Śmiech

Autor: Bergson Henri

Co oznacza śmiech? Co jest istotą śmieszności? Jakie cechy wspólne wyzierają z poza pociesznej miny błazna. zręcznej gry słów. zabawnego qui pro quo wodewilu i sceny subtelnej komedii? Za pomocą jakich środków można będzie uchwycić ową istotę rzeczy. której tyle rozmaitych zjawisk. raz rubasznych. raz subtelnych. zawdzięcza swe istnienie? Najwięksi myśliciele. od Arystotelesa począwszy. próbowali sił swych na łatwym tym na pozór problemacie. Lecz problemat ten zawsze wymyka się z pod wszelkiej próby systematycznego ujarzmienia go i znowu się podnosi. zuchwale wyzywając myślenie filozoficzne.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 4


Odzyskać miłość

Autor: Georgie Lee

Jane Rathbone mieszka z bratem i jego nowo poślubionążoną. Chociaż pozornie niczego jej nie brakuje. czuje się opuszczona i samotna. W dzieciństwie straciła rodziców. potem do Ameryki wyjechał jej ukochany. Jasper. Jane pogodziła się z tym. że nie wyjdzie za mąż. i postanawiła zadbać o swoją przyszłość. Wkrótce zyskuje zaufanie brata i z sukcesami inwestuje jego pieniądze.

Pewnego dnia podczas aukcji Jane nabywa budynek. cieszący się dużym zainteresowaniem największych kupców Londynu. Jednym nich jest Jasper. który właśnie wrócił do Anglii. Jane postanawia przedstawić mu propozycję nie do odrzucenia…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 10.99


Wersal show

Autor: Marta Półtorak

Kolory są obecne w wierszach z tomiku „Wersal Show”. gdzie – jak w rokokowych obrazach. światło i cień po równo obdarowują kadry swoimi względami. Barwy i ich tonacje w wierszach mają pełnić rolę metafizyczną. specyficznego predykatu. gdzie energia to synonim różnorakich emocji. które posiadają trzy atrybuty: odcień. nasycenie i luminację. Czasem przedstawienie tego. co chcemy balansuje na granicy złości i ironii. aluzji i skojarzeń. Możemy bawić się w meandryczny tor formy. a zarazem pokazać prostotę przekazu. Tak zwyczajnie – dla zasady. która mówi. że można być całkowicie wolnym – trzeba tylko w to uwierzyć. że wszystko co nas spotyka jest umowne. Dziesięć lat temu wydałam pierwszy tomik. nigdy nie chciałabym. by odebrano go jako konstrukcję. gdzie istnieje jakikolwiek cień kiczu. Dzis

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 15angielski test ósmoklasisty, pracownia organizacji żywienia, halber małgorzata, egzamin gimnazjalny przyrodnicze 2019, anna wasiukiewicz, integracja sensoryczna pdf chomikuj, adam wątor, delta force land warrior, joseph murphy potęga podświadomości audiobook, król maciuś pierwszy tekst, ferma blond, quake wars, sftr pdf, relaksacja schulza, eufemistyczny, dieta valter longo, głupota definicja…