MT Biznes

Format: EPUB.MOBI

34.9

1:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/133698/pdf

1:

:

Cena:


Czas ucieka

Autor: Wiesława Maciejak

Z fabularnym rozmachem opowiedziana historia o tym. że nie ma miłości bez zaufania i że warto walczyć o swoje szczęście…

Miłość Teresy i Ksawerego kwitnie. Jednak nagła decyzja Ksawerego o podróży do Londynu w sprawach. jak twierdził. zawodowych zmienia plany narzeczonych i zmusza ich do przesunięcia daty ślubu.
Choć odłożony ślub w końcu dochodzi do skutku. a powód wyjazdu wkrótce się wyjaśnia. jego konsekwencje burzą spokój Teresy. Nieoczekiwanie pojawia się dziecko. które komplikuje życie małżonków.

Czas ucieka. a bohaterowie powieści ‚A życie się toczy’ dopisują kolejne lata i kolejne wydarzenia do swoich losów.

Moje życie było banalne. Lata powojenne – trudne i biedne. Potem małżeństwo. macierzyństwo. praca zawodowa. niedająca satysfakcji. Przejście na emeryturę pozwoliło mi zająć się pisaniem. początkowo były to krótkie wspomnienia. opowiadania. wreszcie nabrałam odwagi i napisałam powieść. a właściwie dwie. Może mój przypadek dodam otuchy seniorom. którzy często uważają. że w starszym wieku – już tylko nuda. smutek i oczekiwanie…
Wiesława Maciejak autorka „A życie się toczy”

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Skrzydła dla motyla

Autor: Ntailan Lolkoki

Masajka Ntailan Lolkoki dorasta na peryferiach miasteczka Maralal na północy Kenii. W wieku dwunastu lat zgodnie z tradycją swojego plemienia zostaje obrzezana i odtąd czuje się obco we własnym ciele. Kilka lat później poznaje w Nairobi młodego angielskiego żołnierza i wyjeżdża z nim do Anglii. a potem do Niemiec. Biorą ślub. jednak małżeństwo rozpada się. ponieważ seks jest dla niej koszmarem.

Po separacji Ntailan zostaje modelką i znajduje sobie miejsce w wykwintnym świecie bogaczy. jednak w jej sercu panuje mrok. Pozostaje kimś obcym we własnym ciele. Dręczą ja lęki i depresje. Dzięki Waris Dirie dowiaduje się o możliwości przeprowadzenia operacji rekonstrukcyjnej dla ofiar okaleczenia żeńskich narządów płciowych (FGM).

Ntailan. która dzisiaj mieszka w Berlinie. decyduje się na ten trudny krok i po operacji odczuwa po raz pierwszy szczęście kobiety. Otwarcie i szczerze opisuje. jaki wpływ operacja rekonstrukcyjna wywarła na jej odczucia. jak odkrywa swoje ciało i w efekcie samą siebie. Pełna radości zaczyna życie. w którym wreszcie znajduje spełnienie.

Jako dziewczynka Ntailan Lolkoki została okaleczona i przez długie lata milczała. Jako dorosła kobieta otrzymała szansę. by cofnąć to. co się stało.

Pasjonujące wspomnienia odważnej kobiety. która otwarcie mówi o swoich cierpieniach – i swoim wybawieniu.

To nie jest po prostu wstrząsająca książka (…) jest autentyczna. nieprzefiltrowana. bezpośrednia.

‚Hamburger Morgenpost’. 25.09.2017

(…) Desert Flower Center Waldfriede było jak przysłowiowa ostatnia deska ratunku. Za pośrednictwem swojej książki Ntailan Lolkoki pragnie pomóc innym okaleczonym kobietom. by także one zdołały się jej uchwycić.

‚Berliner Abendblatt’. 09.12.2017

Bardzo poruszająca!

‚SUPERillu’. 28.09.2017

Chociaż przygnębiający temat okaleczania żeńskich narządów płciowych ciągnie się niczym czerwona nić przez wszystkie rozdziały jej życia. historia Ntailan emanuje nadzieją i inspiruje.

Frauenrechte.de (Clara Hoffmann). 18.08.2017

Lolkoki w swojej książce opisuje własne życie niczym niespokojną odyseję w poszukiwaniu spełnienia.

‚Die Presse’. 23.07.2017

Ntailan Lolkoki dorastała we wsi w pobliżu Barsaloi na północy Kenii. Gdy miała dwanaście lat zgodnie z tradycją swojego plemienia została obrzezana. Dzisiaj artystka mieszka w Berlinie i angażuje się m.in. w działalność Desert Flower Center. przeciwko przemocy wobec kobiet i przeciwko okaleczaniu żeńskich narządów płciowych.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Świat najlepszy z możliwych?. O dobroci Boga i pochodzeniu zła

Autor: Tadeusz Pabjan

Jeśli Bóg istnieje i jeśli – jak na Boga przystało – jest dobry i wszechmocny. to zło obecne w stworzonym przezeń świecie staje się zagadką. która bezwzględnie domaga się wyjaśnienia. Czy dobry i zarazem wszechmocny Bóg w ogóle może pozwalać na zło? A jeśli pozwala. to czy na pewno jest dobry. i czy na pewno jest wszechmocny?

Nie ma łatwej odpowiedzi na pytanie o przyczynę zła. Dla tych. którzy wierzą w dobrego i wszechmocnego Boga. znalezienie tej odpowiedzi jest szczególnie trudne. Świat powołany do istnienia przez Stwórcę naznaczony jest bowiem piętnem cierpienia. które stawia pod znakiem zapytania prawdę o Jego dobroci i Jego wszechmocy. Czy jednak Bóg rzeczywiście mógł stworzyć świat bardziej doskonały niż ten. który stworzył? Świat. w którym w ogóle nie byłoby zła? Wiele wskazuje na to. że nie. Ale wcale nie jest oczywiste to. iż uzasadniony jest optymizm Leibniza. który dowodzi. że żyjemy w najlepszym z możliwych światów. i że bez obecnego w nim zła nie byłby to już świat najlepszy.

Dlaczego zło? Czy możliwy jest świat bez zła? Czy Leibniz miał rację. gdy twierdził. że nasz świat jest najlepszym z możliwych? W każdym razie świat bez książki Pabjana byłby odrobinę gorszy.

ks. prof. Michał Heller

Tadeusz Pabjan – ksiądz katolicki. wykładowca filozofii przyrody i filozofii nauki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Nakładem CCPress ukazały się m.in.: Niedomknięty bilans wszechświata (2014). Anatomia konfliktu. Między nowym ateizmem a teologią nauki (2016) oraz – wspólnie z ks. prof. Michałem Hellerem – Stworzenie i początek wszechświata (2013).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 35.9dziady cz 2 tekst pdf, cukierku ty łobuzie do pobrania, s maria kwiek, violetta ozminkowski, księżniczka z lodu pdf, e-sztuka, national geographic pdf, joanna szczerska, latajacy cyrk, statystyczny drogowskaz 2, zasada degresywnej proporcjonalności, marcin zięba, biblioteka internetowa libra, alain de botton książki, jens henrik jensen…