Autor: Kathrin Lange

Gdy w stolicy Niemiec trwają obchody Ekumenicznych Dni Kościoła. policja otrzymuje anonimowy telefon i filmik. na którym ktoś ukrzyżowuje mężczyznę. Funkcjonariusze mają czterdzieści godzin na znalezienie ofiary. Jeśli nie zdążą. nie tylko mężczyzna zginie. ale cały Berlin stanie w ogniu. Rozpoczyna się wyścig z czasem i pogoń za zamachowcem. Emocjonujący thriller. w którym godziny zamieniają się w sekundy. a realizm opisanych zdarzeń wywołuje ciarki.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Prawdziwa planeta małp

Autor: David R. Begun

‚Prawdziwa planeta małp’ przedstawia ewolucyjne losy małp człekokształtnych w ciągu ostatnich 30 milionów lat. Jednak jest to opis pod wieloma względami wykraczający poza powszechnie przyjęte poglądy. według których każde ważne wydarzenie w historii małp człekokształtnych i ludzi musi się wiązać z Afryką. Hipoteza. że afrykańskie małpy człekokształtne żyły również w Europie dzięki nowym odkryciom i badaniom przestała być egzotyczna. a zdaniem autora książki. to właśnie na tym kontynencie. a nie w Afryce. mógł pojawić się również wspólny przodek małp afrykańskich i ludzi. Z badań prowadzonych przez autora wynika. że mioceńskie małpy z Europy były bardziej zaawansowane niż afrykańskie i wykazywały cechy wspólne z żyjącymi dziś małpami człekokształtnymi. a nawet ludźmi. Innymi słowy. to małpy afrykańskie mają europejski rodowód. a nie odwrotnie. Trudno zaprzeczyć. że hipoteza autora idzie wbrew większości opinii. zarówno tych współczesnych. jak i historycznych. czerpiących inspirację wprost od Darwina. jednak kolejne odkrycia dostarczają coraz więcej argumentów na jej poparcie. Jest ona tym bardziej interesująca. że – jak przyznaje sam autor – w paleontologii nie można w istocie niczego stwierdzić na pewno.

David R. Begun – paleontolog. absolwent University of Pennsylvania. Wykłada na Uniwersytecie w Toronto. W centrum jego zainteresowań znajduje się pochodzenie i ewolucja człowieka.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Św. Hipolit o greckich misteriach: misteria we Flius. misteria w Eleusis. misteria Rei-Cybeli

Autor: Stanisław Schneider

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Hipolit Rzymski. (170-235) – pisarz wczesnego Kościoła. prezbiter. męczennik. ojciec i święty Kościoła katolickiego oraz prawosławnego; antypapież w latach 217-235. Jako prezbiter kościoła w Rzymie. za pontyfikatu papieża Zefiryna. wyróżniał się wiedzą i elokwencją. To właśnie w tym czasie Orygenes. wtedy młody człowiek. słuchał jego homilii[5]. Był jednym z teologów aktywnie występujących przeciw nauczaniu sabelian[3]. Odmówił zaakceptowania nauczania papieża Zefiryna. a jego następcę. Kaliksta I (217–222). oskarżył o sprzyjanie herezji chrystologicznej monarchian.

16: https://woblink.com/ebook/jasnowidzaca-z-prevorst-justyn-kerner-32307u

List z przeszłości

Autor: Mairi Wilson

Wypełniona sekretami i intrygującym zwrotami akcji wspaniała opowieść o odkrywaniu tajemnic przeszłości

W przeciągu kilku dni serce Lexy Shaw rozpada się na milion kawałków. a jej świat legnie w gruzach. Najpierw w tragicznym wypadku ginie jej matka. Kilka dni później umiera ukochana niania matki z dzieciństwa – Ursula. Ku swojemu zdziwieniu. dziewczyna staje się jedyną spadkobierczynią starszej pani.

Kiedy Lexy porządkuje dokumenty Ursuli. natrafia na informację. która każe jej zwątpić we własne pochodzenie i sprawia. że kobieta rusza w poszukiwaniu utraconej tożsamości do Afryki.

Dopiero w egzotycznym Malawi Lexy odkrywa. że przez wiele lat żyła w kłamstwie. a jej życiu zaczyna zagrażać poważne niebezpieczeństwo.

__

Uderzająco szczera

44.9: https://woblink.com/ebook/spolka-komandytowa-monika-nieradka-bernaciak-joanna-rodek-kietlinska-benedykt-dominik-rubak-32153u

Cena: Joanna Rodek-Kietlińska