Futra. perły i łzy jak piołun gorzkie

Autor: Danuta Noszczyńska

Zarówno dobro. jak i zło wraca do człowieka ze zdwojoną mocą.

Sandra wychowała się w małym miasteczku. Tam życie płynie zupełnie inaczej. Za czym innym się goni. o czym innym marzy. Jednak i tam życie potrafi zaskoczyć ‒ to. co oczywiste. może okazać się pozornym. proste skomplikowanym. dobre złym. a złe dobrym.

Pewnego dnia w progu jej domu staje ojciec chrzestny razem z żoną. prosząc o krótką gościnę. Niestety ich pobyt wciąż się przedłuża. a oni stają się coraz bardziej uciążliwi. Sandra zaczyna baczniej przyglądać się wujostwu. wracając myślami do czasów dzieciństwa. Gdy krewni niespodziewanie znikają. przerażona kobieta zaczyna ich szukać i przy okazji poznaje szokującą przeszłość tego na pokaz wzorowego małżeństwa. 

Ile tak naprawdę wiemy o ludziach nam bliskich? Do czego zobowiązują więzy rodzinne? I dlaczego warto być dobrym? A czy w ogóle warto?

Danuta Noszczyńska – plastyczka. reżyserka. twórczyni amatorskich teatrów Azet i Amarant. specjalistka do spraw teatralnych w Archetti ‒ Orkiestrze Kameralnej Miasta Jaworzna. absolwentka krakowskiego liceum plastycznego oraz Wydziału Filozoficznego UJ. Opublikowała książki: ‚Historia nie Magdaleny’. ‚Blondynka moralnego niepokoju’. ‚Hormon nieszczęścia’. ‚Mogło być gorzej’. ‚Kufer babki Alicji’. ‚Luizę pilnie sprzedam’. ‚Pod dwiema kosami. czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana’. ‚Wszystkie życia Heleny P.’. ‚Harpia’ (trzy ostatnie nagrodzone na Festiwalu Literatury Kobiet ‚Pióro i Pazur’). ‚Farbowana blondynka’ i ‚Zła miłość’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28


Żona mimo woli

Autor: Annika Sharma

Nithja to żywiołowa. inteligentna i ambitna studentka. która ma gotowy plan na całe życie. Będzie odnoszącą sukcesy lekarką i chlubą rodziny. Już dawno pogodziła się z wizją aranżowanego małżeństwa w myśl tradycji pielęgnowanej przez konserwatywną rodzinę. Jedna chwila powoduje. że plan dziewczyny legnie w gruzach.

Kiedy poznaje Jamesa St. Claira. intrygującego i przystojnego Amerykanina. Nithja kompletnie traci głowę. Wbrew rozsądkowi zakochuje się bez pamięci. Ostatecznie staje w obliczu trudnego wyboru – może zostać posłuszną żoną męża. którego wybrała jej rodzina albo iść za głosem serca. ignorując tradycję przodków.

Czy jej pragnienia mają jakiekolwiek znaczenie?

__

Annika Sharma – urodziła się w Indiach. ale jako dziecko przeprowadził

:

Cena:


ISBN

9788365970893: Wydawnictwo

Format

15.61: https://woblink.com/ebook/fabryka-absolutu-karel-capek-31013u

Cena:


The Rainbow Trail

Autor: Zane Grey

Originally published in 1915. „The Rainbow Trail” is the sequel to „Riders of the Purple Sage”. At the end of that famous novel. a huge boulder had rolled down to shut off the entrance to Surprise Valley. leaving Lassiter. Jane Withersteen. and little Fay Larkin to a singular fate. Twelve years later a young. disillusioned. ex-preacher in Illinois. hears about the wonderful secret canyon where a couple with their young foster daughter had fled to for safety. knowing they could not likely get out ever again without help from outside. He heads out West and. without any experience. journeys into the unforgiving desert to fulfill this quest. He is helped along the way by a friendly Mormon. traders and a wise Navajo Indian. The author. Zane Grey. gives a vivid panoramic view of the mountains. meadows full of wildlife and challenges faced in the desert to survive.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788380835542: Wydawnictwo

Format

19: https://woblink.com/ebook/moja-mama-jest-aniolem-malgorzata-friedel-31803u

Cena:


Formy i normy. czyli poprawna polszczyzna w praktyce

Autor: Katarzyna Kłosińska

Nowe. zmienione wydanie. wzbogacone o opis nowych zjawisk językowych. Książka zawiera ćwiczenia z kultury języka polskiego i ich rozwiązania. Omawia najbardziej typowe i najczęstsze błędy językowe popełniane przez Polaków. Jest wykładnią normy językowej – wszystkie zamieszczone w niej rozstrzygnięcia normatywne są zgodne z przyjętymi w Wielkim słowniku poprawnej polszczyzny PWN pod redakcją profesora Andrzeja Markowskiego. Przeznaczona jest dla studentów i wszystkich. którym zależy na poprawnej i ładnej polszczyźnie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena: 59


1

:

:

Cena:degi, nauka to lubię, dpoae, adam bielecki spod zamarzniętych powiek, claire douglas siostry, krysicki włodarski tom 1, seksualny klucz do kobiecych emocji pdf, ii rp mniejszości narodowe, bogdan dembiński, religijny konserwatysta, virginia sapieha, bitwa pod lubieszowem, nie z milosci, arkadiusz gołaś przerwana podróż, spawanie książka pdf, polskie legendy dla dzieci…