Oleś i Pani Róża

Autor: Anna Janko

Piękna i mądra opowieść familijna o trudnych chwilach dzieci z czasów wojny

Dziewięcioletnia Rózia zamiast jechać na kolonię. spędza wakacje w domu z dziadkiem Aleksandrem. Wyciąga zeszyt w twardej oprawie. kupiony do trzeciej klasy i zaczyna pisać wakacyjny pamiętnik. a starszy pan. spędzając całe dnie w łóżku. opowiada wnuczce o przeszłości. Dziewczynka coraz uważniej słucha wojennych historii o zupełnie innym dzieciństwie i zapełnia kolejne strony nowymi opowieściami…

Dziadek Aleksander. a w 1943 roku kilkuletni Oleś. wraz z matką i innymi mieszkańcami wioski zostaje wysiedlony i trafia do obozu przejściowego w Zwierzyńcu. Chłopiec uczy się życia w nowych. trudnych dla dziecka. obozowych warunkach. Ma jedną zabawkę. jednego przyjaciela i ciągle jest głodny. Na szczęście z pomocą przychodzą Jan i Róża Zamoyscy.

Oleś i Pani Róża to bardzo potrzebna i mądra książka. która pomoże rodzicom poruszać trudne tematy w rozmowach z dziećmi – o wojnie. śmierci. głodzie. Niesie ważne i aktualne przesłanie – że agresja i wojna są złe – uwrażliwia i pozwala zacieśnić międzypokoleniowe relacje.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 26.9


https://woblink.com/product-publication/download/137500/epub

1: Autor

:

Cena:


ISBN

9788381472234: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/-to-o-nas-piotr-c-138793u

Cena:


Krucjata Modliwy. Modlitewnik

Autor: Maria od Bożego Miłosierdzia (Maria od Bożego Miłosierdzia – Maria Divine Mercy)

 

Ten modlitewnik zawiera wszystkie modlitwy przekazane dotychczas prorokowi Marii od Bożego Miłosierdzia. to jest komplet Modlitw Krucjaty (1-170). sześć Litanii i modlitwy pozostałe. Zostały jej one podyktowane przez Trójcę Świętą oraz Matkę Bożą. Modlitwy zostały jej przekazane w ramach prorockich Orędzi. które rozpoczęły się w listopadzie 2010 roku. Są one zawarte w kilku tomach Księgi Prawdy – są dostępne na stronach internetowych. a także ukazały się w druku. Jezus chce. jak mówi Maria. aby cały świat był gotowy na Jego Powtórne Przyjście. i dlatego jest ważne. żebyśmy łączyli się w grupach Krucjaty Modlitwy na całym świecie. modląc się o to. aby każdy miał szansę zwrócić się do Ni

:

Cena:


1

:

:

Cena:lego piraci lata 90, joanna książek, kłyszejko stefanowicz ćwiczenia z biochemii pdf, gramatyka języka polskiego szkoła podstawowa pdf, król edyp streszczenie, matasek pdf, fizjoterapia w neurologii i neurochirurgii, transformacje język angielski, ms. manwhore pdf chomikuj, słownik ukraińsko polski, gnidy sennik, zackiewicz, taktyczne ratownictwo medyczne pdf, bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie audiobook, andrzej kolakowski, novea res…