ISBN

9788366070103: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/smocza-krew-nowy-sprzymierzeniec-tom-2-magdalena-markow-126192u

Cena:


Nawrócona

Autor: Stefan Hertmans

„Miała wrażenie. że może usłyszeć samotność samego czasu”.

W niewielkiej wiosce w Prowansji od niepamiętnych czasów mówi się o pogromie i ukrytym skarbie. Pod koniec XIX wieku w kairskiej synagodze zostają znalezione sensacyjne żydowskie dokumenty. Stefan Hertmans natrafia na ślady szlachetnie urodzonej młodej chrześcijanki z XI wieku. która z miłości do żydowskiego chłopaka zmarnowała sobie życie. Podąża za kobietą. która ignorując zakazy. podejmuje ucieczkę z ukochanym i udaje się w spektakularną podróż. ścigana przez wszystkich dokoła.

Hertmans nie zatrzymuje się jednak w tym miejscu. Trzyma w ręku lustro. w którym odbija się zarówno historia. jak i współczesne społeczeństwo. Tysiąc lat temu podczas krucjat chrześcijaństwo walczyło z islamem. Jerozolima przechodziła z rąk do

https://woblink.com/ebook/ariel-znaczy-lew-andrzej-selerowicz-126490u: https://woblink.com/product-publication/download/126490/epub

Cena:


Gejerel

Autor: Krzysztof Tomasik

Czy Andrzej Wajda zamierzał zrobić film o miłosnej relacji „Zośki” i „Rudego”? Kim był brat „Wampira z Zagłębia” i jaki miał wpływ na przebieg słynnego procesu z lat 70.? Dlaczego tak mało wciąż wiemy o akcji „Hiacynt”? Gdzie są „różowe teczki”? Do czego klucz kryją powieści sensacyjne z serii „Jamnik”?

Krzysztof Tomasik wertuje reportaże. zapomnianą literaturę. akta spraw sądowych. wypowiedzi autorytetów i polityków. pamiętniki i listy. Czas. w którym autor spędził między innymi w archiwum IPNu skutkuje tym. że oddajemy w ręce czytelnika reportaż o PRLu jeszcze pełniejszy i jeszcze bardziej fascynujący.

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena: 34.9365 dni lipińska pdf, słownik terminów psychologicznych pdf, marketing strategiczny na rynku farmaceutycznym, dom nie z tej ziemi, waleczna czarownica pdf, anna kwiatkowska drożdż, efemera, zwiadowcy 8, dwiescie, oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego andreas moritz, teraz matura 2019 matematyka, jakub ćwiek topiel, manipulacja neuroperswazyjna, metoda ndt bobath książka, prawdziwa historia internetu pdf, ewa kulejewska…