ISBN

9788376867434: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/pocalunek-szpiega-erin-beaty-138692u

Cena:


Europejskie kino gatunków

Autor: Piotr Kletowski

Książka zawiera pionierską na gruncie polskiego filmoznawstwa próbę opisu fenomenu europejskiego kina gatunkowego. tworzonego w obrębie najważniejszych kinematografii Starego Kontynentu. Odnajdziemy tu szkice poświęcone niemieckim. skandynawskim. włoskim. hiszpańskim i brytyjskim horrorom. reprezentantom lokalnej odmiany science fiction. sowieckiej komedii muzycznej. polskim kryminałom. jak też gatunkom charakterystycznym dla Europy: spaghetti westernom. giallo. filmom erotycznym czy jugosłowiańskim filmom partyzanckim.

Autorzy zamieszczonych w tomie tekstów przybliżają także sylwetki mistrzów kina klasycznego (Jean-Pierre Melville. Sergio Leone. Mario Bava. Tinto Brass. Jesús Franco). jak i twórców współczesnych (Jörg Buttgereit. Nicolas Winding Refn. Bruno Dumont). Publikacja t

33: https://woblink.com/ebook/moze-estera-urszula-poprawska-katja-petrowskaja-139043u

Cena:


Cukiernia Pod Amorem.Dziedzictwo Hryciów

Autor: Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Druga część kolejnej serii ‚Cukierni Pod Amorem’.

Każdy dzień przynosi bohaterom nowe zawirowania. a historie sprzed czterdziestu lat ciążą do dziś.

Sierpień 2016 roku. Cukiernia Pod Amorem znów zwycięża w dorocznym konkursie na Ciastko Roku. Wokół imprezy robi się duże zamieszanie. które powoduje. że największy beneficjent staje się jej największym przegranym. Waldemara Hrycia drogo kosztują wątpliwości związane z kwestią prawidłowego wyłonienia zwycięzcy. Okazuje się. że za jego plecami knuje bliska mu kiedyś osoba. Ta zapomniana już prawie historia wraca teraz. wpływając na losy całej rodziny oraz miasteczka.

Burmistrz Gutowa. jako organizator konkursu. czuje się odpowiedzialny za jego konsekwencje. plecie więc misterną polityczną intrygę. aby załagodzić ewentualne roszczenia Hryciów. a zwłaszcza swego największego oponenta – byłego burmistrza. obecnie posła Grzegorza Hrycia.

Zbyszek Hryć. chociaż zdążył się już zaręczyć. nabrał poważnych wątpliwości co do swego związku z dziewczyną z Płocka. Martyną Nowak.

Na to wszystko nieco z boku. patrzą nadal przebywające w okolicy dawne mieszkanki Zajezierzyc: Monika Grochowska-Adams oraz Tessa Steinmeyer. Z bohaterami współczesnych wydarzeń wiąże je niemal pięćdziesięcioletnia więź. która okazuje się na tyle silna. że obie panie angażują się w rozgrywające się w Gutowie wypadki.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk. jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek. z wykształcenia historyk teatru. zadebiutowała jako scenarzystka serialu ‚Tata. a Marcin powiedział…’ Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści dla młodzieży i dorosłych. spośród których ’13 Poprzeczna’ zdobyła tytuł Książki Roku 2008. ‚Cukiernią Pod Amorem’. przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat. podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży. W dwóch planach czasowych. historycznym i współczesnym. będziemy śledzić losy znanych już i nowych bohaterów od 1945 roku do współczesności.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


ISBN

9788324169214: Wydawnictwo

Format

34.8: https://woblink.com/ebook/slodka-kusicielka-sarah-maclean-agnieszka-kowalska-139843u

Cena:


Magiczny wieczór

Autor: Agnieszka Krawczyk

Sylwester w Zmysłowie to ostatni rozdział. wieńczący czterotomową sagę Czary Codzienności. 

Dostępny dotąd tylko w wersji limitowanej. od dzisiaj do pobrania na woblink.pl

Możecie jeszcze raz spotkać się z ukochanymi bohaterami. Spędźcie z nimi ten magiczny czas.

Wydawnictwo: Filia

Cena: 0tomasz hanć, pozycja woźnicy, upojenie kristen proby chomikuj, zadania z mechaniki, nauka administracji skrypt, śpiąca królewna bracia grimm, kim byłbym bez ciebie?, utracona bretania, frank baum, julia buczek, czy bedzie 3 czesc do wszystkich chłopców których kochałam, połowiczny rozpad uranu, wydawnictwo niezwykłe, ibuk.pl, przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego z matematyki pdf, po wszystkim, filozofia fryderyka nietzschego, ciało stephen king…