Soc. pop. post. Portrety gwiazd

Autor: Małgorzata Terlecka-Reksnis

Osiecka. Jędrusik. Dudziak. Kora. Przemyk. Bartosiewicz. Geppert. Bem. Jopek   Soc. pop. post. Portrety gwiazd to kobiecość. historia. popkultura. to portrety dziewięciu gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Intymność i tryb zwierzeń splata się z wymiarem społecznym i przemianami zbiorowej wyobraźni. Kobiecość to inne. prywatne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. alternatywne podejście do dominujących wydarzeń politycznych. Historia to zapisane momenty przesileń w polskich dziesięcioleciach: lat 50. 60. 80 i 90. Popkultura to gwiazdorstwo. moda. mocny przekaz emocjonalny i proste odpowiedzi na zbiorowe tęsknoty i marzenia. Soc. pop. post. Portrety gwiazd to reporterskie „portrety momentalne”. datowane ślady dni. lat. miejsc. emocji i nastrojów. To gromadzone i zapisywane przez ostanie 25 lat archiwum spotkań. rozmów. faktów i wyobrażeń. Archiwum osobliwe. bo prezentujące pamięć rozproszoną. gromadzącą rzeczy pozornie błahe. ulotne równie pieczołowicie jak i te poważne. przemieniające historię. Subiektywna kolekcja spotkań z artystkami o znaczącej sile oddziaływania na styl popularnej muzyki i sceniczne formy jej przedstawiania.  

Wydawnictwo: MG

Cena: 29.9


Nowi sąsiedzi z tomu Nowe przygody Mikołajka. Minibook

Autor: René Goscinny

‚Wybierz swoją ulubioną przygodę! Mały urwis z paczką kumpli – Alcestem. który ciągle je. Gotfrydem. który ciągle ma nowe zabawki. i Euzebiuszem. który lubi dawać chłopakom w nos – nie wiedzieć czemu. zawsze wkurzą swojego opiekuna. Rosoła. A przecież za każdym razem chcą jak najlepiej. Arcydzieło duetu Goscinny & Sempé pokazuje. jak dorastać. żeby wciąż pozostać dzieckiem. Mikołajek to już klasyka. no bo co w końcu kurczę blade! Rozdział Nowych przygód Mikołajka w minibooku. ‚

Wydawnictwo: Znak

Cena: 3.99


ISBN

9788379002054: Wydawnictwo

Format

5.9: https://woblink.com/ebook/dla-wnukow-malgorzata-chaladus-10904u

Cena:


Kaszuby

Autor: Jacek Leski

Na Kaszubach doliczono się 700 jezior. Wieżyca jest najwyższym wzniesieniem na Niżu Środkowoeuropejskim od Europy Zachodniej aż po Ural. uroki przyrody chroni się w 2 parkach narodowych. 4 parkach krajobrazowych i ponad 50 rezerwatach. Tutejsze krajobrazy są tak efektowne. że przyrównuje się je do najpiękniejszych miejsc na ziemi. Już w zeszłym wieku pierwsi turyści używali określenia „Szwajcaria Kaszubska”. jezioro Wdzydze określa się „kaszubskim morzem”. ruchome piaski i wydmy Łeby to „polska Sahara”. Kolory natury oddaje tutejszy haft. w którym dominują ciemnoniebieski. błękitny. zielony i żółty. Kaszuby widziane z góry przypominają różnobarwny patchwork.

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5jan czekaj, złodziej czasu, sposób na elfa pdf do druku, handel międzynarodowy pdf, roman konik w obronie świętej inkwizycji pdf, mechanizmy obronne pdf, wasserpolacken, felix, net i nika oraz świat zero, miłość online pdf, system rynkowy, karolcia opracowanie, rekin atakuje, darmowy audiobook, 365 dni docer, jaki znak twój rusinek, jak sprawić by dziewczyna za tobą szalała, rynek finansowy i jego mechanizmy…