Konfederacja barska tom 2

Autor: Władysław Konopczyński

Konfederacja barska (1768-1772) była zbrojnym związkiem szlachty utworzonym w Barze na Podolu pod hasłem obrony wiary katolickiej i wolności. Szlachta sprzeciwiała się polityce Stanisława Augusta Poniatowskiego i mieszaniu się Rosji w sprawy wewnętrzne Polski. a za cel postawiła sobie wprowadzenie na tron Wettynów. W końcówce konfederackich bojów nastąpił pierwszy rozbiór Polski. podpisany przez ostatniego króla Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Konfederacja należy do najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń w historii Polski. a ocena ruchu nie jest jednoznaczna. Romantyczni twórcy opiewali antyrosyjską postawę konfederatów i podkreślali ich patriotyczne zasługi. W okresie pozytywizmu przeciwnie – zryw ten potępiano z powodu zaściankowości i braku tolerancji religijnej.

Publikacja Władysława Konopczyńskiego. ujawniająca skomplikowaną sieć intryg politycznych. intencje obcych dworów i postępującą zależność Stanisława Augusta od Rosji. została wydana w kraju po raz pierwszy w latach 1936-1938. Autor uważał ją za dzieło swojego życia.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 52


Salomon Creed

Autor: Simon Toyne

Jak można ocalić kogoś. kto jest martwy?

 

„Thriller z wartką akcją. który okazuje się świetną lekturą. Idealny dla fanów powieści Lee Childa” The Sun

 

Na pustyni w Arizonie rozbija się samolot. Kiedy Salomon Creed wydostaje się z wraku. w głowie ma tylko jedno: musi uratować mężczyznę. który znajduje się w niebezpieczeństwie. 

 

W miejscowości znajdującej się w pobliżu miasta o nazwie Redemption Holly Coronado uczestniczy w pogrzebie swojego męża. mężczyzny młodego i silnego. Czy jego śmierć rzeczywiście była nieszczęśliwym wypadkiem czy może czymś o wiele straszniejszym?

 

Tylko jeden człowiek może odkryć prawdę i jest nim Salomon Creed. Po spotkaniu z Holly. Creed wie. że musi zrobić wszystko. by ujawnić mroczne. skrywane przez dziesięc

39.9: https://woblink.com/ebook/krawcowa-z-madrytu-maria-duenas-30454u

Cena:


ISBN

9788393952991: Wydawnictwo

Format

30: https://woblink.com/ebook/aktywnosc-uczniow-szkol-zawodowych-ujecie-teoretyczne-i-praktyczne-anna-pogorzelska-30359u

Cena:


Teologia narkotyku. O psychodelikach. szaleństwie. mistycznej paranoi i powrocie do Edenu

Autor: Artur Sroka

Teologia narkotyku. O psychodelikach. szaleństwie. mistycznej paranoi i powrocie do Edenu” autorstwa Artura Sroki to książka jak sama nazwa wskakuje dotyczyć będzie narkotyków.

 

Autor książki pisze w bardzo zaskakujący sposób. a co najważniejsze ociera się nie tylko o problematykę społeczną. psychologiczną. czy też o obrzędowość religijną. ale w zdumiewający sposób łączy te wszystkie aspekty w jedną całość wskazując na wątki bardzo mało znane.

 

Książka ożywiła na nowo dyskusje tak nad istotą substancji psychodelicznych. ich klasyfikacją. jak i nad celowością i sensem stosowania ich w obrzędach religijnych. Debaty te trwać będą z całą pewnością jeszcze długo i zap

17.9: https://woblink.com/ebook/chichot-i-rzenie-czyli-choroba-na-smiech–30830u

Cena:


ISBN

9788328707252: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/szklane-zadlo-bartlomiej-swiderski-30976u

Cena:panicz i dziewczyna, uruszczak historia państwa i prawa polskiego, zapłacz dla mnie, płeć symbol, dzim, faktoring pdf, mieczysław boruta-spiechowicz, pracować inaczej, podglądaczka, henryk gasiul, hymn o miłości pdf, paradoks znaczenie, janina bąk statystycznie rzecz biorąc, zbiór fraszek sztaudyngera, prawa człowieka we współczesnym świecie, szkice aut, urszula banaszczak soroka…