Nadzór bankowy w Polsce

Autor: Bogusław Bujak

Publikacja jest wynikiem zainteresowań badawczych autora. obejmujących zagadnienia nadzoru finansowego. ze szczególnym uwzględnieniem organizacji funkcji nadzoru nad sektorem bankowym. Poruszana problematyka dotyczy aspektu organizacyjnego sprawowania nadzoru bankowego. którego efektywność i skuteczność można analizować z punktu widzenia zarządzania.

Obserwowane dążenie Unii Europejskiej oraz poszczególnych jej członków do podniesienia rangi i roli banku centralnego w pełnieniu funkcji nadzorczych uruchomiło szeroką polemikę teoretyków i praktyków polskiego sektora bankowego. Docelowo powinno to doprowadzić do wypracowania modelu organizacji nadzoru europejskiego. W wyniku przeprowadzonej dyskusji. autor przedstawia możliwe przyszłe warianty organizacji nadz

Wydawnictwo: Drageus

Cena: 29.79


Lekkomyślna obietnica

Autor: Kasey Michaels

Darby Travers. wicehrabia Nailbourne. obiecuje wojskowemu chirurgowi Hamiltonowi. że w razie najgorszego zaopiekuje się jego kilkuletnią córką. Kiedy więc po dwóch latach zjawia się u niego dziewczynka o imieniu Marley Hamilton. Darby bez wahania dotrzymuje danego słowa.Nie wie jednak. jak postąpić z ciotką dziewczynki. panią Sadie Boxer. Ze względu na zasady przyzwoitości młoda i piękna wdowa nie może bowiem przebywać w domu rozchwytywanego w Londynie kawalera. Na tym jednak nie koniec jego kłopotów…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 9.99


Słowianie Zachodni: dzieje. obyczaje. wierzenia. tom trzeci. część druga: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI do połowy XIII wieku. Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne w X w.

Autor: Wilhelm Bogusławski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

Tom drugi dzieła „Słowianie Zachodni” omawia następujące tematy: Dzieje starożytne. Od Ariowista do upadku Durzyńców r. 531: Napływ ze Skandynawii Teutonów na ziemie słowiańskie. Podanie o przybyciu Saksonów do kraju Hadeln. Szerzenie się w Germanii Saksonów i Słowian. Wyprawa Ariowista (Jarowita) do Galii. Walka jego z J. Cezarem i odwrót r. 58 przed Chr. Wyprawy J. Cezara do Germanii r. 55 i 53 dla obrony Ubjów od Swewów. Nieprzyjazne stosunki między Swewami a teutońskiemi plemionami.

17: https://woblink.com/ebook/slowianie-zachodni-dzieje-obyczaje-wierzenia-tom-drugi-czesc-trzecia-dzieje-slowianszczyzny-polnocno-zachodniej-do-polowy-xiii-wieku-rozwoj-cywilizacji-slowianszczyzny-polnocno-zachodniej-wilhelm-boguslawski-31604u

Cena:


Podróże z filozofią w tle

Autor: Michał Heller

Książka jest wyborem zapisków z dziennika Michała Hellera. prowadzonego podczas licznych podróży po świecie. Ukazuje nieco inne oblicze autora. nie tylko naukowca. lecz także bystrego obserwatora życia. miłośnika literatury i sztuki. Znajdziemy tu rozważania o pięknie matematyki. starogreckiej poezji. refleksje z dyskusji z ks. Tischnerem. Richardem Dawkinsem. notatki z podróży do Moskwy. Japonii czy konferencji w Castel Gandolfo. a także recenzje lektur i zapiski z wakacji.

Dlaczego trzeba się spieszyć? Nie tylko wtedy gdy gonią nas obowiązki lub pociąg odjeżdża za dziesięć minut? Zawsze? Odpowiedź jest prosta: bo czas płynie. Festina lente tak. żeby czegoś nie przeoczyć. żeby nie zgubić żadnej cząstki istnienia. Ale trzeba się spieszyć. Jest to po prostu fizyczna konieczność.

Dlatego często chwytam za pióro. Tradycyjnie. na kartce papieru. Bez monitora i klawiatury. W pociągu. na ławce w parku. w przerwie między wykładami; najczęściej wieczorem. po całodziennym zmęczeniu. gdy myśli. niejako broniąc się przed nocnym uśpieniem. stają się bardziej natarczywe i nadają się już tylko do luźnych notatek. Notatki spisywane w pośpiechu dotyczą spraw ważnych i błahych. Czy jednak są sprawy błahe? Mijający czas wyrównuje wszystkie różnice potencjałów.

Michał Heller –  uczony. kosmolog. filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor m.in. książek Filozofia przypadku (CCPress 2012). Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (CCPress 2013). Granice nauki (CCPress 2014). Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem (CCPress 2015). Przestrzenie Wszechświata. Od geometrii do kosmologii (CCPress 2017).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 45.9


Nadzór bankowy w Polsce

Autor: Bogusław Bujak

Publikacja jest wynikiem zainteresowań badawczych autora. obejmujących zagadnienia nadzoru finansowego. ze szczególnym uwzględnieniem organizacji funkcji nadzoru nad sektorem bankowym. Poruszana problematyka dotyczy aspektu organizacyjnego sprawowania nadzoru bankowego. którego efektywność i skuteczność można analizować z punktu widzenia zarządzania.

Obserwowane dążenie Unii Europejskiej oraz poszczególnych jej członków do podniesienia rangi i roli banku centralnego w pełnieniu funkcji nadzorczych uruchomiło szeroką polemikę teoretyków i praktyków polskiego sektora bankowego. Docelowo powinno to doprowadzić do wypracowania modelu organizacji nadzoru europejskiego. W wyniku przeprowadzonej dyskusji. autor przedstawia możliwe przyszłe warianty organizacji nadz

Wydawnictwo: Drageus

Cena: 29.79


Strach mędrca. Tom 2

Autor: Patrick Rothfuss

„Kroniki królobójcy”. akt drugi. scena druga!

Dzień drugi chyli się ku zachodowi. Kvothe powoli ujawnia. jak rodziła się jego legenda. Czy możliwe jest. by rozmawiał z istotą. która dzięki swojemu jasnowidzeniu doprowadza ludzi do obłędu? Ile zaś prawdy może być w tym. że w tak mł

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9spójrz mi w oczy, simon beckett wołanie grobu, historia ogrodów, mimikra psychologia, mark greaney, hobbit wypracowanie, rycerze w literaturze, pedagogika specjalna artykuły, kosmetologia książka, świetliński neonatologia pdf, nieziemskie wyzwanie, harry potter historia magii, okładka super express, kindle format mobi, witold srokosz, treu, kto zabił jezusa, opiekunka do dziecka po angielsku, radosław biskup, pan samochodzik i templariusze książka, stereometria wzory pdf, prowadź swój pług przez kości umarłych recenzja, kino gatunków, sprawdzian z matematyki klasa 3 podstawowa do druku, sniper elite 4 misje…