INFOR

Format: PDF

19.9

1:

Cena:


ISBN

9788375618020: Wydawnictwo

Format

44.9: https://woblink.com/ebook/spolka-komandytowa-monika-nieradka-bernaciak-joanna-rodek-kietlinska-benedykt-dominik-rubak-32153u

Cena: Joanna Rodek-Kietlińska


Dzieje lisowczyków. W czterech tomach: tom II

Autor: Wojciech Dzieduszycki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

Dzieje lisowczyków. W czterech tomach. Lisowczycy. lisowczyki (początkowa nazwa straceńcy. również chorągiew elearska) – formacja lekkiej jazdy polskiej o charakterze utrzymującego się z łupów wojska najemnego. Oparta na wzorach ustrojowych konfederacji wojskowych. sformowana została w 1614 roku – pierwotnie jako konfederacja żołnierska pod wodzą pułkownika Aleksandra Józefa Lisowskiego herbu Jeż. Zawiązki tej formacji powstały już jednak w czasie służby Lisowskiego u Dymitra II Samozwańca w latach 1607–1611. Dwutysięczny oddział lisowczyków brał udział w wojnie polsko-rosyjskiej 1609–1618. Od śmierci L

19: https://woblink.com/ebook/lachowie-i-lechici-karol-potkanski-32130u

Cena:ego-rcyzmy, dokumentacja medyczna w praktyce, czasy w języku francuskim, prawo karne skarbowe pdf, zagoi sie, windelband, arnold schwarzenegger pamięć absolutna, julian korab-karpowicz, raport mcnamary, rumień obrączkowaty (brzeżny), prognozowanie i symulacje, zagłoba swatem, 3 kroki od siebie online, trąf, sakson, trudi canavan trylogia zdrajcy, alan ames oczami jezusa, pamiętnik inteligenta…