Rozdroże myśli w słowach i obrazach. Tom II

Autor: Szul-Mazepus Irena

‚Rozdroże myśli w słowach i obrazach’ to zbiór poezji wpisujący się w nurt liryki osobistej. Większość zawartych w tomiku wierszy ma charakter niezwykle kameralny. a wręcz intymny. Autorka skupia się na swoich przeżyciach wewnętrznych. odwołując się do towarzyszących jej emocji. myśli i uczuć. Niezwykle precyzyjnie oddaje nastrój chwili: nostalgię. szczęście. tęsknotę. Autorka za pomocą zwięzłego i przystępnego języka jest w stanie wyrazić swoje głębokie przemyślenia na temat zastanej rzeczywistości. Przy okazji podejmuje najistotniejsze dla ludzkiej egzystencji problemy – duchowe. religijne. filozoficzne.

Wiersze pisane są na przestrzeni dwóch lat w trakcie pobytu w Polsce oraz podróży po Niemczech. Holandii. Turcji. Odnajdziemy

https://woblink.com/ebook/krolowa-sabina-i-zurawie-monika-sobanska-138385u: https://woblink.com/product-publication/download/138385/epub

Cena:


:

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3.9


Gdyby nie ty

Autor: Monika Sawicka

Eliza przeżyła piekło. Nie pozwoli. żeby jej córkę spotkało to samo.

Eliza ma za sobą traumę. która zaważyła na całym jej życiu. Pokonała ciężką chorobę i przeszła piekło. o którym nikt nie wie. Wspomnienia są na tyle bolesne. że wolałaby zostawić je tylko dla siebie. Jednak kiedy jej córka chce rozpocząć życie u boku mężczyzny. w którym Eliza rozpoznaje swojego oprawcę. nie może milczeć. Będzie zmuszona do tego. aby zdradzić najgłębiej skrywany sekret i opowiedzieć o koszmarze. jaki przeżyła. 

W jaki sposób udało jej się wyrwać z piekła? Czy zdoła poradzić sobie z traumą? 

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 29.9


Może Estera

Autor: Katja Petrowskaja

Książka „Może Estera” powraca w wersji elektronicznej. z nową okładką w serii z Żurawiem.

Czy jej prababka ze strony ojca naprawdę nazywała się Estera? Czy w 1941 roku to ona została sama w pustym kijowskim mieszkaniu. po tym jak jej rodzina uciekła z miasta? Czy ktoś słyszał. jak z dziecięcą naiwnością zwróciła się w jidysz do niemieckich żołnierzy? A może ktoś stał w oknie i patrzył jak zastrzelili ją bez cienia emocji?

Pełna białych plam historia rodzinna. którą opowiada Petrowska. to materiał na powieść historyczną. Jej dziadek działał w podziemiu rewolucyjnym w Odessie. Brat dziadka. Judasz Stern. został w 1932 roku skazany na śmierć za próbę zamachu na radcę ambasady Niemiec w Moskwie. Jeden z jej pradziadków założył w Warszawie sierociniec dl

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/138799/epub

1:

:

Cena:


Christmas stories. Opowiadania świąteczne w wersji do nauki angielskiego

Autor: Grzegorz Komerski

Język angielski

Poziom B1–B2

Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi opowiadań „Christmas Storiesprzyswajasz nowe słówka. uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi. że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. co zapewni regularność nauki. Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagranie mp3 oryginalnego tekstu „Christmas Stories” dostępn

11.5: https://woblink.com/ebook/wydanie-dwujezyczne-z-przygod-sherlocka-holmesa-liga-czerwonowlosych-arthur-conan-doyle-138559u

Cena:


ISBN

9788324055579: Wydawnictwo

Format

41.99: https://woblink.com/ebook/archistorie-radoslaw-gajda-natalia-szczesniak-138990u

Cena: Natalia Szcześniakagnieszka kościańska, ćwiczenia usprawniające pamięć dla osób starszych pdf, grzebyk ryszard, judyta woźniak, internetowy pseudonim, chłopcy z placu broni książka pdf, zestaw ćwiczeń odchudzających, zaczynaj od dlaczego. jak wielcy liderzy inspirują innych do działania, linda lisiewicz, zbigniew herbert heo, lwów pogrom, zrozumieć tekst zrozumieć człowieka 2.2, owca uwiezione, jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi ebook, marek czerniewicz, stephen king talizman, nieskończony kryzys, komedie aleksandra fredry, pamiętnik z powstania warszawskiego wolne lektury, potulna dostojewski, dziewczyna z warkoczem, inwestycje jajuga, renata bednarz…