Frankenstein

Autor: Mary Shelley

Ta edycja zawiera dostęp do gratisów. Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki zdradzi sposób. w jaki można pobrać niespodzianki – darmowe ebooki naszego wydawnictwa.

Frankenstein – powieść angielskiej pisarki i poetki okresu romantyzmuMary Shelley z 1818 roku. Pisarz science fiction Brian Aldiss uważa Frankensteina za pierwszą powieść science fiction lub przynajmniej zapowiedź tego gatunku.Powieść doczekała się wielu przeróbek i adaptacji filmowych. których większość zniekształcała lub spłycała pierwowzór. Pierwsza ekranizacja powstała w 1910. najsłynniejsza – w 1931. a jedna z najbardziej udanych i wiernych oryginałowi – w 1994. Powieść Mary Shelley nie jest bowiem. jak filmowe produkcje hollywoodzkie. prostym dziełem obliczony

:

Cena:


Nierozwiązane zagadki historii

Autor: Aron Paul

• Czy neandertalczycy byli naszymi przodkami?

• Czy wojna trojańska toczyła się naprawdę?

• Czy Jezus umarł na krzyżu?

• Czy Kolumb zamierzał odkryć Amerykę?

• Kto napisał sztuki Szekspira?

• Czy Mozart został otruty?

• Czy można było uratować „Titanica”?

• Czy przeżył ktoś z Romanowów?

• Czy Hitler zamordował swoją siostrzenicę?

• Dlaczego Hess poleciał do Szkocji?

Dzieje ludzkości pełne są zagadek. Wiele z nich wciąż czeka na rozszyfrowanie. Paul Aron –– nagradzany dziennikarz i redaktor znanych amerykańskich wydawnictw naukowych. autor niezwykle popularnych książek na tematy historyczne – odkrywa zaskakujące wydarzenia. które wciąż rozpalają wyobraźnię. Emocjonująca książka ukazuje n

34.8: https://woblink.com/ebook/zdumiewajace-zdolnosci-roslin-przygodowa-podroz-botaniczna-od-a-do-z-andrzej-jankowski-kowalska-agnieszka-christina-harrison-lauren-gardiner-138687u

Cena: Lauren Gardiner


Książęta wolą blondynki

Autor: Loretta Chase

Lady Clara Fairfax ma już serdecznie dość zalotników. Z uporem odrzuca oświadczyny dżentelmenów. którzy nie widzą w niej niczego poza urodą. w istocie zapierającą dech. Przekonana. że potrafi być kimś więcej niż jedynie ozdobą salonu. poświęca się pracy charytatywnej. Chcąc pomóc jednemu z podopiecznych. zwraca się o pomoc do ponurego. przystojnego i niezmiernie irytującego prawnika. Olivera Radforda.

W życiu Radforda nie wszystko biegnie według założonego planu. Niespodziewanie został następcą do tytułu księcia. Jasnowłosa. modnie ubrana piękność. mimo iż niepozbawiona rozumu. również do tego planu nie należy. jednak bez trudu udaje jej się opętać na wskroś logiczny umysł Olivera. A gdy w oddali zaczną bić weselne dzwony. nie pozostanie mu nic innego.

59: https://woblink.com/ebook/mity-zarzadzania-stefan-stern-cary-cooper-137501u

Cena: Cary Cooper


:

:

Cena:


Kieszonkowa historia. Czołgi

Autor: Oscar E. Gilbert

Dziś czołgi to synonim nowoczesnej armii – pozornie niezniszczalny. zaawansowany pod względem technologicznym system uzbrojenia. Jak jednak przebiegał rozwój czołgu i jak czołgi wpłynęły na sposób prowadzenia konfliktów zbrojnych od chwili. gdy pierwsze z nich wtoczyły się ociężale na pole bitewne w 1916 roku? Z końcem pierwszej wojny światowej armie poszczególnych krajów zaczęły stawiać na „ciężkie” bądź „lekkie” czołgi zgodnie ze swoimi doktrynami militarnymi. W latach drugiej wojny światowej czołgi uczestniczyły już niemal we wszystkich walkach: stanowiły szpicę niemieckich wojsk podbijających Europę w kampaniach błyskawicznych aż do czasu. kiedy sowieckie wozy pancerne okazały się dla nich więcej niż równorzędnymi przeciwnikami. co doprowadziło na froncie wschodnim do najwi

34.3: https://woblink.com/ebook/ukryte-przyczyny-refluksu-i-zgagi-aviv-jonathan-139030u

Cena:


Pochyłe niebo. Ćma cz.1

Autor: Ewa Cielesz

Konsekwencje… Gdyby całkowicie przesądzały o tym. jakie decyzje podejmujemy. ludzki świat prawdopodobnie nigdy nie byłby uporządkowany…Ta myśl determinuje pierwszy tom nowej trzytomowej serii powieściowej autorki bestsellerowej „Córki Cieni”. Osadzona w latach 70. ciemnego PRLu historia opowiada losy dziewczyny. która traci szansę na zaplanowane i ustabilizowane życie. wraz z dokonaniem pierwszego dorosłego wyboru. Odtąd jej los chwieje się i ociera o krawędzie cudzych małych światków. wyborów i okoliczności. Bohaterka gubi się w uczuciach i ocenach. potyka o własne bardziej. lub mniej przemyślane koncepcje. Niepewność i lęk przed jutrem potęguje przytłaczająca atmosfera gierkowskiej Polski.

Wydawnictwo: Axis Mundi

Cena: 29.9psychologia kliniczna cierpiałkowska pdf chomikuj, who is who w polsce, cesarzowa teofano, adam bodor, sj hooks, zedlitz, mniejszości narodowe ii rp, owady gryzące w polsce, leczenie ran przewlekłych pdf, nefrytowa szpilka, ndt bobath książka, obywatel wellesa, ksiazki fantazy, ziemkiewicz rafal, sekretny język kotów, multisport ebook, czytam sobie poziom 3, tworzenie i stosowanie prawa, tess gerritsen kształt nocy, aleksandra maksymiuk, chłopiec dziewczynka…