Wydawnictwo

Studio Astropsychologii: Format

136761

https://woblink.com/product-publication/download/136761/epub: 1

Cena:


Fałszywa nuta

Autor: Izabela Żukowska

Gdańsk. rok 1939. Lisa Keller jest młodą dziewczyną marzącą o karierze pieśniarki. Tymczasem jednak pracuje w knajpie. wieczorami śpiewając dla gości. Przypadek sprawia. że do lokalu przychodzi Siegfried Lewenhart. znany muzyk i wpływowy dyrektor teatru. Przedstawia on dziewczynie z pozoru atrakcyjną propozycję: w zamian za wyświadczenie mu pewnej przysługi obiecuje uczyć Lisę śpiewu i zrobić z niej sławną artystkę. Lisa zgadza się i zostaje gospodynią u jego ojca. niegdyś słynnego. obecnie zapomnianego kompozytora. Atmosfera starej willi przesiąknięta jest wielką muzyką. przebrzmiałą sławą. dawnymi koncertami. nieznanymi utworami.

Wkrótce okazuje się. że stary maestro także ma dla Lisy zaskakującą propozycję…

Nad wszystkimi zawisło przekleństwo tajemniczego utworu. które dotknęło nawet… Adolfa Hitlera. Tam. gdzie prawda jest fałszem. jedynym wybawieniem staje się muzyka. Tak przynajmniej sądzi jeden z bohaterów książki. który wierzy w nadzwyczajną moc dźwięków. Ale w tej historii nic nie jest takie. jak się początkowo wydaje. A kiedy muzyka milknie. świat zmienia się nieodwracalnie.

Izabela Żukowska – muzykolog i socjolog. dziennikarka radiowa. autorka serii kryminalnej o komisarzu policji Wolnego Miasta Gdańska Franzu Thiedtkem. powieści obyczajowej ‚Skazy’ i współautorka (razem z Faustyną Toeplitz-Cieślak) książki ‚Sfinks. Wizjonerzy i skandaliści kina’. Autorka słuchowisk radiowych. laureatka nagrody Talanton za najlepszy debiut dramaturgiczny w Teatrze Polskiego Radia.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Polki. które zmieniły wizerunek kobiety

Autor: Joanna Puchalska

Bohaterki tej książki były na swój sposób niezwykłe. wychodziły poza stereotypowe role społeczne przypisywane kobiecie. Każda z tych nieprzeciętnych pań miała też w sobie ogromną siłę życiową. która pozwalała dokonywać rzeczy wielkich.

Elżbieta z Lubomirskich Sieniawska to nieprawdopodobnie inteligentna mecenaska sztuki. przez pewien czas właścicielka Wilanowa. Jej wychowanką była słynna poetka epoki saskiej. Elżbieta Drużbacka.

Joanna Żubrowa. pierwsza kobieta odznaczona Krzyżem Orderu Virtuti Militari. walczyła w armii napoleońskiej jako regularny żołnierz. co ponad dwieście lat temu było bardziej niż niezwykłe.

Ewa Felińska. ziemianka. którą historia zmusiła do bycia uczestniczką spisku i zesłanką. Była poczytną autorką powieści i pamiętników

31.99: https://woblink.com/ebook/fashionistki-zrzucaja-czadory-aleksandra-chrobak-136790u

Cena:anna skowronek, agora księgarnia, twarz pokerzysty, niepełnosprawność intelektualna książki, kawaly o chucku norrisu, jaśnie panicz, formy kwadratowe, numer do dziwek, uni slaski, nowa część zmierzchu, gang niewidzialnych ludzi pdf, patron małżeństw, dydaktyka ogólna kupisiewicz…