Narodziny globalnego dżihadu

Autor: Jerzy Rohoziński

Skrajnie fundamentalistyczna doktryna wahabicka. z której narodził się znany nam dżihadyzm. powstała w wyniku ogromnego szoku kulturowego. jakiego doznał żyjący w XVIII wieku jej twórca. Muhammad ibn Abd al-Wahhab. podczas kilkuletnich studiów w Basrze nad Zatoką Perską. Dla przybysza z ubogiego Nadżdu to tętniące życiem miasto musiało dawać poczucie obcowania z wielkim światem. Poczucie to szybko przerodziło się w wyobcowanie…

Globalny dżihad narodził się jako walka z kolonializmem – w odpowiedzi na wzmożoną penetrację świata islamu przez Europejczyków w XIX wieku. Późniejsze ożywienie islamu spowoduje ucieczkę w przeszłość. rojenia o minionej chwale. zapadanie się w sobie. Stąd Mahdi w Sudanie. wahabici w Arabii. Szamil na Kaukazie. a na koniec – Chomeini.

Francuzi w

30: https://woblink.com/ebook/za-cala-milosc-irene-cao-wojciech-wasowicz-28240u

Cena:


This Side of Paradise

Autor: Francis Scott Fitzgerald

F. Scott Fitzgerald’s first novel. „This Side of Paradise.” focuses on several themes and illustrates some social and moral changes in America during the early 20th century. This semiautobiographical story of the handsome. indulged. and idealistic Princeton student Amory Blaine received critical raves and catapulted Fitzgerald to instant fame. Amory Blaine is utterly an idealist. He indulges in every sense of his dreams. to the point that it becomes detrimental to the state of his status in life. Now. readers can enjoy the newly edited. authorized version of this early classic of the Jazz Age. based on Fitzgerald’s original manuscript. In this definitive text. This Side of Paradise captures the rhythms and romance of Fitzgerald’s youth and offers a poignant portrait of the „Lost Generation.” The novel explores the theme of love warped by greed and status-seeking.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Żądła rządzą. Moje przygody z trzmielami

Autor: Dave Goulson

Już jako mały chłopiec. dorastający na wsi w Shropshire. Dave Goulson pasjonował się wszelkimi formami życia. począwszy od własnej domowej menażerii egzotycznych zwierzaków. a skończywszy na poronionych eksperymentach z taksydermią. Ale najbardziej ze wszystkiego fascynowały go trzmiele: duże. krępe i pokryte gęstym futerkiem pszczoły. Tak. pszczoły. Mniej agresywne od innych przedstawicieli gatunku i równie potrzebne środowisku.

Goulsona zaciekawiły trzmiele paskowane. które dawniej powszechnie widywano na mokradłach Kentu. a które obecnie w Wielkiej Brytanii wyginęły całkowicie. Na szczęście nadal żyją w naturalnym środowisku Nowej Zelandii. jako potomstwo kilku królowych. sprowadzonych tam w XIX wieku.

Żądła rządzą to historia uporczywych starań Goul

25: https://woblink.com/ebook/ostatnia-rola-hattie-mejia-mindy-27616u

Cena:


ISBN

9788365586827: Wydawnictwo

Format

30: https://woblink.com/ebook/szczescie-w-san-miniato-jean-d-ormesson-joanna-polachowska-agnieszka-tkaczyk-28915u

Cena:jadwiga stawnicka, armentrout jennifer, magdalena perkowska, zwalczanie terroryzmu w polsce, sieci elektroenergetyczne pdf, tygodnik powszechny wydanie specjalne, leon wachholz, iwona cieślak, ali nino, zielone słońce, otoka-frąckiewicz, skazaniec audiobook, ekonomia zdrowia, bracia lwie serce książka online, jan frycz modrzewski, lew halicki, kontaminacja przykłady, kolejność papieży, masaż klasyczny pdf, jan karski książka, roman uliasz…