ISBN

9788364974731: Wydawnictwo

Format

31.5: https://woblink.com/ebook/pergamonia-jan-drzezdzon-28356u

Cena:


Demon ruchu

Autor: Stefan Grabiński

Demon ruchu – zbiór nowel fantastycznych Stefana Grabińskiego wydany w 1919 roku.

Składają się na niego opowieści grozy. osnute wokół tematyki kolejowej (dworce. dróżnicy. konduktorzy. maszyniści). Bohaterowie traktują swój zawód jako rodzaj posłannictwa. rytuału czy kultu. W utworach są obecne niewytłumaczalne zjawiska. katastrofy. zabłąkane pociągi. tajemnicze depesze. dziwne stacje. ślepe tory. W zjawiskach tych przejawia się „demon ruchu” nadający światu techniki rysy irracjonalne.

Wydanie zbioru obejmuje 9 opowiadań: ‚Maszynista Grot’. ‚Błędny pociąg’ (Legenda kolejowa). ‚Demon ruchu’. ‚Smoluch’. ‚Wieczny pasażer’ (Humoreska). ‚W przedziale’. ‚Sygnały’. ‚Ślepy tor’. ‚Ultima Thule’.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena:


Bezrobotność

Autor: Rafał Harer

„Bezrobotność” to zapis stu dziewięćdziesięciu jeden dni bez pracy. Sytuacji wydawałoby się powszechnej. ale jednak z punktu widzenia przeżywającej jednostki – sytuacji wyjątkowej. W tej powieści bezrobotność i to. z czym przede wszystkim jest kojarzona. czyli z brakiem pieniędzy i frustracją spowodowaną niemożnością znalezienia pracy. nieprzerwanie obecne na kartkach powieści stanowią tło. na którym poznajemy relacje bohatera ze światem. z najbliższymi i z samym sobą. Obserwujemy. jak się zmieniają i jak zmienia się sam bohater. Nasza obecność na świecie. nasze poglądy. decyzje. funkcjonowanie są ściśle związane z szerszym społecznym kontekstem. który niewidoczny. niewyczuwalny wikła nas w trudny lub wręcz niemożliwy do rozwiązania splot zależności. które czynią nas tymi. ki

63.2: https://woblink.com/ebook/e-urzad-cyfrowe-uslugi-publiczne-poradnik-dla-administracji-i-przedsiebiorcow-praca-zbiorowa-28739u

Cena:ostatnia brygada, książka o pablo escobar, bogdan skowroński mp3, polski pop, niemiecki słownik tematyczny, król maciuś pierwszy książka, małżeńska gra, wciaz cie widze, sawicki wojciech, freud marzenia senne, teoria dyskursu, jerozolima przewodnik pdf, style przywództwa politycznego, janusz german, habermas jurgen, instrukcja obsługi solniczki, twierdza szyfrów audiobook, tropico 4 poradnik…