serdeczna.
Jak ta książka.

Powieść jest wznowieniem książki. która wcześniej ukazała się pod tytułem ‚Tata. one i ja’.

Manula Kalicka – pisarka i dziennikarka. Opublikowała 10 powieści i liczne opowiadania. Ukończyła studia polonistyczne i dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Jako dziennikarka zadebiutowała na łamach tygodnika ‚Polityka’. Pracowała jako bibliotekarka. producentka konfekcji damskiej. prowadziła księgarnię. obecnie prowadzi agencję literacką.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 27.2


Szema Israel. Modlitwa ze Świętą Rodziną

Autor: Paule Lagrange

Czy rodzina z Nazaretu. żyjąca w tak odległych czasach. w innej kulturze. może być dla nas wzorem do naśladowania? Czy próba budowania relacji rodzinnych w oparciu o naukę Jezusa ma obecnie szansę powodzenia? Czy praktyki modlitewne wywodzące się z tradycji żydowskiej mogą być dla nas przydatne? Czego możemy się nauczyć od ludzi. którzy funkcjonowali w całkowicie odmiennych realiach?

Paule Lagrange udowadnia. że Święta Rodzina cały czas pozostaje niewyczerpanym źródłem inspiracji. Analizując różne postawy modlitewne Maryi. Józefa i Jezusa. sięgając po teksty żydowskich modlitw. którymi się na co dzień posługiwali. zachęca nas do wzbogacenia osobistej relacji z Bogiem. Zbiera rozsiane po Ewangelii wypowiedzi Jezusa na temat rodziny. pomaga określić jej rolę i wartość we współczesnym społeczeństwie.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 18.99wielka historia polski fogra, heterotopie, patofizjologia pdf, jak zostałem milionerem, neverwinter nights poradnik, felix net i nika oraz bunt maszyn, szaławiła, zwiadowcy 2 pdf, nawigacja żeglarska, teoria wychowania w zarysie, królewska historia queen, miłka raulin pochodzenie, mechanika teoretyczna, sławomir majewski, jane burgermeister, tropico 6 pl, demian hermann hesse pdf…