Aforyzmy

Autor: Witold Gombrowicz

Mimo że Witold Gombrowicz nigdy nie pisał aforyzmów. „sentencjonalność w rozmaitych odmianach gatunkowych jest jednym z charakterystycznych wyznaczników jego filozofii życia. W sentencjach. aforyzmach. zdaniach i uwagach sformułował myśli. które stanowią najważniejsze tematy jego twórczości. A zdarza się dość często. że obszerne fragmenty Gombrowiczowskich utworów są rozwinięciami poszczególnych aforyzmów”. Włodzimierz Bolecki. Posłowie

„Im mądrzej. tym głupiej”.

„Niech gęba gębie daje w gębę!”

„Usuńcie ból. a świat stanie się obojętny”.

„Dla mętnych głów wszystko jest mętne”.

„Nie rób z tata wariata”.

„Dość już tych Bogów! Dajcie mi człowieka”.

„Nic tak nie wpływa na ducha jak ciało”.

„Wielka poezja. będąc wielką i będąc poezją. nie może nie zachwycać nas. a więc zachwyca”.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27.9


Pejzaż z Aniołem

Autor: Magdalena Kordel

W tym roku w życiu Ady wszystko ma się zmienić!

Jeden wieczór. jedno spotkanie sprawiają. że marzy tylko o tym. by w te Święta wyjechać jak najdalej. Nie chce pamiętać o Wigilii i Bożym Narodzeniu. które od śmierci taty kojarzą jej się z niepewnością i odrzuceniem. Pragnie ciszy. samotności i spokoju gdzieś w górskiej chacie.

Na szczęście jej dawna znajoma Madeleine z radością przyjmie ją w swoim domu niemal na końcu świata…

Gdy zamykała drzwi. nie wiedziała. że właśnie za moment wydarzy się coś. co diametralnie odmieni całe jej życie. Czasem doprawdy niewiele trzeba. Ot. wino. korkociąg. koc i odrobina determinacji. No i szczypta szczęścia. Niby mało. a jednocześnie dla niektórych tak wiele.

Pejzaż z Aniołem to wzruszająca histori

:

Cena:


ISBN

9788365614223: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/tablica-z-macondo-stanislaw-baranczak-139890u

Cena:estera szustak, nowoczesna biblioteka, szata popa, wiedźmin 3 szturm na dun tynne zadania poboczne, mass effect: andromeda. nexus początek, barańczak wiersze zebrane pdf, zwierze na ch, średniowieczne przekleństwa, marshall rosenberg pdf, nie umieraj do jutra, sztuka kochania download, konwenansów, psychologia wychowawcza pdf, artur przybysławski, morrison boyd chemia organiczna, arcybiskup fulton sheen przepowiednie, ile misji jest w gta 5, opowieść o dwóch miastach, tyberium, płacz niemymi łzami, opowieści bizarne, piknik pod wiszącą skałą serial online…