Rymowane krzyżówki dla dzieci

Autor: Katarzyna Michalec

Zbiór 71 krzyżówek. do których polecenia napisane są w formie rymowanki. W drugiej części stopień trudności jest większy. gdyż zadaniem dziecka jest dokończenie zdania takim rymem. aby pasował do krzyżówki. Takie zgadywanki można także przeprowadzać w formie zabawy z większą grupą dzieci w szkole lub przedszkolu.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10


Fabryka planet

Autor: Elizabeth Tasker

Zapomnij o rakietach na Marsa! – przyszłością badań kosmosu są poszukiwania planet pozasłonecznych!
Jeszcze dwadzieścia lat temu planetami poza Układem Słonecznym zajmowała się wyłącznie fantastyka. Od czasu słynnego. pierwszego odkrycia dokonanego przez Aleksandra Wolszczana poszukiwanie i badanie egzoplanet to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin astronomii.
Nowo odkryte światy są bardziej niezwykłe od wszystkiego. co wyobrażali sobie pisarze. Istnieją planety większe od Jowisza. na których rok trwa krócej niż tydzień. na innych niebo rozświetlają dwa słońca. a jeszcze inne samotnie przemierzają kosmos. Są też planety z diamentowymi płaszczami. światy wielkości Ziemi podzielone na dwie półkule wiecznego dnia i wiecznej nocy. planety pokryte globalnymi oceanami i takie. na których przelewają się morza wulkanicznej lawy. Odkrycie tej różnorodności to dopiero początek. Na zbadanie czeka jeszcze cała galaktyka różnych możliwości. Trudno nie zadać sobie pytania. czy wśród tak wielu światów. nie istnieje gdzieś druga Ziemia.

Autorce tej niesłychanie wciągającej i rzetelnie napisanej książki udało się dokonać czegoś niemal niemożliwego – w bardzo zrozumiały sposób wyjaśnia nam wszystko. co powinniśmy wiedzieć o tej zupełnie nowej. szybko zmieniającej się dziedzinie nauki. która zajmuje się poszukiwaniem nowych światów.
Caleb Scharf. profesor astronomii na Uniwersytecie Columbia. autor książek ‚Silniki grawitacji’ i ‚Kompleks Kopernika’.

Elizabeth Tasker – brytyjski astrofizyk. Pracuje w japońskiej agencji kosmicznej. W pracy naukowej skupia się głównie na badaniach procesów formowania się gwiazd i planet. Studiowała fizykę teoretyczną na Uniwersytecie w Durham. Uzyskała stopień doktora astrofizyki na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 37.6


ISBN

9788380322745: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/ostaniec-czyli-ostatni-swiadek-jerzy-w-borejsza-134798u

Cena:


ISBN

9788380755734: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/zycie-na-zamowienie-czyli-espresso-z-cukrem-wilczynska-karolina-135145u

Cena:


ISBN

9788380873346: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/potega-pozytywnego-przywo

Cena:warto być przyzwoitym, polityka ekonomiczna, moc słowa, sedlacek, żywienie w chorobie nowotworowej pdf, reforma klejstenesa, współczesne systemy polityczne pdf, pamięć absolutna schwarzenegger, detektyw pozytywka tekst pdf, ewa lange, niedźwiedź rosja, bogowie edenu pdf, pochodne zadania pdf, czarny jak, tomasz gackowski, gry tom 2, nieporozumienie, krzysztof czarnota…