ISBN

9788365532091: Wydawnictwo

Format

24: https://woblink.com/ebook/oblicza-umyslu-ken-robinson-30959u

Cena:


Pani inżynier od życia

Autor: Irena Cieślińska

Żeby mieć ciekawe życie. trzeba umieć się nim cieszyć. Profesor Magdalena Fikus opowiada Irenie Cieślińskiej o takim właśnie życiu. w którym było miejsce na wszystko z wyjątkiem nudy. Wspomina dzieciństwo w czasie okupacji. szkolną działalność w strukturach ZMP. studia w Odessie i Moskwie. nieudaną magisterkę. walkę o rozwój nauki w warunkach państwa socjalistycznego i w czasach permanentnych niedoborów. staż w Stanach Zjednoczonych. gdzie najbardziej zdumiały ją nie warunki pracy. ale wolność słowa i wyboru. Opowiada o racjonalizmie. mężczyznach swojego życia. macierzyństwie. odchudzaniu. o życiowych błędach. których się nie żałuje. i o wadze i zaletach doświadczenia. Mówi także o nauce. O poświęceniu. sukcesach i porażkach oraz towarzyszących jej profesji etycznych dylematach. Opowiada o Festiwalu Nauki. który współtworzyła. żeby popularyzować wiedzę.

Przyznaje. że „żeby być naukowcem. trzeba mieć szczególnych charakter”. Mówi także. że chociaż nauka nie wyjaśnia. czym jest szczęście. to jej udało się kilka razy w życiu być szczęśliwą. I zdradza. że ma słabość do książek Janusza L. Wiśniewskiego.

Magdalena Fikus – profesor Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. zapalona popularyzatorka nauki i wiedzy. autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz dwóch książek popularyzujących inżynierię genetyczną i biotechnologię. Z inspiracji swojego promotora doktoratu i opiekuna habilitacji Davida Shugara razem z Maciejem Gellerem i Anną Lesyng stworzyła w 1997 roku pierwszy polski Festiwal Nauki. Zorganizowała i prowadzi z Zuzanną Toeplitz pierwszą w Polsce Kawiarnię Naukową. Przewodnicząca Rady Upowszechniania Nauki PAN. Odznaczona przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


ISBN

9788375515404: Wydawnictwo

Format

25.9: https://woblink.com/ebook/kuszenie-w-jedwabiu-loretta-chase-30993u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/30745/epub

1:

:

Cena:aleksander makowski książki, zbrodnie grindelwalda fili, krótka teoria czasu, wacław forajter, ukryte w lesie, manewry milosne, a co jesli, kinezyterapia pdf, ossendowski lenin, maszyny elektryczne książka, nana (powieść), wymyślić czy wymyśleć pwn, jak lepiej myśleć, vladimir propp, david bosc, pogoda na życie…