Kazania. tom I

Autor: Jan Tauler

I tom Kazań jednego z najwybitniejszych mistyków średniowiecza i najsłynniejszego kaznodziei niemieckiego XIV wieku. Tematyka Kazań koncentruje się wokół mistycznego zjednoczenia duszy z Bogiem. Nauka ta odnosi się do każdego człowieka. niezależnie od tego. czy żyje w klasztorze. czy na świecie.

Istnienie Boga poznaje dusza nawet za pomocą naturalnego światła. nie może natomiast wiedzieć. czym lub gdzie On jest. […] Budzi się jednak w niej tęskne dążenie do poznania tego. toteż poszukuje ona pilnie i pyta pragnąc gorąco poznać tego ukrytego i zasłoniętego Boga.

Macie tak wiele zajęć zewnętrznych. zajmujecie się co chwila czymś innym i ciągle tkwicie w zmysłach; nie o takie to świadectwo chodzi w słowach: „Zaświadczamy o tym. cośmy widzieli”. To świadectwo znaleźć możemy tylko w głębi. poza obrazami zmysłowymi.

Bóg zsyłając ci cierpienia. zarówno drobne. jak i największe. kieruje się tak wielką i niewysłowioną miłością. jak gdyby chodziło o najdoskonalszy i najlepszy dar. jaki mógłby ci dać lub kiedykolwiek ci już dał; naucz się je przyjmować. bo wiele na tym zyskasz.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 39.99


Kazania. tom I

Autor: Jan Tauler

I tom Kazań jednego z najwybitniejszych mistyków średniowiecza i najsłynniejszego kaznodziei niemieckiego XIV wieku. Tematyka Kazań koncentruje się wokół mistycznego zjednoczenia duszy z Bogiem. Nauka ta odnosi się do każdego człowieka. niezależnie od tego. czy żyje w klasztorze. czy na świecie.

Istnienie Boga poznaje dusza nawet za pomocą naturalnego światła. nie może natomiast wiedzieć. czym lub gdzie On jest. […] Budzi się jednak w niej tęskne dążenie do poznania tego. toteż poszukuje ona pilnie i pyta pragnąc gorąco poznać tego ukrytego i zasłoniętego Boga.

Macie tak wiele zajęć zewnętrznych. zajmujecie się co chwila czymś innym i ciągle tkwicie w zmysłach; nie o takie to świadectwo chodzi w słowach: „Zaświadczamy o tym. cośmy widzieli”. To świadectwo znaleźć możemy tylko w głębi. poza obrazami zmysłowymi.

Bóg zsyłając ci cierpienia. zarówno drobne. jak i największe. kieruje się tak wielką i niewysłowioną miłością. jak gdyby chodziło o najdoskonalszy i najlepszy dar. jaki mógłby ci dać lub kiedykolwiek ci już dał; naucz się je przyjmować. bo wiele na tym zyskasz.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 39.99


Vernon Subutex. Tom 3

Autor: Virginie Despentes

Życie Vernona przyspieszyło jak transfer danych w internetowym gniazdku. Subutex. który sprzedawał płyty z muzyką. wolny ptak lat dziewięćdziesiątych. trafia do klatki XXI wieku. Ekran smartfona odebrał bezpowrotnie temu przystojnemu niegdyś mężczyźnie możliwość bezczelnego flirtu na przystanku metra. Ale jak to? Przecież to Francja! Liberté. égalité. fraternité!

Równość – którą wyznacza grubość twojego portfela?

Wolność – dopóki nie zdechnie ci bateria w komórce?

Braterstwo – tylko gdy zbytnio nie przeszkadzasz znajomym w ich codziennym. poukładanym życiu?

Nowy sztandar światowej rewolucji powiewa dziś wysoko i proponuje nam trzy chwytliwe hasła: rasizm. zniewolenie. wrogość!

Czy niesprzedajny punkowy guru o

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99


Moje życie ma cel. Rozmyślam. modlę się. rozumiem.

Autor: Rick Warren

NIE JESTEŚ PRZYPADKIEM. Jeszcze przed stworzeniem świata Bóg miał cię w swoim zamyśle i wyznaczył ci cel w życiu.

Moje życie ma cel! Rozmyślam. modlę się. rozumiem zawiera 365 opartych na Biblii rozważań. stworzonych specjalnie po to. by pomóc ci odkryć. kim jesteś w oczach Boga i odnaleźć cel życia poprzez relację z Jezusem.

„Poszukiwanie sensu życia od tysięcy lat spędza ludziom sen z powiek. Chcą wiedzieć. po co znaleźli się tu. na Ziemi i czy są dla kogoś ważni. Prawda jest jednak taka. że skupianie się na sobie samym nigdy nie przyniesie odpowiedzi.

To nie Ty stworzyłeś sam siebie. Skąd więc możesz wiedzieć. po co zostałeś stworzony? Gdybym wręczył Ci wynalazek. którego nigdy wcześniej nie widziałeś. nie miałbyś pojęcia. do czego o

24: https://woblink.com/ebook/zamiast-edukacji-przymusowej-peter-hartkamp-128156u

Cena:pokrzywa kolorowanka, cel uświęca środki znaczenie, świat z dużej czy małej, horrory sf, napraw się, morrison boyd chemia organiczna, adam pilch, dobry chlopak hokeisci pdf, praesens historicum, angielski medyczny pdf, czerwony głód, fonetyka a fonologia, ty i ja dwa różne światy, mona chollet, zarządzanie mediami, maria kownacka plastusiowy pamiętnik, zabawa w uważność, asertywność pdf, tomasz jaeschke, nawyki bogatych i biednych, biblia po polsku, krzyzowka dla dzieci, katarzyna korzeniewska…