Intro ligare

Autor: Ryszard Marian Mrozek

Paweł. introligator. w książce otrzymanej do oprawy znajduje kartkę papirusu z ledwo czytelnym zagadkowym rysunkiem kreski zakończonej gwiazdką. Nie wie. co to może oznaczać. Jego przyjaciel. ksiądz Łukasz. zainteresowany tym znaleziskiem

odkrywa. skąd książka wzięła się w bibliotece. kto do niej włożył papirus i gdzie go znalazł. Obaj wyruszają na poszukiwanie miejsca. z którego zabrany został rysunek. ciekawi. co może znajdować się w miejscu oznaczonym gwiazdką.

Ryszard Marian Mrozek urodził się w 1930 roku w Jakubowie. gdzie skończył pierwszą klasę szkoły powszechnej. Przez resztę dzieciństwa i lata młodzieńcze mieszkał w Cegłowie. Ukończył szkołę średnią o profilu ogólnym. Był długoletnim pracownikiem poligrafii w resorcie Ministerstwa Obrony Na

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Zanurzeni w liczbach

Autor: Daniel Tammet

Zachwycający. niezwykle różnorodny zbiór esejów. Świetna zabawa i doskonały prezent dla każdego cierpiącego na paniczny lęk przed matematyką. niezależnie od wieku – „Kirkus Reviews”

Czy naprawdę jesteśmy na wskroś przesiąknięci matematyką? Daniel Tammet. zakochany w matematyce autystyczny sawant. prowadzi czytelnika po meandrach liczb z zaskakującym wdziękiem. lekkością                     i ciepłym humorem. Udowadnia. że kombinatoryka. ułamki i równania nie są tylko odstręczającymi abstrakcjami. lecz stanowią tkankę rzeczywistości. przesiąkają każdy jej aspekt. a w dodatku są zwyczajnie… piękne. Być może trudniej by mu było tego dowieść. gdyby nie znalazł sobie popleczników w filozofach. geniuszach literatury i światłych umysłach z najróżniejszych epok i zakątków świata.

Niezależnie od tego. czy ostatecznie uda mu się nas przekonać. sama podróż z Tammetem jest niesłychanie inspirująca.

Kiedy Daniel Tammet mówi o liczbach. robi to z widoczną fascynacją i nabożnym podziwem – oczaruje każdego czytelnika. niezależnie od stopnia. w jakim uważa się on za zainteresowanego matematyką. Tammet wplata w wywód wiele wątków osobistych. co czyni jego książkę wspaniałą lekturą dla szerokiej publiczności. Warto polecić ją każdemu. ale absolutnie zatoną w niej miłośnicy nauk ścisłych z zacięciem matematycznym.„Library Journal”

Zawsze pouczający. zawsze zabawny Daniel Tammet nigdy nie przestaje darzyć szacunkiem tajemnic królestwa liczb. –  J.M. Coetzee

Daniel Tammet jest synestetą i autystycznym sawantem. autorem cenionego przez krytyków światowego bestsellera Urodziłem się pewnego błękitnego dnia. Pamiętnik nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera (Wołowiec 2010). Jego umiejętność objaśniania istoty swoich zdolności językowych i matematycznych jest absolutnie wyjątkowa wśród podobnych mu osób. To. jak specyficznie odbiera świat. pozwala nam ujrzeć w nowej perspektywie odwieczne pytania o sens życia i istotę człowieczeństwa.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 49.9


Raskoł i sekty w prawosławnej Rosji

Autor: Karol Dębiński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Ponieważ sekciarstwo stanowi jeden z przejawów życia religijnego w Rosji. dlatego sądzimy. że nie będzie od rzeczy podać choćby krótkie wiadomości o tak mało znanych u nas rosyjskich sektach i ruchach religijnych. W książce opisano: 1. Sekty rosyjskie do czasu Raskołu. są to: Adrian. Lasjiusz. Dymitr. Marcin. Strygolnicy. Żydowini. Subbotnicy i Bracia dnia niedzielnego. Kosoj. 2. Raskoł: Określenie Raskołu. jego charakter. przyczyny dalsze i bliższe jego powstania. Jego powstanie i rozwój aż do dnia ostatecznego wydzielenia się z Cerkwi w 1667 r.. Usiłowania Raskolników utrzymania jedności z Cerwkią. Rozruchy. Steń

51: https://woblink.com/ebook/smierc-w-obrzedach-i-zwyczajach-ludu-polskiego-henryk-biegeleisen-32144u

Cena:


Dekolonizacja

Autor: Dane Kennedy

> KRÓTKIE WPROWADZENIE

– książki. które zmieniają sposób myślenia!

Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury. religii. historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe. które w formule przystępnej. dalekiej od akademickiego wykładu. prezentują wybrane kwestie.

Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów. jak i uzupełnienie wiedzy o tym. co nas pasjonuje. Najnowsze fakty. analizy ekspertów. błyskotliwe interpretacje.

Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna K

19.9: https://woblink.com/ebook/jezyki-stephen-anderson-31851u

Cena:


Cały ten Rock

Autor: Remigiusz Maciaszek

Kanał Remigiusza „Rocka” Maciaszka na YouTubie jest jednym z największych fenomenów w polskim Internecie. Przez ostatnie lata postać ta wywołała niezliczoną ilość kontrowersji – fani i hejterzy zażarcie dyskutowali na temat pracy. rodziny i kariery „Rocka”. Wielu chciałoby się dowiedzieć. jaki on jest w realu i jak odniósł tak ogromny sukces.

Ta książka opowiada o drodze Remigiusza Maciaszka na szczyt. Od pracy na budowie. przez prowadzenie wypożyczalni filmów. do ikony polskiego YouTube’a. To także historia dzieciństwa wielu dzisiejszych 30- i 40-latków. Dziecięce fortuny stracone w pierwszych salonach gier i kafejkach internetowych. Dźwięk pracy legendarnych komputerów: Commodore. Amiga 500 i pierwszych Pecetów. których posiadanie dawało właści

1:

Cena:


Protestantyzm

Autor: Mark A. Noll

> KRÓTKIE WPROWADZENIE

– książki. które zmieniają sposób myślenia!

Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury. religii. historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe. które w formule przystępnej. dalekiej od akademickiego wykładu. prezentują wybrane kwestie.

Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów. jak i uzupełnienie wiedzy o tym. co nas pasjonuje. Najnowsze fakty. analizy ekspertów. błyskotliwe interpretacje.

Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kuja

19.9: https://woblink.com/ebook/konflikt-palestynsko-izraelski-martin-bunton-31854u

Cena:


1

:

:

Cena:


ISBN

9788380643369: Wydawnictwo

Format

8: https://woblink.com/ebook/liliowa-dolina-tomasz-a-kempis-32109u

Cena:matematyka dla ekonomistów pdf, pod kluczem ruth ware, ucieczka do miłości pdf, dziady cz 2, złączeni honorem doci, właściwości adsorpcyjne, stanisław lem bajki robotów pdf za darmo, bezkres magii pdf, księga czarownic pdf, tymoteusz gurbin, łukasz pohl, pan jowialski pdf, call of juarez gunslinger poradnik…