Słowiańskie siedlisko

Autor: Rzepiela Monika

Rok 966. W osadzie Polana wciąż żyje się według pradawnych pogańskich zwyczajów. Matka puszcza karmi. odziewa i chroni ludzi.Dni oraz pory roku naznaczają ich dolę odwiecznym rytmem pracy i odpoczynku. a bogowie czuwają. Dwie siostry – Rzepka i Dziewanna – zakochują się w Dobromirze. mężnym woju z książęcej drużyny. Jedna z nich zwraca się po pomoc do szeptuchy. ale czy ziołami i magią można zdobyć miłość? Mieszkańcy pogańskiej kniei wiodą proste życie. lecz okrutny los o nich nie zapomina.

Tymczasem Mieszko I. mąż czeskiej księżniczki Dobrawy. przyjmuje chrzest święty. Władca sprzymierza się z chrześcijańskim światem dla dobra i spokoju poddanych. To niesie za sobą dalekosiężne skutki.

Przygoda. miłość. historia i czas wielkiej zmiany – to wszystko w nowej powieś

:

Cena:


Uwięzieni w raju

Autor: Xavier Güell

Praga. 10 sierpnia 1942 roku. Hans Krasa. czeski kompozytor i dyrygent pochodzenia żydowskiego. zostaje aresztowany przez SS i deportowany do obozu koncentracyjnego w Theresienstadt. Ma 42 lata. Razem z nim trafiają do obozu inni kompozytorzy. tacy jak Gideon Klein. Pavel Haas czy Viktor Ullmann. oraz wielu muzyków i śpiewaków. Nazistowskie władze z Adolfem Eichmannem na czele chcą uczynić z Theresienstadt wzorcowy obóz. za pomocą którego mogłyby pokazać światu. że Żydzi nie są mordowani – wręcz przeciwnie. pozwala im się na prowadzenie ożywionego życia kulturalnego oraz tworzenie i wykonywanie muzyki na najwyższym poziomie.

Hans Krasa i pozostali muzycy nie mają złudzeń co do czekającego ich losu. ale by przeżyć. podejmują diaboliczną grę z nazistami. Muzyka staje się jedynym sposobem na uniknięcie transportu do obozu zagłady w Auschwitz i wzmocnienie więzi pomiędzy tymi. którzy nie mogą zmienić swojego przeznaczenia. W powieści pojawia się jeszcze jedna bohaterka: arystokratka Elizabeth von Leuenberg. jedna z najbardziej cenionych w Rzeszy specjalistek w zakresie genetyki.

Xavier Güell utkał z tych wszystkich postaci niezwykłą opowieść o walce sztuki z barbarzyństwem. o cierpieniu i sposobach na jego przezwyciężenie. To przepiękny hołd złożony muzyce. która wykracza poza zwykłą ludzką wrażliwość. To również głęboka i pełna pasji historia o przeżywaniu miłości tak. jakby nie było jutra. Powieść. której nie chce się wypuszczać z rąk.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


ISBN

9788365979353: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/lacinska-wyspa-bogumil-luft-agnieszka-knyt-anna-richter-138391u

Cena:


Drugie życie rzeczy

Autor: Grażyna Krynicka

Powieść rozpoczyna się od trzęsienia ziemi w życiu trzydziestotrzyletniej bohaterki. po czym – zgodnie z receptą Alfreda Hitchcocka – napięcie stopniowo narasta.

Życie ma zawsze ostatnie słowo. I nie należy do nas. to my należymy do niego. I choćbyśmy je sobie najstaranniej układali i tak zrobi jak zechce. Ta książka jest właśnie o tym. O wydarzeniach. które pojawiają się nieoczekiwanie. o rzeczach. które mówią i o ludziach. którzy stają się lepsi. nawet jak czynią zło.

Powieść zaczyna się jak w dowcipie: żona wraca z delegacji kilka dni wcześniej i nie uprzedza o tym męża. Jednak Marii wcale nie jest do śmiechu. kiedy zastaje swojego męża w małżeńskim łóżku z obcą kobietą. Zszokowana. ucieka do mieszkania. które kupiła s

11.5: https://woblink.com/ebook/klub-pickwicka-wydanie-dwujezyczne-charles-dickens-139443u

Cena:krzysztof rubacha metodologia badań nad edukacją pdf, infor wydawnictwo, rozmyślania marek aureliusz pdf, wojciech wanat, etyka podręcznik pdf, carole mortimer, seks bez ograniczeń, powtórzenie do egzaminu gimnazjalnego geografia pdf, thilo sarrazin, primum verbum, www pwsz kalisz, ćwiczenia z mikroekonomii z rozwiązaniami pdf, jak czytać ebooki, kapitał marki, mróz ksiązki, zaburzenia emocjonalne i behawioralne u dzieci…